Berserk

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.264
Ricket мислам дека знае и Kaska мислам дека ако успејат да и ја повратат свеста ќе знае а иначе не се знае можеби ќе измисли нешто ново па Grifit ќе се врати на добрата страна :P хохохох се шалам инаку очекувам нешто големо мислам дека нема да биде клише крајот како се одвиваше почетокот на Berserk јас очекував да биде обична манга со клише крај кога ете тии оп Еклипсата и све се смени немајте гајле ќе биде епски крај :vozbud:
 
E

Epsilon

Гостин
koa ke iskaca noviot film 4kata???
Нема инфо дека ќе има четврт филм.

Ако толку те интересира почни ја мангата да ја читаш даалеку се стигнати, но биди спремен после да му оставиш аманет на децата да ја дочитаат во твоја чест мангата.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Ќе се снима нов филм, ама не се знае кога ќе излезе. Се надевав Миура да се врати со подобро темпо ама ништо. Изгледа не сака повеќе да работи на Берсерк, го разбирам, ако сака нека ја даде на други артисти.

Друга ствар-мангата можете да ја најдете во Академска книга, ги има скоро сите книги.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.658
Нели требаше месецов на 11ти да испадне нов чаптер, или јас сум сонувал нешто?:mad:
 
E

Epsilon

Гостин
Јас веќе не очекувам ништо од оваа манга. Најпаметно би ми било да одлетам на некоја планета каде што 1 година е како 15 на Земјата. Па ваљда ќе прочитам чаптер-два мангава...

:tapp:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Ми падна карактерот од анимево :(
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Неможам да читам манга. Анимето беше одлично ама требало барем уште една сезона
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Nov chapter gledam ima, jas do 8 sum dojden. Tesko odi citajneto iako me bendisuva prikaznata
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.264
држи се ќе се заинтересираш и јас бе исти (y)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
до 132 чаптер дојдов,полесно е кога се по 22 страни(за ова че зажалам шо го кажав) :)
ја разбрав инспирацијава за карактериве на Гатс и Грифит и каска , авторот се инспирирал од Наруто мангата. Гатс=Наруто,Грифит =сасуке и каска=сакура. почна да ми станува јасен тој триаголник.:lut:



се драпам немој да ме сфатил некој сериозно :icon_lol:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.264
до 132 чаптер дојдов,полесно е кога се по 22 страни(за ова че зажалам шо го кажав) :)
ја разбрав инспирацијава за карактериве на Гатс и Грифит и каска , авторот се инспирирал од Наруто мангата. Гатс=Наруто,Грифит =сасуке и каска=сакура. почна да ми станува јасен тој триаголник.:lut:



се драпам немој да ме сфатил некој сериозно :icon_lol:
друже не си у право BERSERK кога играл или кога е излезена мангата Naruto не е ни планиран плус има многу разлика неможеш да ги споредуваш двете се различен жанар
P.S. Naruto is shit
 

MikioBo

Учител на машини
Член од
22 ноември 2009
Мислења
256
Поени од реакции
174
до 132 чаптер дојдов,полесно е кога се по 22 страни(за ова че зажалам шо го кажав) :)
ја разбрав инспирацијава за карактериве на Гатс и Грифит и каска , авторот се инспирирал од Наруто мангата. Гатс=Наруто,Грифит =сасуке и каска=сакура. почна да ми станува јасен тој триаголник.:lut:



се драпам немој да ме сфатил некој сериозно :icon_lol:
Хахахах за малку ќе збеснев кога го прочитав твојов пост за споредбава на Berserk со Naruto. За среќа навреме го прочитав спојлерот, но сепак успеа моментално да ми го покачиш притисокот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom