Black Mirror

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Пази молим те, ги испратиле луѓето, а репликите ги оставиле тука :pos:Зошто не е обратно, зошто репликите да не лутаат по вселената?
Го објаснија тоа. Потребата е човекот да го искуси животот во вселената.
Можноста преку линкот и репликата на земјата е само за да ја немаат осаменоста како товар.

1.png
2.png
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
Изгледав 4 епизоди од последнава сезона.

Доста изгубено време...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
А, не, пет биле, да. Петтата е најлоша, патем. :pos:
 
  • Вау
Reactions: wot

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
Да прават по 15 епизоди годишно па да разберам неколку лоши да има. Овие 5 епизоди две години ги мислат и ова е тоа што смислиле?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
Да прават по 15 епизоди годишно па да разберам неколку лоши да има. Овие 5 епизоди две години ги мислат и ова е тоа што смислиле?
Остај што се лоши, туку 3 или 4 од нив немаат допирна точка со тоа што беше поента на серијата и со црните екрани. Тоа па уште полоши ги прави. Мене таа со Арон Пол може и затоа ми се допадна - дека единствена остана верна на темата.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Остај што се лоши, туку 3 или 4 од нив немаат допирна точка со тоа што беше поента на серијата и со црните екрани. Тоа па уште полоши ги прави. Мене таа со Арон Пол може и затоа ми се допадна - дека единствена остана верна на темата.
Jas iskreno veke i zaboraviv sto gledav

Dodeka prvite sezoni se sekjavam epten detalno na mnogu epizodi. Ja branev duri i koga premina kaj Netflix, imase dobri epizodi tuka tamu sto ja vadea.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.596
Jas iskreno veke i zaboraviv sto gledav

Dodeka prvite sezoni se sekjavam epten detalno na mnogu epizodi. Ja branev duri i koga premina kaj Netflix, imase dobri epizodi tuka tamu sto ja vadea.
Мислам дека од првата сезона на Netflix e Shut Up and Dance што според мене е најдобрата Black Mirror епизода ever! Прв пат во животот репризирав епизода веднаш по завршување на истата, плус ја имам гледано уште 2-3 пати. Од втората сезона на Netflix се Hang the DJ и Black Museum што исто беа едни од најубавите BM епизоди. Не би рекол дека е само до Netflix, туку веројатно им снема идеи или не знам што се случи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom