Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.795
Поени од реакции
63.403
Леле твитот на Џонсон... аман бре... :pos:
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
И се почна надолно за Ливерпул откако.. знаете..
таг #MoyesOut

btw вчера најдовте гиф за Ливерпул - Челзи.
За оваа утакмица има некој гиф? :D
Имаше, задоцни за 10тина минути. Дозволено беше за кратко да постои. :)
@vidooq, тури го тука (твитот) :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Денешниот гиф би требало да биде нешто вака.

Типот ја отвара типката и свршува у уста, се осеќа доминантно у тој момент, али оваа му се врти и го залапува со цела уста полна со семената течност и му ја враќа на него. Поради тоа што продужуваат со лапање мора овој да голтне и на крај плаче од мука.

Малце подолг гиф од тој вчера али тоа е :icon_lol:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
@Топче брат да ти се плукнам у бујната фантазија:pos:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Па така некако беше утакмицата до 0-3 и оп наеднаш 3-3 :pos::pos:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.716
Поени од реакции
2.374
Ako nisto drugo barem eden igrac od Liverpool kje ima pristam do titulata po rodninska linija

Sent from my LG-P700 using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.881
Поени од реакции
7.831
Брат, немој да ме сфатиш погрешно ама мислам наредна сезона е ваша.
Озбилно.
И јас.. со еден ваков Ливерпул, со напад ССС со 100+ голови во сезона би ми било милина да гледам и да уживам како мојот тим се бори да постигне повеќе голови од противникот и сигурен сум дека нема да биде истата судбина како после 2009 и уназадување на клубот. Чим успеаа оваа година да го направат невозможното, да имаат 11 победи по ред, да бидат пред Челзи(Мурињо, евра) Арсенал(очај), Тотехнем(100 000 000 евра) Утд(екс шампиони, бренд, судии, дајвери). Конечно приказната со стадионот е при крај, лига на шампиони е тука, на клупата има напаѓачки ориентиран тренер, само останува да се тестира менталниот квалитет и да се понуди уште подобра сезона од оваа.

Ко можеше Бенфика лани да изгуби три трофеи во една недела и оваа сезона да се врати ментално уште подобра со можност да врати се што изгуби лани, ко можи Хорхе да е претседател на Македонија, ко можи Мурињо да изгуби натпревар дома, ко можи #Moyes records оваа сезона, така ќе можи и вгодина Ливерпул да биди уште посилен. А до тогаш останува да се чека кикс на Сити како што се чекаше до сега(по можност пораз) па да видиме што би било кога би било. Дотогаш keep believing !!!
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
И јас.. со еден ваков Ливерпул, со напад ССС со 100+ голови во сезона би ми било милина да гледам и да уживам како мојот тим се бори да постигне повеќе голови од противникот и сигурен сум дека нема да биде истата судбина како после 2009 и уназадување на клубот. Чим успеаа оваа година да го направат невозможното, да имаат 11 победи по ред, да бидат пред Челзи(Мурињо, евра) Арсенал(очај), Тотехнем(100 000 000 евра) Утд(екс шампиони, бренд, судии, дајвери). Конечно приказната со стадионот е при крај, лига на шампиони е тука, на клупата има напаѓачки ориентиран тренер, само останува да се тестира менталниот квалитет и да се понуди уште подобра сезона од оваа.

Ко можеше Бенфика лани да изгуби три трофеи во една недела и оваа сезона да се врати ментално уште подобра со можност да врати се што изгуби лани, ко можи Хорхе да е претседател на Македонија, ко можи Мурињо да изгуби натпревар дома, ко можи #Moyes records оваа сезона, така ќе можи и вгодина Ливерпул да биди уште посилен. А до тогаш останува да се чека кикс на Сити како што се чекаше до сега(по можност пораз) па да видиме што би било кога би било. Дотогаш keep believing !!!
Со ССС ништо не прајме, сегде бараат 180 или 240 ЕКТС кредити, овој болоњскиов матер ни еба. Мора ВСС да имаш ако сакаш да постигнеш нешто во живтот.

После ние сме биле искомплексирани, на 100 места Евра го спомнуваш, знам дека го намести на Суарез ама па поминато е тоа, не навраќајте се.

За последниот болд сакам да те замолам нешто, ко фан на Ливерпул, напиши “Следната е наша!“. Моментот да се долови. :свиркам:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.795
Поени од реакции
63.403
Јунајтед и судии сезонава.

Значи, крај.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.881
Поени од реакции
7.831
Со ССС ништо не прајме, сегде бараат 180 или 240 ЕКТС кредити, овој болоњскиов матер ни еба. Мора ВСС да имаш ако сакаш да постигнеш нешто во живтот.

После ние сме биле искомплексирани, на 100 места Евра го спомнуваш, знам дека го намести на Суарез ама па поминато е тоа, не навраќајте се.

За последниот болд сакам да те замолам нешто, ко фан на Ливерпул, напиши “Следната е наша!“. Моментот да се долови. :свиркам:
Не мора ВСС, доволно е и КСС доста добро се покажаа и оваа година

Сигурно на училиште те научиле дека лични имиња се пишуваат со голема буква како што и самиот напиша, така да кај виде грешка во мојот пост, тоа само госпон и ти го знајте

Ќе пишам се чека стреда за стрејчно, па после то можи да се прават нови калкулации
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Брат, не 100+ голови, не ССС во напад... На тимот ваш му треба победнички менталитет и ослободување од притисокот наречен Титула во Премиер лига... Клучен фактор зашо не ја земавте титулата е само тоа и ништо друго... Не се сносија со тој притисок, тоа е очигледно, во најбитните натпревари се направија катастрофални грешки и тоа од најискусните... Ќе им треба една за разбивање малер и почнување "нова ера", ама изгледа уште бааги ќе почекат за тоа, ова беше шанса огоромна во кариерата за Стивен, ама "се сопна" јбг...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.795
Поени од реакции
63.403
Брат, не 100+ голови, не ССС во напад... На тимот ваш му треба победнички менталитет и ослободување од притисокот наречен Титула во Премиер лига... Клучен фактор зашо не ја земавте титулата е само тоа и ништо друго... Не се сносија со тој притисок, тоа е очигледно, во најбитните натпревари се направија катастрофални грешки и тоа од најискусните... Ќе им треба една за разбивање малер и почнување "нова ера", ама изгледа уште бааги ќе почекат за тоа, ова беше шанса огоромна во кариерата за Стивен, ама "се лизна" јбг...
Тhere...
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Не мора ВСС, доволно е и КСС доста добро се покажаа и оваа година

Сигурно на училиште те научиле дека лични имиња се пишуваат со голема буква како што и самиот напиша, така да кај виде грешка во мојот пост, тоа само госпон и ти го знајте

Ќе пишам се чека стреда за стрејчно, па после то можи да се прават нови калкулации
Не одев јас во школо, немав превоз од планина како да се симнам и не знам имиња како се пишуваат. Може сум згрешил оти во ниту една буква од коментарот не сум сериозен, ама ти по македонски јазик и литература не си учел за сарказам па затоа све испомеша. :icon_lol:

п.с. Иако Раул никад не заиграл во Премиер Лига сепак има освоено исто титули колку и Џерард. Истото се однесува и за Величе Шумуликоски. :свиркам:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.507
Поени од реакции
42.897
Абе вие вратете се посилни наредната, ама ако има некои посилни од вас пак џабе. Не е ова Португалија. Оти мислиш дека другите екипи нема да се посилни наредната сезона?[DOUBLEPOST=1399336991][/DOUBLEPOST]
Не одев јас во школо, немав превоз од планина како да се симнам и не знам имиња како се пишуваат. Може сум згрешил оти во ниту една буква од коментарот не сум сериозен, ама ти по македонски јазик и литература не си учел за сарказам па затоа све испомеша. :icon_lol:

п.с. Иако Раул никад не заиграл во Премиер Лига сепак има освоено исто титули колку и Џерард. Истото се однесува и за Величе Шумуликоски. :свиркам:
И за мене и за тебе и за сите нас на форумов. Ама во ЛШ не јаде. :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom