Barclays Premier League 2009/2010

Кој според вас ќе ја освои Barclays Premier League во сезоната 2009/2010?


  • Вкупно гласачи
    438
Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Се молам секоја година редовно да ги избегнеме во куп. Од едноставни причини шо мразам смрт предизвикана од хулиганство, а сигурно ќе има.

Веројатно знајш за Нотингем Форест и Дерби Каунти... е то е покољ.
Ja па ко луд ги чекам, и двете, нокти гризам дур е ждребот по куповиве . . . али џабе :) .
Нотингем - Дерби во моментов, Чемпионшип...:tv:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Двојките за Карлинг купот

Arsenal v West Brom
Chelsea v QPR
Bolton v West Ham
Barnsley v Burnley
Hull v Everton
Leeds Utd v Liverpool
United v Wolves
Manchester City v Fulham
Sunderland v Birmingham
Peterborough v Newcastle
Carlisle v Portsmouth
Nottingham Forest v Blackburn
Stoke v Blackpool
Scunthorpe v Port Vale
Preston v Tottenham
Aston Villa v Cardiff
 
К

кременко

Гостин
добар фудбал игра челзи како како што е тргнат тешко дека некој ке го стигни али сепак ке го видиме со големите екипи како ке изигра
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Тотенхем пак победи,овој пат со гол у 90-та...
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Тотенхем пак победи,овој пат со гол у 90-та...
Ја имав на тикет на кој што само Штудгарт ме киксна. Залепија овие гол во 90та колку само да се нервирам повеќе што само една утнав ...
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Auuuu
gledte li bre ova
koj kikseri se ovie Arsenal ... Lele
So bi rekle pocituvani Ohrigani "sam si go klade" :vozbud:
 
F

fantomX

Гостин
Го видов Едоардо некни, го видов и Ваза-ва денеска, и сватив дека има многу лицемерие во фудбалов. Коментари како мамењето на терен е лошо за фудбалот, а се користи секаде и во секоја прилика. Уа лицемери!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Го видов Едоардо некни, го видов и Ваза-ва денеска, и сватив дека има многу лицемерие во фудбалов. Коментари како мамењето на терен е лошо за фудбалот, а се користи секаде и во секоја прилика. Уа лицемери!
За да си комплетен добар фудбалер треба да знаеш и да изглумиш по некој пенал или некој слободен удар кои можат да бидат значајни за победа на твојот тим, посебно во вакви дерби натпревари како овој денес.

Типичен пример е Роналдо - глумеше пенали и прекршоци за слободни удари, од кои постигнуваше голови со кои им носеше многу титули на Манчестер Јунајтед :)
 
F

fantomX

Гостин
За да си комплетен добар фудбалер треба да знаеш и да изглумиш по некој пенал или некој слободен удар кои можат да бидат значајни за победа на твојот тим, посебно во вакви дерби натпревари како овој денес.

Типичен пример е Роналдо - глумеше пенали и прекршоци за слободни удари, од кои постигнуваше голови со кои им носеше многу титули на Манчестер Јунајтед :)
Јас то го знам, ама лицемерието на поединци (не на форумов, од запад) беше смешно.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
Победа на фаворитите во Премиер Лигата..како и што се очекуваше Челзи,Ливерпул и Тотнем остварија победи но голем удар претрпе Тотнем , Лука Модрич 3 месеци во аут си ја скршил ногата..
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Modric беше клучниот играч на Тотенхем. Штета, имаа многу големи амбиции. Кога ќе се врати Модриќ ќе му ја крши кичмата на сите премиерлигаши, а тотенхем навистина ќе биде во топ4.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Оваа година очекувам Челзи да биде прв( ако нема некои повреди) тимот е добро уигран нема некои големи измени во составот.
За втората позиција очекувам борба помеѓу Арсенал и Манчестер Јунајтед,а за четврта позиција која води во ЛШ, Ливерпул,Тотенхем и Манчестер Сити.Манчестер Сити има супер тим, но проблем е тренерот Марк Хјуз кој не верувам дека ке може да се справи со такви ѕвезди во тимот (Тевез,Робињо,Адебајор).Би требало Арапите да земат некој подобар тренер.Место во Европа Лигата мислам дека ке обезбеди и Астон Вила од која неможе да се очекува нешто повеќе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom