Besplatni aplikacii za TV film i serii

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од streetbond2005, 23 октомври 2018.

 1. streetbond2005

  streetbond2005

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  1.273
  Допаѓања:
  482
  Ovde mozete da postirate besplatni aplikacii za gledanje TV film i serii Nekoi od moite omileni

  Mobdro
  Showbox
  Uktv now
  Popcorn time
  Media box
   
  На The Wild Boy и Elena62 им се допаѓа ова.
 2. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.932
  Допаѓања:
  25.660
  Nema potreba
  --- Споено дупло мислење, 23 октомври 2018 ---
  Lol mislev kaj mene e otvorena

  Okej

  Ta
   
  На statusQuO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sasemkd

  sasemkd

  Член од:
  31 декември 2009
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  94
  Vavoo.tv najdobroto
   
  На Elena62 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elena62

  Elena62

  Член од:
  27 септември 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  10
  Gledalica i milversite (srpski prevod)
  --- Споено дупло мислење, 4 ноември 2018 ---
  Набројав страни а не апликации sorry
   
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.132
  Допаѓања:
  3.907
  Коди е најдобар ако знаеш како да го подесиш со активни додатоци кој некој ги ажурираат често.
   
 6. streetbond2005

  streetbond2005

  Член од:
  22 април 2005
  Мислења:
  1.273
  Допаѓања:
  482
  Ova se plakja. Nie zboruvame za besplatni aplikacii.
   
 7. sasemkd

  sasemkd

  Член од:
  31 декември 2009
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  94
  Ne se plaka pocekaj da pomine izbrojuvanjeto I gledas besplatno go koristam na android tv i nemoze da se sporedi ni so kodi ni nikoja besplatna programa. Na tv instalacija preku usb
   
 8. Mr Bean ^.-

  Mr Bean ^.-

  Член од:
  12 јуни 2017
  Мислења:
  200
  Допаѓања:
  118
 9. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.132
  Допаѓања:
  3.907
  Stremio за гледање филмови. Барем во Македонија може да се користи слободно. Германија и слични држави кај што има закон за не користење нелегално содржини т.е торенти не го користете мислам дека содржината е торент фајлови.

  Постои за Android исто може и на Windows. За други оперативни системи не знам.
   
 10. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  623
  Допаѓања:
  181
  Ја имам Kodi на Smart Апаратот, ама појма си немам да го подесам...
  Ај некој ден ако вака сум слободен ќе гледам да го наштелувам, само некој нека ми пише како што.
  Android е 7.1.2 и апаратот е рутнат.
  Апаратот не го рутнав јас, туку сега скоро случајно видов дека бил рутнат. Тоа сигурно фабрички така, друг начин нема.
   
 11. 0nline

  0nline

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  42
  LiveNetTv
  Cinema Hd
  E-doctor Iptv
  FreeFlix HQ
  Genius Stream
  Swift Stream
  RedBox Tv
  TvTapPro
  XxxIptv
  Titanium Tv
  UkMovNow

  Ако ти се гледа филм од скај англија, пушти го на Мх плеер, преку Ску Го ќе видиш што се дава на програмата. Спушти го преводот. Ако знаеш кога почнал филмот, наштелувај го одприлика на која секунда е сред филм( со дигитрон ресметај и внеси подтоци) , да разберат и гостите. И то. Уживај во филмови. Исто е со германски скај пакет или италијански пакет.
   
 12. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.132
  Допаѓања:
  3.907
  Јас имам на Windows 10 лаптоп Kodi на кој инсталирав Balkan Green build и има филмови, има серии, телевизија за гледање. Самиот буилд има се подесено за преводи, адони за филмови и серии и адони за тв канали.
  Следи го упатствово од видеово и така инсталирај го
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. The Wild Boy

  The Wild Boy Ни името, ни Samsung - от.

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  623
  Допаѓања:
  181
  Истото може и на Смарт Апарат така?
   

Сподели преку: