ATP тенис - општа дискусија

Член од
19 март 2013
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.136
Шо е ова 2-1 за Тиафо?
Реков ќе се мрдне и изглеа стварно се мрднал.
Не сум во можност да ги гледам.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Prekinav da gleam posle 6-5 u 4ti za Karlos i najverojatno tuka bese prokockana sansata na Tiafo, zaso na 5-5 i servis na Karlos, imase 0-30 i vtor servis, prokocka prilika za 3 vrzani brejk sansi i ko sto gleam od tb nagore bilo one way street. Ali top mec izigra Tiafo definitivno, bez ronka respekt, podobro od ova ne mozese. Alkaraz na tie 0 30 cista klasa pokaza, nadrealna smirenost bez 0 panika.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.679
Поени од реакции
43.589
Издиша Тиафо на крај, а имаше 0-30 на 4:4 во четврт сет. Аллараз е ментално страшен за дете од негова возраст, тоа го докажува по не знам кој пат. Ама покажа и дека е ранлив сезонава на трева.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.136
Еве и шанса на Радукану да покаже дека не е само настапот 2021 и да направи посериозен успех.
Нека ја добие Сакари и следува извесна Лулу Сун.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.009
Поени од реакции
112.318
Не е реално колку е смирен Алкараз во најкритичните моменти од мечевите. Знаев дека ќе добие чим ги сврте оние 0 30 на 4 4 у четвртиот сет, едноставно тоа беше пресуден момент од психички аспект. Тиафо е интересен лик, често знае да се напали против најдобрите, а вчера беше еден од тие денови, така да на подлога каква што е тревата може многу фрки да направи со своите рамни удари и добар сервис. Беше Алкараз надвор од комфор зона али на крај на психа го доби мечот.

Синер за мене очекувано лесно, после првите 2 екстра напорни кола мораше да следи еден полесен меч, а Кецман е идеален противник за тоа.

Да видиме денес Новак како ќе изигра со Попирин, во Австралија опасно висеше против него, мада Австралијците се бар за 50% подруги играчи во Австралија, т.е. подобри, а надвор од неа ни бледа сенка.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.218
Поени од реакции
1.458
Се до мечот против Новак на АО на гугл кога ке го напишиш името на Попирин повеке слики излегуваа од женската негова со него одколку негови, сега е поинаку, Новак го направи славен (или таа го откачи :icon_lol: )
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Alkaraz e so skor 12-1 u mecevi sto mu otisle vo 5ti set. Prilicno impresivno za taa vozrast. Ne mi teknuva na AO so Sasha dali e toj sto go zagubil, zaso ne mozam da proveram sea dali toj otide u 5ti ili so Siner na Wimbledon.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.136
Alkaraz e so skor 12-1 u mecevi sto mu otisle vo 5ti set. Prilicno impresivno za taa vozrast. Ne mi teknuva na AO so Sasha dali e toj sto go zagubil, zaso ne mozam da proveram sea dali toj otide u 5ti ili so Siner na Wimbledon.

Беретини АО 2022
 
  • Вау
Reactions: Syn
Член од
19 март 2013
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.136


Родик у покушај
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.455
Поени од реакции
35.872
Инаку, по пласманот на Зверев во осминафинале, ако вака остане, ќе го помине Алкараз на АТП листата и ќе се искачи на трето место, А Алкараз паѓа на четврто. Нормално, ова дека Алкараз брани титула и со се освен со одбрана на истата - губи поени, а Зверев е веќе подобар од лани и освојува.

И уште нешто е сигурно - и после Вимблдон, кој и да го освои, Синер останува број 1.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Sledna Rune i Novak ke go dae odgovorot na temava sto go debatiravme, za Novak i nivoto na igra, tuka ako pomine vlaga u onoj negov fazon koga e najopasen. Ja uste stojam na toa deka ke e tesno ama denesniot protivnik bese ko naracan za nego za da mu se testira i ritrnot i dopolnitelno da kaci nivo na igra, zasto prethodnoto kolo bese prilicno los.

Kako i da ne bi go otpisal Rune u stil da e topovsko meso iako denes dosta se izmaci i gubese 0 2, so 10 prekini radi dozdot. Daj boze da sum greska i da iskosam ama so katiljov danski ja lesen mec neam gleano do sea, so ogled deka edinsveniot takov u 2021 ne go gleav, site drugi da, kade dvajcata pobedija po 2 pati. Sea posle dolgo vreme pak na slem, navivacki, nesto slicno ko denes tipuvam razvoj na nastani, 3-1 ili 3-2 za Novak. Ako izgubi Novak, Rune ko nikad do sea ke ima sansa da atakuva na prvo slem finale u kariera, ko i site ostanati sto ke se u igra od taa strana na zdrebot, sansite i samodoverbata ke im ripnat do plafon za finale tuka.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2013
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.136
Овој слем 10 и повеќе пресврти од 2-0.
Не памтам таков слем од кога пратам тенис.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.212
Поени од реакции
3.820
Nemoguce be favoritive da vodat 2-0 , posle lagano go gubat tretiot set, a vo cetvrtiot rasturaat.. znaci mestat za da ne bide 3:0 tocen..
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
322
Поени од реакции
560
Која превара е оваа Радукану еј. Дома играш имаш отворен жреб до полуфинале и губиш од некоја Лулу Сун.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom