Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.535
Поени од реакции
42.997
Баш се fun Борнмут. Си качуваат левели со скромно тимче и стадионче. Плус немаат играно прва лига, за разлика од дрвана Дерби.
Оти дрва Дерби? Имаат ептен интересна екипа, со супер офанзивни играчи.. Шо знам за Борнмут, им се смеевме на Шпанците за Елче, Еибар, Кордоба.. Па исти курац се како нив. xD
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Дај боже да одат. Многу ќе ми е мило за нив. :D
Зошто сте толку против ЛЕ? Слушам муабети од типот "поарно да не играме Лига Европа, не се исплати, не е добро платена, играчите изморени."
Абре луѓе, ние како фанови не земаме пари за ни еден трофеј, а за заморот не ми е гајле, земаат по 150.000 неделна плата. :) Мене како навивач на Ливерпул, ќе ми биди мило ако играме ЛЕ (сега кога веќе немаме шанса за ЛШ), заради тоа што наместо во четврток да гледам на празно Лига Европа, лигата ќе ја следам со интерес. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.533
Поени од реакции
6.185
Зошто сте толку против ЛЕ? Слушам муабети од типот "поарно да не играме Лига Европа, не се исплати, не е добро платена, играчите изморени."
Абре луѓе, ние како фанови не земаме пари за ни еден трофеј, а за заморот не ми е гајле, земаат по 150.000 неделна плата. :) Мене како навивач на Ливерпул, ќе ми биди мило ако играме ЛЕ (сега кога веќе немаме шанса за ЛШ), заради тоа што наместо во четврток да гледам на празно Лига Европа, лигата ќе ја следам со интерес. :)
Незнам брат, јас лани се радував дека не се пласиравме во ЛЕ. И мислам дека Јунајтед да играше ЛЕ немаше да завршиме во топ 4. :)
Башка тапа ми е да се мрцварам по стримови on thursday night. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.609
Поени од реакции
52.460
Донев кладба у аватари? :D 0-3 сум у кладби за аватар, копот ме посра лани (n) заедно со Венгер утре први победи!:angel:
Ти смета мојов аватар па сакаш да ми го смениш? :cautious:

Важи ајде, иако мислам дека имате големи шанси да тепате и не очекувам победа. Дефинирај само што како па ќе видам утре, али ќе ти контрирам на било што ај, ептен на врата ме фати :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Оти дрва Дерби? Имаат ептен интересна екипа, со супер офанзивни играчи.. Шо знам за Борнмут, им се смеевме на Шпанците за Елче, Еибар, Кордоба.. Па исти курац се како нив. xD
Пошто нивното искуството во Премиер Лигата беше... underwhelming.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.680
Поени од реакции
12.593
Пошто нивното искуството во Премиер Лигата беше... underwhelming.
Брат сфаќаш дека Дерби до крај на 90ти беше дел од прва лига, нешто како Њукасл и Сандерленд. Ти што учиш историја како може да не сакаш статистички најдобрите 20 клуба во последниве 50 години да не с во прва лига, не ми е јасно :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.535
Поени од реакции
42.997
Пошто нивното искуството во Премиер Лигата беше... underwhelming.
Oкеј последното. Ама Дерби е екипа која има поминато многу сезони во првата англиска лига, екипа која има освоено 2 титули и некое трето место.Значи има оставено каков-таков белег и според мене треба да игра во ПЛ.

А Борнмут...е Борнмут..
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Миделзбро и Портсмут фалат на лигава. Секако и Лидс и Нотингем. А и Чарлтон ми фали. Сега кога имат шанса Боро, сакам да влезат.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Брат сфаќаш дека Дерби до крај на 90ти беше дел од прва лига, нешто како Њукасл и Сандерленд. Ти што учиш историја како може да не сакаш статистички најдобрите 20 клуба во последниве 50 години да не с во прва лига, не ми е јасно :)
Oкеј последното. Ама Дерби е екипа која има поминато многу сезони во првата англиска лига, екипа која има освоено 2 титули и некое трето место.Значи има оставено каков-таков белег и според мене треба да игра во ПЛ.

А Борнмут...е Борнмут..
Јас знам дека Дерби го држи рекордот за најмалце освоени поени у сезона, 19 мислам беа. Башка повеќе сакам да влагаат екипи што немаат играно, new is always better.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.535
Поени од реакции
42.997
Јас знам дека Дерби го држи рекордот за најмалце освоени поени у сезона, 19 мислам беа. Башка повеќе сакам да влагаат екипи што немаат играно, new is always better.
Е со ваков #тет Ливерпул никогаш нема да земе титула. :icon_mrgr:
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ти смета мојов аватар па сакаш да ми го смениш? :cautious:

Важи ајде, иако мислам дека имате големи шанси да тепате и не очекувам победа. Дефинирај само што како па ќе видам утре, али ќе ти контрирам на било што ај, ептен на врата ме фати :D
Победа на Арсенал, ти давам аватар на 14 дена носење и обратно, ако е нерешено го земам твојов, не сум го загледал убаво дека е:drk::D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
А која е таа на аватарот на Донеф? Другар еден ме праша.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Незнам брат, јас лани се радував дека не се пласиравме во ЛЕ. И мислам дека Јунајтед да играше ЛЕ немаше да завршиме во топ 4. :)
Башка тапа ми е да се мрцварам по стримови on thursday night. :D
Дечки, не заебавајте, четврток е #Spursday, не им го земајте тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom