Bloodborne

Член од
7 април 2015
Мислења
1.745
Поени од реакции
914
Веројатно повеќето сте слушнале за играва, не видов тема, па реков да отворам. Можеби сте дискутирале во Дарк Соулс темата, но ако не сте се работи за сличен тип на игра, кој меѓу фановите на жанрот се смета за најдобра ПС4 игра. Играта е направена од компанијата Фром Софтвер од Јапонија и хронолошки излегува во 2015 година измеѓу ДС2(2014) и ДС3(2016). Мислам дека тимот е поделен на два дела додека едните ја прават ДС, другите имаат работено на Блоодборне. При излегувањето играта се соочува со бројни технички проблеми на оригиналниот ПС4, кои се делумно подобрени на Про моделот. Пред некое време се делеше бесплатно на ПС+ па доста играчи имаат можност да се запознаат со жанрот. Кое е вашето мислење за оваа креација на господинот Мијазаки? Како ви се допаѓа приказната, гејмплејот споредено со ДС игрите?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.783
Поени од реакции
3.464
Веројатно повеќето сте слушнале за играва, не видов тема, па реков да отворам. Можеби сте дискутирале во Дарк Соулс темата, но ако не сте се работи за сличен тип на игра, кој меѓу фановите на жанрот се смета за најдобра ПС4 игра. Играта е направена од компанијата Фром Софтвер од Јапонија и хронолошки излегува во 2015 година измеѓу ДС2(2014) и ДС3(2016). Мислам дека тимот е поделен на два дела додека едните ја прават ДС, другите имаат работено на Блоодборне. При излегувањето играта се соочува со бројни технички проблеми на оригиналниот ПС4, кои се делумно подобрени на Про моделот. Пред некое време се делеше бесплатно на ПС+ па доста играчи имаат можност да се запознаат со жанрот. Кое е вашето мислење за оваа креација на господинот Мијазаки? Како ви се допаѓа приказната, гејмплејот споредено со ДС игрите?
I'm still waiting for pc version. :LOL:
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
297
Поени од реакции
278
Прво благодарност до тебе @dace@mkd што ја отвори темата, убаво што некој се одважи да го стори тоа.
Мислам дека доста време им ја узурпиравме темата Dark Souls и на нејзините фанови, иако мислам дека нема да ни замерат за тоа, бидејќи и тие се пред се фанови на Фром Софтвер :)

Да додадам нешто за играта: Оваа е една од оние игри што имаат загаточна приказна, приказна која и до ден денес комплетно не е дефинирана и која е предмет на дискусии, теории и мислења што дополнително ја обогатува играта, искрено не сум фан на вакви ствари но тука морам да признаам дека се е мајсторски сработено, подредено и поврзано баш до таа мера да отвори нови по интересни мислења, теории...

На почеток почнуваш како ловец кој треба да убие пар суштества, но како се прогресира нанапред се сваќа дека не постојат само пар суштества, дека не е се така како што изгледа, дека целата работа всушност и не е толку едноставна. Ова можеби звучи клише за некои но верувам дека би биле разубедени доколку ја играат.

Ова е хорор рпг игра со инспирација од викторијанската ера, уште по присутна е воочлива е инспирацијата од H.P. Lovecraft (ја има кажано познатата мисла: Најстарата и иајсилната емоција на човештвото е стравот, а најстариот и најсилниот тип на страв е стравот од непознатото ) што ја има креаторот на играта Хидетака Мијазаки, извонредна атмосвера збогатена со одличен саундтрак.

Изобилува со различни непријатели од кои дел се мутации со животни, дел се мутации со вонземски суштества, босовите исто така се микс помеѓу обични и велики "Great Ones", сите си имаат своја приказна за себе, сите со причина ти се испречуваат на патот, но има и такви кои што е потребно малку повеќе од среќа за да се сретнат/пронајдат.

Музиката што ја има Бладборн е право ремек дело, единствен можеби негативен аспект е тоа што музика има исклучиво кога имаш бос фајт. The FIrst Hunter, Blood-Starved Beast, Lullaby for Mergo , Living Failures се само некои што би ги издвоил.

Секако би ја препорачал на секој да ја игра, особено на сите фанови на Фром Софтвер, Дарк Соулс.

Понатаму ќе пишам повеќе, има уште многу работи не кажани.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.989
Поени од реакции
1.469
Ја имаш на PS Now услугата, имаш акаунти по 1$ на Еbay за проба ако можеш да играш преку стриминг.
Точно е дека можеш да ја играш на стрим сервисот ама има доста делеј со интернетот што го имаме така да ќе чекам пц верзија.
 
Член од
2 април 2015
Мислења
7
Поени од реакции
6
Точно е дека можеш да ја играш на стрим сервисот ама има доста делеј со интернетот што го имаме така да ќе чекам пц верзија.
Немаш дилеј, BB е downloadable.

Едит: тоест извини, на ПЦ нема download, само на ПС4

Едит2: Bloodborne е console seller така да грабни едно пс4 од ефтиниве сега, вреди за ББ
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.989
Поени од реакции
1.469
Да ја чекам или да ја начекам ?
That is the question!
:pos: :pos: :pos:
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
297
Поени од реакции
278
Во последно време доста се шпекулира дека во следниот период ќе излезе и за ПЦ, заедно со римастер за ПС5. Да ќе биде така останува да видиме.
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.993
Поени од реакции
11.179
Ќе направат порт кој ќе лета на ПЦ, а на пс4, вклучувајќи и про верзија, и пс5 ќе се мачи на едвај 30 фрејма. Ако веќе прават пц верзија, нека закачат и апдејт и нека отклучат фрејмрејт за конзолите.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.989
Поени од реакции
1.469
До 60 ќе оди мислам.
 
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.495
Поени од реакции
48.094
Нема врска интервјуто со Бладборн :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom