Bin bir gece - Илјада и една ноќ

Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Сестра ми ја гледат редовно, нашколо кај нив им е топ тема последната епизода од турскиве патетики. Арно ама ко ќе видиш и ние гледавме Касандра, рајт? Само не можам да ги сфатам уште луѓево кои по 15 години емитување на серииве со иста тематика ги гледаат со ист жар ко порано.


П.С. Сестра ми е второ одделение.
Господине Бур.. Болиглава, немој жити мене! :baeh:
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Konecno se sobraa taman mislev nema spas od seljacistava, ama se sobraa: facebook.com/group.php?gid=327094090273&ref=search&sid=100000513487019.1393229887..1,
AJDE DA SE SOBEREME (neznam kolku lugje) i da NE gledame SEHEREZADA
Ама нешто слабо им оди, само 550-тина членови има групата и изгледа и тие ја гледаат, џабе глумат, само цитираат ликови :pos2::pos2::pos2: а таа што е за 1001 ноќ има над 10000 членови :vozbud:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Мајка ми ја гледа многу и можам да кажам,самото тоа што е сихронизирана и приказната е добра,ја прави емисијата убава.Штета е што иде два пати неделно или ќе беше далеку поголем хит ама и овака не е лошо.Влегов пред некој ден во кладилница и девојката што работи на каса си пуштила:pos2:Ах си викам Касандра беше ненадминлива:)
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
леле некако спласна интересот за Шехерезад
се натажив :pos2: немојте вака
изгледа после вечерашната епизода ке биде поголем интересот :helou:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
леле некако спласна интересот за Шехерезад
се натажив :pos2: немојте вака
изгледа после вечерашната епизода ке биде поголем интересот :helou:
Да можев нешто паметно од тоа да научам ќе почнев да гледам и јас вечер...:tapp:
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Да можев нешто паметно од тоа да научам ќе почнев да гледам и јас вечер...:tapp:
Ме натажи и коментаров, жими се :pos2: ама не ја разбрал финтата, а ако гледаше ќе знаеше..., голема мудрост има во Шехерезад :wink:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
шеќерезад (така се вика?) постепено станува втора Касандра :vozbud:
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Ама нешто слабо им оди, само 550-тина членови има групата и изгледа и тие ја гледаат, џабе глумат, само цитираат ликови :pos2::pos2::pos2: а таа што е за 1001 ноќ има над 10000 членови :vozbud:
Колку и да сме тие сме, ама не има за срека

Ме натажи и коментаров, жими се :pos2: ама не ја разбрал финтата, а ако гледаше ќе знаеше..., голема мудрост има во Шехерезад :wink:
Има очигледно големи мудрости и во Шехерезад и во Ѓумуш и во Касандра, се мудреци ги правеле. Како бисери на мудроста се:vozbud::aplauz:
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Некој очигледно не го сваќа сарказмот и тоа ме натажи :pos2: ама ОК не е тоа за секој :helou:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Шо им текна и утре да ја даваат?
Не дека ми смета,ама од 15 минутнине реклами и филм ми се одмили и све.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
шоооо???
и утре ли ке ја дават шехерезад
само утре или секој четврток??
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
Некој очигледно не го сваќа сарказмот и тоа ме натажи :pos2: ама ОК не е тоа за секој :helou:
И јас сум тажна, тоа ни е веројатно од Шехерезад, па нели денеска сите ја гледавме и плачевме.
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
6
шоооо???
и утре ли ке ја дават шехерезад
само утре или секој четврток??
Веројатно секој Четврток, се тепаат со Ѓумуш во ист терми, ни ебаа мајката А1 и Сител, секој ден по една, а сега и по две од овие турскиве.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
:pos2::pos2::pos2: Нападнаа Ѓумуш и Шехерезад, и со термините се изедоа двеве серии.
Како што тргнала работава, не ме чуди А1 да почне да ја дава секој ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom