Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
И Челзи загуби претходното коло заради лизгање на бекот. За Ливерпул има уште многу време, а и да загубат ќе бидат веројатно со исти поени со Сити и сега за сега подобра гол разлика
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
И Челзи загуби претходното коло заради лизгање на бекот. За Ливерпул има уште многу време, а и да загубат ќе бидат веројатно со исти поени со Сити и сега за сега подобра гол разлика
Ако заврши вака Сити ќе има за 5 гола подобра гол разлика, не Ливерпул. Ама ќе има и 2 утакмици плус на кои ќе мора да победи и со кои евентуално би си ја подобриле гол разликата. Така да... се надевам дека гол разликата ќе одлучува.

Исто се надевам Ливерпул ќе си го задржи лузерскиот менталитет и сезонава. :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Да моја грешка, пред 2 сезони Сити на гол разлика ли беше подобар од Ман. Утд
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.214
Поени од реакции
107.979
Се е ок али почекајте да заврши мечов, а и Кристал Палас-Сити па после ќе се прават математики. Џабе е за Сити доколку Ливерпул загуби денес а они кикснат со Палас.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не го потценувајте К. Палас, има 5 узастопни победеди башка игра на домашен терен ..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.267
Поени од реакции
41.788
И Челзи загуби претходното коло заради лизгање на бекот. За Ливерпул има уште многу време, а и да загубат ќе бидат веројатно со исти поени со Сити и сега за сега подобра гол разлика
nikako ne im odgovara poraz denes, pak se stavaat vo situacija da zavisat od rezultatite na drugite, vo slucajov Siti. Chelsea so eventualen triumf pak ke mora da ceka na kiks od Liverpul i Siti do kraj na sezona a oni sekako da gi tepaat i dvete, nesto sto mislam deka e skoro i nevozmozno ali nikogas ne treba da se pottceni srekata koja ja poseduva Murinjo.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Nemojte tolku povrsno da gledate na rabotite, ima mnogu logicna pozadina za toa '' zadrzuvanje '' na vreme, koja e logikata, niv ne im odgovara nereseno sekako, nemaat sto da izgubat za razlika od Liverpul, tuka samo mozat da dobijat so eventualna pobeda pa ete da se vratat vo bitkata za titulata i pak od prvite 3 tima da imaat najmali sansi za da ja osvojat istata, poentata e da se nervira protivnikot, go vidovte i Suarez koj '' aplaudirase '', nervozen liverpul i gledate sto moze da se desi, kako odminuva vremeto taka oni ke bidat se ponervozni i nervozni, ke im se stegaat noze, i ke bidat skloni na greski ( imaat i niza neiskusni igraci za vakvi golemi natprevari ) eve i eden Steve G kako pacerski zgresi, paga koncentracija vo tie momenti i Se e mozno ...

So drugi zborovi, Murinjo znae sto pravi, odnosno, instrukciite koi gi dade, bar onie vo prviot del, se pokazaa i te kako talicni za negoviot tim. Malce razmisluvajte out of the box, na takticki plan, prvovo poluvreme e perfekcija od strana na Chelsea i Mur, ali celo e koga ima Se, ke vidime na krajot na sto ke se i dvete ekipi. ;)
Neubavo moze za oko, ama koga se ima efekt, zasto da ne se primenuva, neli ...
Вистински очобол е тоа што пишуваш на латиница
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.214
Поени од реакции
107.979
Само не Пелегрини да освои титула, НЕ!!!! Трагедија ќе биде тоа, бар за мене.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Многу тешка задача ќе има Сити, гостува во Палас и во Евертон.. Ако победи и на двете утакмици е тогаш ќе речам заслужено ќе ја земе титулата.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Многу тешка задача ќе има Сити, гостува во Палас и во Евертон.. Ако победи и на двете утакмици е тогаш ќе речам заслужено ќе ја земе титулата.
Тешко или лесно, сами ќе си ја кројат судбината
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.214
Поени од реакции
107.979
Не му е пишано на Џерард да има среќа во дуелите со Челзи. :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom