Australian Open 2021(08.02-21.02.2021

Кој ќе освои?


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.994
Поени од реакции
3.515
одма со теории на заговор : )))
Само сакав да знам колку назад треба да премотам на Eurosport Player за да видам што точно се случило. Се надевам не се рачуна за теорија на заговор. :pos:
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.821
Поени од реакции
4.257
Ако уопште игра следно коло,ќе се зачудам.Дал изјава дека му се скинал мускулот :eek:
 
Последно уредено:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.542
Поени од реакции
10.035
Член од
15 февруари 2019
Мислења
530
Поени од реакции
1.893
https://sport1.mk/bozhem-mali/tenis/gjokovikj-gi-zagubi-nervite-i-pochna-da-vika-kazhi-kazhi-te-cheka-pola-chas-video
Ете ради ваков однос никогаш нема да е поголем од Федерер и Надал па колку сака нека земе слемови
Искрено навивав за Федерер до 2013та се дури не наидов на едно видео како го исмева Новак во 2007ма-2008ма пред да стане познат, исто и не можам да го трпам неговото детско и дрско понашање кога губи нема поголем плачко. Со Новак е спротивно, прво ми беше арогантен и одбивен но како проаѓаше времето ми стануваше се посимпатичен, најмногу го засакав и ми стана омилен кога видов дека публиката е против него а он упорно од инает ги моча и играчите и публиката.

За Надал не коментирам, личи многу на заев и ме потсеќа на дивјак преодвратен ми е.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.042
Поени од реакции
1.409
Олабави од мене и ти и Мирко и Славко иди дркај го на србендана што кога губи бара медикал(не за мечов го побара на 2-0), никогаш нема да добие респект од вистински фанови него само од вакви ко тебе што површно знаете за тенис. На РГ лани со Буста што напраи? 1-0 губеше и одма ајдее.. ама ми се смеевте за Милош дека ќе земе 2 сета ај смејте се сега да ве видам.. кој последен се смее
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.861
Поени од реакции
3.863
Има и понезгодни играчи за 4то коло, од некој со кој имаш скор 11-0. Да е на 80% спремен барем од сет повеќе нема да изгуби.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.042
Поени од реакции
1.409
Има и понезгодни играчи за 4то коло, од некој со кој имаш скор 11-0. Да е на 80% спремен барем од сет повеќе нема да изгуби.
Друже се си ти во право ама за се има прв пат, каков актер е страшно нешто НИШТО НЕ МУ Е, си трча асално у петти сет и го демолира Фриц.. како и да е со ваква игра ни под разно нема да ја одбрани титулата
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.533
Поени од реакции
1.729
Друже се си ти во право ама за се има прв пат, каков актер е страшно нешто НИШТО НЕ МУ Е, си трча асално у петти сет и го демолира Фриц.. како и да е со ваква игра ни под разно нема да ја одбрани титулата
Dechko daj be ne bidi proliv, gore ti postiraa za skinat muskul. Daj olabavi i ne bidi kako sektash majka mu stara.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
790
Поени од реакции
1.015
Олабави од мене и ти и Мирко и Славко иди дркај го на србендана што кога губи бара медикал(не за мечов го побара на 2-0), никогаш нема да добие респект од вистински фанови него само од вакви ко тебе што површно знаете за тенис. На РГ лани со Буста што напраи? 1-0 губеше и одма ајдее.. ама ми се смеевте за Милош дека ќе земе 2 сета ај смејте се сега да ве видам.. кој последен се смее
A koi se tie vistinski fanovi? Sto pratat tenis pred Nadal i Novak?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.861
Поени од реакции
3.863
Друже се си ти во право ама за се има прв пат, каков актер е страшно нешто НИШТО НЕ МУ Е, си трча асално у петти сет и го демолира Фриц.. како и да е со ваква игра ни под разно нема да ја одбрани титулата
Почнаа лековите да делуваат, сам кажа после меч дека земал антиинфламаторни најголема доза препорачана
 

Kajgana Shop

На врв Bottom