ATP тенис - општа дискусија

Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Види, и мене ме нервираат муабетите за тежок/лесен ждреб зашо ако си јак ќе победиш се и тоа е тоа, али стварно у случајов Новак има полесен ждреб. Тоа не е ни изговор ни ништо, само факт. Квери во второ коло, барем Новак најдобро знае што значи да налеташ на Квери во рана фаза од турнир хехехе, па ај трето коло може да се каже полесно пошо ќе игра со Сонего или Кудла ваљда, па Чилиќ кој е многу опасен на трева и мислам дека може да го јаде Рафа од него, па на таа страна се Беретини, Феликс од кого изгуби денес на егзибиција btw, Киргиос да не го заборавиме итн.

Кај Новак до четвртфинале мизерија, сет нема да изгуби до таму, све мој до мојега, Квон, Кецман, Опелка хахаха скапаница на трева и Алакраз кој не знаеме каков е на трева и големиот Хуркач од кого Ноле не би зијанел на слем макар без раце играл.

Иако е трева и јебена подлога за типување ама би било чудо Новак да не освои.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
Види, и мене ме нервираат муабетите за тежок/лесен ждреб зашо ако си јак ќе победиш се и тоа е тоа, али стварно у случајов Новак има полесен ждреб. Тоа не е ни изговор ни ништо, само факт. Квери во второ коло, барем Новак најдобро знае што значи да налеташ на Квери во рана фаза од турнир хехехе, па ај трето коло може да се каже полесно пошо ќе игра со Сонего или Кудла ваљда, па Чилиќ кој е многу опасен на трева и мислам дека може да го јаде Рафа од него, па на таа страна се Беретини, Феликс од кого изгуби денес на егзибиција btw, Киргиос да не го заборавиме итн.

Кај Новак до четвртфинале мизерија, сет нема да изгуби до таму, све мој до мојега, Квон, Кецман, Опелка хахаха скапаница на трева и Алакраз кој не знаеме каков е на трева и големиот Хуркач од кого Ноле не би зијанел на слем макар без раце играл.

Иако е трева и јебена подлога за типување ама би било чудо Новак да не освои.
lajkot po difolt go dobi .
Cerundolo , koj e toj be
Kveri go dobi Novak na sted problemi so laktot,i sega taa pobeda go pravi manga.Ne zaebavaj,togash Dustin Brown e nagazna mina i opasen igrach,zatoa shto ednash go dobi Nadal na treva.Kecman vo momentov e podobar od Van den Zandsculp.
Kako sega naednash Alcaraz poslab od Aliasim.Hurkacz pred sedum dena mame mu eba na Medo, a Tsitsipas,vcera,denes, se machi so anonimusi,150 ti igrachi na svetot.Go vrtish mua etot kako ti odgovara.A inaku,tvrdam,da ima opcija da bira Djovak pomegju Opelka i Cilic, sto pati ke go izbere Cilic
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Толку си го познаваш пуленот, што да ти кажам друго...
Медведев исто така изгуби од 200 и кусур рангиран играч во финале на АТП 250 турнир, така да ќе да е дека ти си го вртиш муабетот во твоја полза. Циципас е лош на трева и не го спорам тоа, затоа и го спомнав Киргиос кој може да победи било кого на оваа подлога.

Не го правам слаб Алкараз него енигма на трева. Си го видел ти како игра на трева? Затоа и го земам со резерва.

А за Серундоло ваљда не си сериозен, прво коло е ебате, да не сакаш со Федерер да игра?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
Толку си го познаваш пуленот, што да ти кажам друго...
Медведев исто така изгуби од 200 и кусур рангиран играч во финале на АТП 250 турнир, така да ќе да е дека ти си го вртиш муабетот во твоја полза. Циципас е лош на трева и не го спорам тоа, затоа и го спомнав Киргиос кој може да победи било кого на оваа подлога.

Не го правам слаб Алкараз него енигма на трева. Си го видел ти како игра на трева? Затоа и го земам со резерва.

А за Серундоло ваљда не си сериозен, прво коло е ебате, да не сакаш со Федерер да игра?
pa ti prv pochna so Kvon, vrati se pogore malku.
A ti Aliasim na treva go znaesh li
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
pa ti prv pochna so Kvon, vrati se pogore malku.
A ti Aliasim na treva go znaesh li
Да. Одличен играч на кого тревата му е најдобра подлога, а во моментов ја игра најдобрата сезона во кариерата.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
Да. Одличен играч на кого тревата му е најдобра подлога, а во моментов ја игра најдобрата сезона во кариерата.
cekaj, da povtoram,kako najdobra...
ako sporeduvash so prethodnite sezoni i negovata vozrast,normal o deka sekoja naredna treba da mu e podobra,nishto ne znachi toa,eve i Kecmanovic ja igra najdobrata sezona :)
prashav za trevata,Aliasim ne se proslavi bash,izgubi od eden pak Van de Horjoven mislam,i plus od ,,slabiot,, Hurkacz izede kjotek.Inaku,ovoj muabet go pravime zaradi sporedba so ,,next big thing,, Alcaraz,da ne izbega smislata.
Lichno,gledajku gi ovie rezultat,Alcaraz nenaspien poopasen protiv ik e od Aliasim
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
cekaj, da povtoram,kako najdobra...
ako sporeduvash so prethodnite sezoni i negovata vozrast,normal o deka sekoja naredna treba da mu e podobra,nishto ne znachi toa,eve i Kecmanovic ja igra najdobrata sezona :)
prashav za trevata,Aliasim ne se proslavi bash,izgubi od eden pak Van de Horjoven mislam,i plus od ,,slabiot,, Hurkacz izede kjotek.Inaku,ovoj muabet go pravime zaradi sporedba so ,,next big thing,, Alcaraz,da ne izbega smislata.
Lichno,gledajku gi ovie rezultat,Alcaraz nenaspien poopasen protiv ik e od Aliasim
Не реков нигде дека е слаб Хуркач него дека Новак на слем кога е во врвна форма не може да изгуби од него. И за Алкараз се слагам ама реков дека се уште е енигма на трева.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
Не реков нигде дека е слаб Хуркач него дека Новак на слем кога е во врвна форма не може да изгуби од него. И за Алкараз се слагам ама реков дека се уште е енигма на трева.
muabetot pochna deka zdrebot na Djovak e 250 level, a Nadal najteshkiot mozen zdreb go dobil, za da stigneme deka ako Novak e vo vrvna forma ne moze da zagubi od Hurkac.Novak vo vrvna forma na Wimby ne moze da zagubi od nikoj be prijatel,tuku ne e toa muabetot,tuku deka zdrebot na Rafa e vo najmala raka isti kako so Djovakoviot,tolku.Aj,ok,Aliasim e podobar od Alcaraz na Wimby,Tsicipas e ponezgoden od Hurkacz na treva,Djovak treba da se prosheta do finale,a Nadal go ima najteshkiot zdreb.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Новак лагано до титула, сам само може да се победи. Сакам Новак - Рафа да е финале ама маме им јебем тешко тоа да се деси.. криво ми е што не игра Роџер едино, он е најдобар за гледање на подлогава.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Хорор е теренот и тревата на турнирот во Мајорка. Циципас освои прва титула на трева во кариерата. Далеку подобар терен и тревната подлога на турнирот во Истборн.

За 6 дена тревата во Мајорка е во далеку полоша состојба од тревата на 13 и 14 дан на Вимблдон кога се играат финалињата во синглови и двојки.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Хуркач од фаворит за 1/2 финале сервира за да остане во мечот и да не биде збришан 3-0 :popce:

А и Ноле е на раб да го изгуби вториот сет ко шо гледам на резултати
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Хуркач од фаворит за 1/2 финале сервира за да остане во мечот и да не биде збришан 3-0 :popce:

А и Ноле е на раб да го изгуби вториот сет ко шо гледам на резултати
Нема теорија Новак да биде загрозен реално, јак форхенд има Квон, ама прв сервис слабо гаѓа, а вториот и не му е баш добар.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Три меч топки на свој сервис и го правиш ова...

Сега Хуби лаганица му го зема 4ти сет :pos: :pos:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
10 Канали Спорт Клуб и на ниеден нема пренос од централниот терен и мечот после Џоковиќ (Радукану).
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.409
Нека оди у двор нека сервира асови сеа Хуркач. Секој ас за Украина бил абе ќути таму
 

Kajgana Shop

На врв Bottom