ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Читам по нетов сабајлево, Новак качил 5 кг периодов, од таму и бруталното сервирање и снага во ударите. Можда не се приметува многу преку ТВ зашо он си е слаб по природа, али дефинитивно се приметува по брзината и силината на ударите.
 

Rolling Paper

Џокер Ноле
Член од
21 јануари 2023
Мислења
252
Поени од реакции
519
Читам по нетов сабајлево, Новак качил 5 кг периодов, од таму и бруталното сервирање и снага во ударите. Можда не се приметува многу преку ТВ зашо он си е слаб по природа, али дефинитивно се приметува по брзината и силината на ударите.

Ама дека се бави и со духовноста Новак, затоа и брзината на ударите е поголема. :ROFLMAO:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Малце му се погодија и противниците на овој турнир, сите беа многу послабо рангирани од него. Утре во финале игра против првиот носител на турнирот и минатогодишен освојувач, кој е 200 места погоре на ATP листа од Калин.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Читам по нетов сабајлево, Новак качил 5 кг периодов, од таму и бруталното сервирање и снага во ударите. Можда не се приметува многу преку ТВ зашо он си е слаб по природа, али дефинитивно се приметува по брзината и силината на ударите.
Ja rafa mislev se zgoil deka jadese od Mekdonald eehehehehehe ke si zaminam do utre ok e.
 

Rolling Paper

Џокер Ноле
Член од
21 јануари 2023
Мислења
252
Поени од реакции
519
Малце му се погодија и противниците на овој турнир, сите беа многу послабо рангирани од него. Утре во финале игра против првиот носител на турнирот и минатогодишен освојувач, кој е 200 места погоре на ATP листа од Калин.
100-0 утре за Новак другар. Има здравјето да му го земе на Циципас, еве слободно кажувам. Ако е во ред со ногата се, ЗДРАВЈЕТО МУ ГО ЗИМА НА ЦИЦИ :)

Цитирајте го постов после мечот. Слободно.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.172
Поени од реакции
2.642
Малце му се погодија и противниците на овој турнир, сите беа многу послабо рангирани од него. Утре во финале игра против првиот носител на турнирот и минатогодишен освојувач, кој е 200 места погоре на ATP листа од Калин.
Не знам само зошто на live rankings пишува дека уште е 534 место... тоа место беше и пред почетокот на турнирот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
100-0 утре за Новак другар. Има здравјето да му го земе на Циципас, еве слободно кажувам. Ако е во ред со ногата се, ЗДРАВЈЕТО МУ ГО ЗИМА НА ЦИЦИ :)

Цитирајте го постов после мечот. Слободно.
Да де, знаеме. За Калин Ивановски зборував јас, не за Новак. :pos:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Не знам само зошто на live rankings пишува дека уште е 534 место... тоа место беше и пред почетокот на турнирот.
Не. 543 беше. Ама да, имаат грешка таму. Со пласманот во четвртфинале освои +2 бода и скокна на 534, тогаш го update-уваа. После за полуфинале освои уште 2, значи требаше уште да скокне, ама тие 2 бода не му ги додадоа (4 земаат вкупно полуфиналистите). Сега за финале мислам дека уште +4 треба да има, ама не знам што се случува.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Vo 3 seta samo Alcaraz moze da go dobie na Novak
Автоматски споено мислење:

Pretpostavuvam za 2-3 godini Alcaraz ke bide uste pojak 19 godini ima, Novak ke bide najdobar uste 2-3 godini potoa Alcaraz prevzema
 
Последно уредено:
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Не знам само зошто на live rankings пишува дека уште е 534 место... тоа место беше и пред почетокот на турнирот.
Не. 543 беше. Ама да, имаат грешка таму. Со пласманот во четвртфинале освои +2 бода и скокна на 534, тогаш го update-уваа. После за полуфинале освои уште 2, значи требаше уште да скокне, ама тие 2 бода не му ги додадоа (4 земаат вкупно полуфиналистите). Сега за финале мислам дека уште +4 треба да има, ама не знам што се случува.
Затоа што АТП листата се ажурира секој понеделник, ќе му ги дадат за 2 дена
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.172
Поени од реакции
2.642
Затоа што АТП листата се ажурира секој понеделник, ќе му ги дадат за 2 дена
Знам за официјалната листа , ама има live rankings и се апдејтира повеќе пати во текот на денот. Очигледно заборавиле некои играчи од турнирот во Тунис да рангираат соодветно можеби поради малата важност на фјучрсот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Затоа што АТП листата се ажурира секој понеделник, ќе му ги дадат за 2 дена
Официјалната листа, да, се ажурира секој понеделник. Ова за што ние зборуваме е Live ATP, листа која ја ажурираат веднаш, по завршувањето на секој меч, и на тој начин прават проекција каде ќе биде рангиран тенисерот наредниот понеделник. Еве попрецизно:

Еве ја официјалната листа, последно update-увана во понеделникот, 23.01.2023. Ѓоковиќ е на 5 место.
1674912356909.png

Еве Live ATP, последно update-увана денес, сабота, 14:00 часот, или поточно: пред 26 минути. За ова зборувавме. Гледаш, со поените моментално, со пласман во финале, Ѓоковиќ е втор на листата. Ако победи, ќе има 7070, со што го презема првото место од Алкараз. Се е вкалкулирано тука, и dropping points, и се.
1674912462652.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom