Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
4 месеци бевте 1 на табела и сега дојде време да се радувате дека Евертон губи. :)
50 god bez trofej i dojde vreme da se raduvate na naftas gazda koj vi go koristi klubot za perenje pari.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
11.492
Нели? вие си ја освоивте гајле ви е :)
Неаме ние време да се замараме со ПЛ. Си играме 1/2финале ЛШ, знаете какво е тоа чуство нели? :icon_lol: Оу, ова беше темата за ПЛ, извинете. :P
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.924
Поени од реакции
84.345
Честитки 4то место топџии, ма да со екипа што буквално се победи самата себе не беше во сомневање истото место, ваљда не сте неспособни за не ја искористите приликава :D


Од друга страна пак опасна ќе биде борбата за опсатнок ептен до последното коло, а и борбата за титулата (да пази чудо уште Сити можат да ја освојат титулата така да јас би запрел со честитање на титулата на Ливерпул до последно коло :) )
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Глеам Рики ќе се пропие, ја ли од среќа ако станат шампиони, ја ли од тага ако исчурат... :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сами си го стаија бе, сеа нема да играат полна пареа со Сити... комшија ако не те заебе...
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
.. се молат Челзи фанс да не му кројат капа на нероден Петко. Од толку пување, на крајот само ќе останете со изговорот дека на Мурињо му е прва сезона.

И онака никој не ве пипа, си се радуваме на 4то место, fuck off :X3:
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
151
Поени од реакции
52
За некој работи Венгер е во шупак праен :D
Али и Мартинез се ис'сили јако, не чини то

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.669
Поени од реакции
81.875
Од друга страна пак опасна ќе биде борбата за опсатнок ептен до последното коло,
Сандерленд имаат најлесен распоред до крај... Кардиф, Јунајтед, ВБА, Свонси.

Оние вторине ќе незнаат главата кај им е :love:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
2

~2A

Гостин
Сандерленд имаат најлесен распоред до крај... Кардиф, Јунајтед, ВБА, Свонси.

Оние вторине ќе незнаат главата кај им е :love:
Одлична тактика за да придобиеш некој лајк од овие шегобијциве. :)

Сандерленд треба да ги крши копјата со Кардиф за кој да оди во Чемпионшип, логички ако размислуваш би било "касапници" на терен!

Јунајтед немаат за што да се борат, но Гигс е тука запрвпат како тренер и на интервјуата ми изгледаше доста мотивирано да се покаже, иако е само привремено како тренер. Што значи не би делеле локуми... овај де поени.

ВБА исто се долу, доколку продолжат со лошите резултати можно е да ги видиме во Чемпионшип.

Како и да е, еве ти едно лајк4е за трудот. :P
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.669
Поени од реакции
81.875
Одлична тактика за да придобиеш некој лајк од овие шегобијциве. :)
Ама очигледно е дека мене и @Mondonico никој не не сваќа сериозно... ај, ако мисли си дека ова е за лајкови... после Сити и Челзи, вие сте на ред


(не ми ставајте лајкови)
 
H

HoT IcE

Гостин
Од Шелви никад нема да биде играч. Ај што е неконстантен, туку нема ни грам мозок, и неможеш да зависиш на него. Знае да добие жолт картон поради провокација, а да не зборам какви стартови има. Добро му е Свонси тамо, цел живот ќе скапува во такви клубови, тешко теле, ист Рамирес од Челзи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom