Blizzard треба да додаде повеќе ГМ за да ја ублажи играта и тоа е разговор за вистинска борба против токсичноста

Член од
30 септември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Сето ова менување на емоции, слики, НПЦ е што и да е, не ми е грижа во секој случај.

Но, однесувањето на играчите во играта е дозволено да попушти веќе една деценија без никаква регулатива или интервенција на модераторот и тоа треба да се промени.

Вие не треба да бидете во можност да бидете воспалителни во трговски разговори цел ден, секој ден без никакви последици. Не треба да можете да го преплавите со разговор за политика. Нема место во играта.

И, се разбира, малтретирањето околу играчите во конкурентни простори како што е М+ треба да се реши
 
Член од
19 март 2012
Мислења
298
Поени од реакции
367
Shut down blizzard треба да направи на wow...катастрофа од игра почнувајки од баланс на класите, досадни квестови, стори глупост, новиот раид горе доле добар, фармање 3 месеца за кондуит срања,торгаст требаше да биде само за могови,глуп систем за крафтање легендари,ботови што ја рушат економијата и бустери (и ја бев дел од ова )......и све остало.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.204
Blizzard треба да згаснат како компанија заради општото добро на компанијата од минатото што на сите ни остана во добар спомен.
Нема игра последниве 5 години што не ја усраа почнувајќи од Hearthstone, WOW, War Craft 3 Reforged ( Блам пробија со оваа), таа срањето како wannabe DOTA....
Starcraft и Diablo не знам дали ги погодија.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
5.568
Поени од реакции
17.349
Blizzard треба да згаснат како компанија заради општото добро на компанијата од минатото што на сите ни остана во добар спомен.
Нема игра последниве 5 години што не ја усраа почнувајќи од Hearthstone, WOW, War Craft 3 Reforged ( Блам пробија со оваа), таа срањето како wannabe DOTA....
Starcraft и Diablo не знам дали ги погодија.
Крајот на SC2 со Кериган ми беше толку тешко срање шго перманенто изгубив желба од цела франшиза. После искочија неколку мисии со Нова и тоа беше тоа од СтарКрафт.

Диабло сеа ремастери прават, имаа ПР катастрофа со Diablo Immortal и се очекува Диабло 4. Пред тоа имаа заебанции со Д3.

WoW е абоминација и треба човек да е сертифициран лудак за да му се допаѓа, Близард треба да бидат пратени во гулаг за нивото на кое ја сведоа оваа франшиза. За Reforged да не почнам да зборам мада и очекував да заебат работа ама дечкиве ги надминаа сите мои најлоши очекувања.

Од ХотС целосно се откажаа.

Овервач и ХС никогаш не сум ги играл и појма неам што се дешава со нив.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
233
Поени од реакции
550
StarCraft remastered ја погодија како што треба и е доста популарна во Кореа сеуште.

Diablo 2 исто ми изгледа супер ама цената ја утнаа комплетно, со 20 евра цена ќе ја имав купено.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.658
Поени од реакции
2.474
Јас лично WoW од 7/8-смо ја играм а сега сум 27 години, и тоа крајот малце го фатив од тбц, една година можи, и од тогаш сум на Wotlk приватни сервери, првин на Gamer District пред бришењето па сега на Warmane и никогаш не сум помислил да играм оригинал или пак друга експанзија. Тоа што испустија легендарни игри е апсолутно точно... Публиката бара Warcraft 4, морониве рифорџ и праат на тројката :pos:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.204
Публиката бара Warcraft 4, морониве рифорџ и праат на тројката :pos:
Барем и рифорџот да го направеа како што треба (видете ги на пример АОЕ 2 и 3 како се рифорџнати, мислиш нови игри се направени башка и им прават апдејти и нови експанзии вадат). Овие освен рескин малце што зашминкаа ништо немаат сменето од Warcraft 3 до рифорџ. Дури и гејмплејот е од 2003 год.
 

joli1

contrarian
Член од
3 јули 2019
Мислења
1.106
Поени од реакции
4.568
Задњо што играв беше BFA, искрено бев изненаден од некој questline-ој, ама играта беше екстремен грајндфест, буквално ако не можеше да посветиш 4-5 саати дневно играјќи тогаш не се ни исплатеше да земаш гејмтајм или било што.

Искрено чекам ката на класик па можеби пак ќе се заиграм нешто малку (јебига, остаревме веќе :D).
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Јас лично WoW од 7/8-смо ја играм а сега сум 27 години, и тоа крајот малце го фатив од тбц, една година можи, и од тогаш сум на Wotlk приватни сервери, првин на Gamer District пред бришењето па сега на Warmane и никогаш не сум помислил да играм оригинал или пак друга експанзија. Тоа што испустија легендарни игри е апсолутно точно... Публиката бара Warcraft 4, морониве рифорџ и праат на тројката :pos:
Исто, од втора средно до сега 27 сум со играва. Не ни помислувам да заминам од Вармане, играв само класикот ама бараше многу време од мене по што ја баталив.
Близард треба целосно да ја згасне Вов и да ја прави истата тактика како приватните. Сервери со одредена експанзија без наплата со тоа што ќе живеат од донации. Нека се фокусираат на други игри оти приказната тука е завршена.
Ја направија најлегедарната игра на сите времиња и направија револуција со нејзе, ама треба да сфатат дека се минато и дека одат од грешка во грешка.

Алијанса или Хорд си? Во кој гилд си?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.404
Поени од реакции
34.212
Everything red must be dead :icon_mrgr:

Privatnite serveri se kako rastitelen kaskaval.

For the horde :pipi:
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.658
Поени од реакции
2.474
Исто, од втора средно до сега 27 сум со играва. Не ни помислувам да заминам од Вармане, играв само класикот ама бараше многу време од мене по што ја баталив.
Близард треба целосно да ја згасне Вов и да ја прави истата тактика како приватните. Сервери со одредена експанзија без наплата со тоа што ќе живеат од донации. Нека се фокусираат на други игри оти приказната тука е завршена.
Ја направија најлегедарната игра на сите времиња и направија револуција со нејзе, ама треба да сфатат дека се минато и дека одат од грешка во грешка.

Алијанса или Хорд си? Во кој гилд си?
Хорда, Dishwasher Mechanics, поранешниот Male Supremacy
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
7.717
Поени од реакции
6.269
Од како почна activision да се межа во одлуките на blizzard пропаѓа конпанијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom