Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.833
Поени од реакции
7.558
Челзи си даде златно дете, Јунајтед сепак има стабилна екипа, 1,2 нови играчи и наредната е ваша
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Да те потсетам...и вие така почнавте лани.. :ROFLMAO:
Па не, озбилно. Кени првиот пат коа бил играч-менаџер супер му одело. Гигс цела кариера, секој ден бил со Фергусон и на се присуствувал, убаво знае што-како треба да се прави, плус сака да биде менаџер и сигурно одамна собирал совети. Поарен apprentice здравје, само според мене нема шанси да се осмелат на тој чекор од управата, преризично им е.
 
2

~2A

Гостин
Па не, озбилно. Кени првиот пат коа бил играч-менаџер супер му одело. Гигс цела кариера, секој ден бил со Фергусон и на се присуствувал, убаво знае што-како треба да се прави, плус сака да биде менаџер и сигурно одамна собирал совети. Поарен apprentice здравје, само според мене нема шанси да се осмелат на тој чекор од управата, преризично им е.
Најверојатно ќе одат на сигурна варијанта што се шпекулира за еден стар и "испечен" тренер како што е ван Гал. После толку време почувствував радост да го видам Јунајтед во малку подобро издание оваа сезона, така да би сакал Гигс да му остане асистент на ван Гал и да собира колку е можно повеќе искуство.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па не, озбилно. Кени првиот пат коа бил играч-менаџер супер му одело. Гигс цела кариера, секој ден бил со Фергусон и на се присуствувал, убаво знае што-како треба да се прави, плус сака да биде менаџер и сигурно одамна собирал совети. Поарен apprentice здравје, само според мене нема шанси да се осмелат на тој чекор од управата, преризично им е.
Giggs ke prezeme posle Van Gaal :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
Друга ствар, ако Гигс не успее со Јунајтед, да освојува титули, има пластичните навивачи да го набијат на колец, без оглед што е еден од ретките играчи што имаат таква импресивна кариера...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Па не, озбилно. Кени првиот пат коа бил играч-менаџер супер му одело. Гигс цела кариера, секој ден бил со Фергусон и на се присуствувал, убаво знае што-како треба да се прави, плус сака да биде менаџер и сигурно одамна собирал совети. Поарен apprentice здравје, само според мене нема шанси да се осмелат на тој чекор од управата, преризично им е.
Ќе бараат тренер сеа, ама Гигс е опција за блиска иднина секако. Има уште работи кои треба да ги учи, ова му дојде ненадејно и сигурно не е целосно спремен. Од друга страна, најголем фаворит е ван Гал, човек кој е во години и кој повеќе од 3-4 години и нема да може да издржи. :) Е после ваљда треба да рипне @Ryan Giggs ..


Друга позитивна работа, не ги сака Велбек и Јанг. :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Гигс има потенцијал да биде одличен тренер доколку му се овозможат услови. Какви услови? Па Гигс е цел живот под палка на Фергусон, ако некој знае како да продолжи со системот на Ферги и начинот на тренирање, тоа е Гигс. Ама сеуште му е рано, ако му се даде сега функција како главен тренер е ризично и може да испадне the right man in the wrong time. Гигс неможе да прави транзиција и смена на генерации затоа што сеуште е без искуство и се очекува многу од него, под голем притисок, а тоа многу значи. Најубаво е да доведат некој тренер, искусен што ќе го провлече Јунајтед низ тразнзицијата колку-толку успешно, еве се спомнува Ван Гаал, и после тоа да продолжи Гигс, е тоа би било најдиеално решение.:)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Вртимушка - Активности на „Денот на дрвото"


---------------------------------------------------------
Гигси уште планира да игра фудбал ,сеа вика деновиве немав време за тренирање,но од понеделник ке почнам :cuc:

Мене ми се свиѓа планот сега да му се даде Јунајтед на некој искусен менаџер ,да остане Гигс и после некоја година да го наследи истиот. Се надевам и ливерпул ке направат така ,под услов џерард да е заинтересиран за менаџирање.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Вртимушка - Активности на „Денот на дрвото"


---------------------------------------------------------
Гигси уште планира да игра фудбал ,сеа вика деновиве немав време за тренирање,но од понеделник ке почнам :cuc:

Мене ми се свиѓа планот сега да му се даде Јунајтед на некој искусен менаџер ,да остане Гигс и после некоја година да го наследи истиот. Се надевам и ливерпул ке направат така ,под услов џерард да е заинтересиран за менаџирање.
добар си е роџерс за сеа, можда е он новиот фергусон:P
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Па најубаво би било да биде така. Гигс во Јунајтед, Џерард во Ливерпул, Лампард/Тери дуо во Челзи. Класика.
И да освојат ист број титула како што освоиле во кариерата како играчи наредните 25 години уште поарно. :P
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Од еден меч го видовте целиот потенцијал на Гигс и неговата успешност како менаџер на Мен Ју.

Видовњаци Дали из Беча. Одклања црну магију, врача волену особу.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Па најубаво би било да биде така. Гигс во Јунајтед, Џерард во Ливерпул, Лампард/Тери дуо во Челзи. Класика.
Лампард го гледам само како иден менаџер ,дали на челси или на трите лава ,ќе видиме.
Од еден меч го видовте целиот потенцијал на Гигс и неговата успешност како менаџер на Мен Ју.

Видовњаци Дали из Беча. Одклања црну магију, врача волену особу.
Не сме видовњаци туку само видовме што се случуваше на терен, денес играше оној добро познат Јунајтед, пасови,пресинг,контри,посед на топка, го имаше тој менталитет...... само фан на Јунајтед ке сфати што мислам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom