Berserk

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Моето мислење за Berserk http://japmk.blogspot.com/2012/06/berserk.html






Можеби мојот вовед со Blame не беше баш најдобар, ќе се потрудам да биде подобро.

Berserk. Мислам дека нема некој аниманга фан кој не слушнал за овој серијал.

Berserk е епска мрачна фантастика и е приказна за Гац, мечувалец кој бара одмазда кон Грифит, неговиот поранешен командант на платеничкиот одред на соколот. Сетингот е налик на средновековна Европа и содржи многу елементи од Конан варваринот, Игра на тронови и други фантазијски серијали.

Секој кој го гледал анимето а се исфрустрирал зошто крајот остава неизвесност може да ја чита мангата, но ако не ви е до манга, тогаш можете да прејдете на новите анимирани филмови. Сега се 3 на број, но студиото кое ги направи најавува нови делови кои треба да ги обработат арковите после псоледната епизода од старата серија.

Бидејќи ова е тема за мангата можеме слободно да тераме дискусија за се што се има случено, до последното поглавје и не е препорачливо за оние кои не ја читале или допрва ќе земат да ја читаат мангата.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
симнато ми е анимето, предходно изгледав некоја епизода кај другар ми ама на англиски сихноризација, многу е скоцкано и средено, онака избалансирано и комплетно, ова го кажувам од 2 последователни епизоди, имаше се што може да се побара во тие две, и се надевам дека ќе го продолжат понатаму :)
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
Далеку помоќна беше мангата кога Гатс скиташе сам и газеше све живо и диво пред него ова со неговата дружина доста ми го тупи серијалот редно време е да стигнат до таа епско ебана шума и да се фокусираме целосно на клање крв и епски битки против Апостолите .
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
Ma dobra e uste za razlika od drugi mangi sto tupat :3 samo mi e zal sto nema novi :(
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Треба анимето да се гледа или можи на филмовите дирек ?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
да вистина е тоа што го збори @max legend иако многумина нема да се согласат со мене јас мислам дека аниме то е подобро од филмовите
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
dobra vest, Miura se vraka so Berserk. Pauzata koja traese 9 meseca (ne, ne e poradi trudnoka) e poradi toa sto Miura rabotese na nova manga so naslov Gigantomachia. Serijalot e mal, ke ima 6 poglavja i ke bide sci fi. Prikaznata se odnesuva na vojnata pomegu starogrckite bogovi i titanite, daleku vo idninata. Berserk prodolzuva posle izdavanjeto na poslednoto poglavje od Gigantomachia, okolu april najverojatno.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
Скоро цела година за 6поглавја ? rly ? :unsure:
Ај и да земал одмор сосема заслужено ,кој сме ние да критикуваме кога не ја ни подржуваме мангата ,финансиски мислам :)
Све фрилоадери ... :icon_mrgr:
Си кажав претходно Гатц да ги откачи неговите другарчиња и да гледаме како буши све пред него (y)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Скоро цела година за 6поглавја ? rly ? :unsure:
Ај и да земал одмор сосема заслужено ,кој сме ние да критикуваме кога не ја ни подржуваме мангата ,финансиски мислам :)
Све фрилоадери ... :icon_mrgr:
Си кажав претходно Гатц да ги откачи неговите другарчиња и да гледаме како буши све пред него (y)

Realno ne e bas lesno da napravis nova prikazna. Za toa mora da se vlozi mnogu vreme vo istrazuvanje na materijal za seting na prikaznata, scenario, likovi, crtanje itn. Mislam deka serijalot e veke gotov, samo ke se tera na mesecna objava. A za toa vreme Miura bi prodolzil so Berserk.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom