Bloodborne

Член од
9 мај 2008
Мислења
33.494
Поени од реакции
48.094
Зошо ваков песимизам? :cool:
Олабавуваат со ексклузивите ама пак плански ќе си пуштаат од време на време по нешто, не значи ова дека сега се ќе излага и на ПЦ. Дејс Гон ја најавија како следна. Бладборн може да ја пуштат некој месец пред да излезе Бладборн 2 како ПС5 ексклузива, да биде дел од маркетинг кампањата :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.783
Поени од реакции
3.464
Олабавуваат со ексклузивите ама пак плански ќе си пуштаат од време на време по нешто, не значи ова дека сега се ќе излага и на ПЦ. Дејс Гон ја најавија како следна. Бладборн може да ја пуштат некој месец пред да излезе Бладборн 2 како ПС5 ексклузива, да биде дел од маркетинг кампањата :D

Спомната беше и Год оф Вор, што би било топ кога би било... :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.745
Поени од реакции
914
Олабавуваат со ексклузивите ама пак плански ќе си пуштаат од време на време по нешто, не значи ова дека сега се ќе излага и на ПЦ. Дејс Гон ја најавија како следна. Бладборн може да ја пуштат некој месец пред да излезе Бладборн 2 како ПС5 ексклузива, да биде дел од маркетинг кампањата :D
Не верувам, шушка се дека Мајкрософт ќе ги купе Фронт Софтвер, често оди Фил Спенсер на кафе кај Мијазаки.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
297
Поени од реакции
277
Ако ги купи Мајкрософт ФС, не верувам дека Сони некогаш ќе успее да ги преболи.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
297
Поени од реакции
277
Да се надеваме дека ќе се оствари.
Како ќе го изведат ова незнам, немора ништо ново да измислуваат само целата приказна од играта да ја претстават. Читам на крај од секоја епизода ќе има бос фајт, колку ли само ќе чини оваа мини серија...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.989
Поени од реакции
1.469
Има пари hbo не се за жалење само да не штедат на SGI инаку се надевам дека пред да излезе серијата ќе ја завршам играта.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
297
Поени од реакции
277
Имаат пари и јака продукција ама ќе мора многу пари да дадат за CGI според мене. Читав пред некоја недела дека Lord of the Rings серијата ќе чини цело богатство, а Бладборн според мене ќе му треба уште повеќе CGI. Во секој случај мислам дека ХБО се правата екипа за оваа франшиза ако ја почнат. Најрано да излезе според мене е 2024 и се надевам дека ќе ја изиграш доста порано :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.989
Поени од реакции
1.469
Имаат пари и јака продукција ама ќе мора многу пари да дадат за CGI според мене. Читав пред некоја недела дека Lord of the Rings серијата ќе чини цело богатство, а Бладборн според мене ќе му треба уште повеќе CGI. Во секој случај мислам дека ХБО се правата екипа за оваа франшиза ако ја почнат. Најрано да излезе според мене е 2024 и се надевам дека ќе ја изиграш доста порано :)
Ако ја стават на ПЦ обавезно ја зимам инаку нели ја откажа Амазон lord of the rings така нешто прочитав.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
297
Поени од реакции
277
Мислам дека не е откажана серијата, не сум 100% сигурен.
Ако спремаат серија, незнам колку ке им има логика да ја пуштат и за ПЦ, еве Анчартед и ТЛОУ кај и да е ќе излезат како филм и серија а ги нема уште портнени игрите.
Купи си ПС4 на старо макар, изиграј ја Бладборн и продади го, така не би бил во некоја загуба.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.745
Поени од реакции
914
Купи си ПС4 на старо макар, изиграј ја Бладборн и продади го, така не би бил во некоја загуба.
Ова е сосема валидно решение, ПС4 сеуште добро држи цена поради недостаток на ПС5ки на пазарот, само да не испадне го купил за Бладборн па заиграл и други ПС игри :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.989
Поени од реакции
1.469
Ова е сосема валидно решение, ПС4 сеуште добро држи цена поради недостаток на ПС5ки на пазарот, само да не испадне го купил за Бладборн па заиграл и други ПС игри :)
Бев на конзола не планирам да се вратам кога тогаш ќе излезе или емулатор или ќе ја пуштат за пц Демонс Солс ја завршив на емулатор.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.745
Поени од реакции
914
Бев на конзола не планирам да се вратам кога тогаш ќе излезе или емулатор или ќе ја пуштат за пц Демонс Солс ја завршив на емулатор.
На кој емулатор ја играше Демон Соулс?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom