Besplatni aplikacii za TV film i serii

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.552
Поени од реакции
931
А како се поставува титл на филмовите и сериите ?
Симињаш по сајтови/торенти.
Ќе ти ги симне у SRT фајл.
Еве како изгледа кај мене:
http://prntscr.com/lzdu2s

И само ќе идеш у програмата шо глеаш филмови/серии и ќе кликнеш ти да стаиш свои титлови.
Ако ти нејќе ондак пробај со 720p резолуција бидејки не ги дава сите на 1080p.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.358
Поени од реакции
3.136
Симињаш по сајтови/торенти.
Ќе ти ги симне у SRT фајл.
Еве како изгледа кај мене:
http://prntscr.com/lzdu2s

И само ќе идеш у програмата шо глеаш филмови/серии и ќе кликнеш ти да стаиш свои титлови.
Ако ти нејќе ондак пробај со 720p резолуција бидејки не ги дава сите на 1080p.
....Мислев дека автоматски симнува титлови бидејќи има опција за бирање на титлови од opensubtitles, titlovi etc....вака.... рачно ?! :D...fuck it..:angel:
 
Член од
5 октомври 2011
Мислења
13
Поени од реакции
5
KODI
Nema podobro,se shto nabrojuvate go ima kako addons vo samiot program na KODI.
Ne e ednostaven za instalacija no so malku googlanje se uci kako i shto.
Go koristam uste od +- 2010ta koga bese XBMC.
Se shto postoi od IPTV,Filmovi novi i stari,Dokumentarci,Live tv.
Subtitle auto ili manual (Opensubtitle,titlovi.....)

Raboti na Linux,Win,Mac,Android,iOS,Raspberry .....

Najzadovolen od raspberry posto kosta pod 40 dolari a raboti perfektno.
Android box samo ako podrzuva OpenElec OS koj ke go zanemari android OS koj direktno go startuva KODI od SD kartica

Linux/Mac/Win sve shto e proizvedeno od 2010 pa navamu trpi instalacija

Addons za filmovi/dokumentarci momentalno Exodus redux,Neptune rising
Addons Live tv serbia cela exyu so kablovski i iptv komplet so preemium kanali

Preporachuvam za pochetnik da instalira samo eden addons za pochetok,Exodus redux na primer.
https://www.firesticktricks.com/exodus-redux.html
Ima dva metoda,birate koj vi odgovara.
Posle instalacija ima seting za provider koj e opishan vo linkot pogore.


Kazete im cao na TV provajderite koi trujat so propaganda ;-)
So sreka ;-)
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.358
Поени од реакции
3.136
KODI
Nema podobro,se shto nabrojuvate go ima kako addons vo samiot program na KODI.
Ne e ednostaven za instalacija no so malku googlanje se uci kako i shto.
Go koristam uste od +- 2010ta koga bese XBMC.
Se shto postoi od IPTV,Filmovi novi i stari,Dokumentarci,Live tv.
Subtitle auto ili manual (Opensubtitle,titlovi.....)

Raboti na Linux,Win,Mac,Android,iOS,Raspberry .....

Najzadovolen od raspberry posto kosta pod 40 dolari a raboti perfektno.
Android box samo ako podrzuva OpenElec OS koj ke go zanemari android OS koj direktno go startuva KODI od SD kartica

Linux/Mac/Win sve shto e proizvedeno od 2010 pa navamu trpi instalacija

Addons za filmovi/dokumentarci momentalno Exodus redux,Neptune rising
Addons Live tv serbia cela exyu so kablovski i iptv komplet so preemium kanali

Preporachuvam za pochetnik da instalira samo eden addons za pochetok,Exodus redux na primer.
https://www.firesticktricks.com/exodus-redux.html
Ima dva metoda,birate koj vi odgovara.
Posle instalacija ima seting za provider koj e opishan vo linkot pogore.


Kazete im cao na TV provajderite koi trujat so propaganda ;-)
So sreka ;-)
Kodi е многу гломозен и спор...:D
За филмови: Cyberflix, Cinema HD...има се' и отвара за секунда...:D
За тв исто има добри апликации со премиум канали...брзо и едноставно.:angel:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.358
Поени од реакции
3.136
Glomazen da-Full multimedia
Spor - zavisi sho mashina i kolku ke ja podesish
Пробај cyberflix во комбинација со mx player pro...па ќе видиш што ти е убавина:D...на коди додека пронајде стримови, додека ги отчита, па потоа ти бара за openload pair...дрн дрн...па мора да мениш во settings за кирилица или латиница...на cyberflix пола филм ќе изгледаш...
....Инаку на бохот имам андроид 7.1 Amlogic S905 со 2г. рам...
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Kodi е многу гломозен и спор...:D
За филмови: Cyberflix, Cinema HD...има се' и отвара за секунда...:D
За тв исто има добри апликации со премиум канали...брзо и едноставно.:angel:
На кои апликации мислиш за live tv поготово спорт??
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
Освен Попкорн нешто друго за стримање на компјутер, имаше една ТеаТв предобра ама нешто ја заебаа намерни ради жалби од нетфликс и слично.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
805
Поени од реакции
275
Постои ли некоја апликација за гледање бесплатно ТВ на мобилен телефон?
Порано користев една апликација Mobdro, ама гледам не работи веќе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom