Blizzard треба да додаде повеќе ГМ за да ја ублажи играта и тоа е разговор за вистинска борба против токсичноста

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.200
Од како почна activision да се межа во одлуките на blizzard пропаѓа конпанијата.
Доста очигледно стана дека активижн откако "се спои" т.е. ја купи близард, сите ресурси и технички потенцијал зема и го префрли на нејзините игри а тотални аматери оставија да работат на игриве од близард. Отприлика и во ист период сите игри нагло почнаа да пропаѓаат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.690
Поени од реакции
6.239
Доста очигледно стана дека активижн откако "се спои" т.е. ја купи близард, сите ресурси и технички потенцијал зема и го префрли на нејзините игри а тотални аматери оставија да работат на игриве од близард. Отприлика и во ист период сите игри нагло почнаа да пропаѓаат.
Мислам дека проблемот беше што воведоа рокови и често ги менуваа за да имаат побргу профит што претходно беше незамисливо во близард, излегоа многу контен креатори на Диабло и ВОВ со изјави и интервјуа.
 
Член од
30 септември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Сето ова менување на емоции, слики, НПЦ е што и да е, не ми е грижа во секој случај. Но, однесувањето на играчите во играта е дозволено да попушти веќе една деценија без никаква регулатива или интервенција на модераторот и тоа треба да се пром speed test ени. Вие не треба да бидете во можност да бидете воспалителни во трговски разговори цел ден, секој ден без никакви последици. Не треба да можете да го преплавите со разговор за политика. Нема место во и showbox грата. И, се разбира, малтретирањето околу играчите во конкурентни простори како што е М+ треба да се реши
issue got solved
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
22
Поени од реакции
2
MOZOCEN UDAR E PRVATA MAKEDONSKA ZAEDNICA ZA RAJDANJE VO DRAGONFLIGHT. NASITE CELI SE RAID PROGRES I DOBRA ZABAVA. VO MOMENTOV IMAME POTREBA OD SITE KLASI I ULOGI. SITE STE DOBREDOJDENI!
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.690
Поени од реакции
6.239
Се зезаш кој би играл такво :гомце:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom