ATP тенис - општа дискусија

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
да не му откажа и другата нога на тим :pos:

не ми се верува .............
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.335
многу хејтери има на зверев демек не го бива за ништо, не сум фан воопшто на зверев и неговата игра ама ова тотално потценување ме изиритира
koe potcenuvanje glej go konkretno sea kako go izgubi setot i sve ke ti stane jasno za zverev, toa e negovata kariera, pokloni set glatko, 15-0 vodi, prai dupla ( 10ta u mec ) so edvaj dobacuvanje do mreza, udri megju mrezata u betonot :)))), posle uste par neiznudeni i toa e toa, klasika zverev.
Neka istera vaka i dalje pa da mu se smee cela planeta a i komotno neka se otkaze od igranje tenis zasto vakva sansa za da osvoi slem sega mu se ukauzva i prasanje e dali nekad pak.
Da bea ova normalni okolnosti ovoj nikad finale nemase da oseti na slem, bar ne dodeka nadal, novak i federer igraat tenis.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
@Syn
Брат сам си правиш филмови мислам. Ако беше како што викаш(повреда), немаше коеф да биде 1.25 до пред почеток на меч. А и еве сеа при 2-1 во сетови, Тим е мал фаворит спрема кладилниците.

Сакаш да кажеш дека си видел нешто што букмејкерите не виделе? Бреј..
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
а па тим треба да осети финале покрај пит сампрас.........абе отидоа легендите, сега светот на тенисот е тој што го гледаме, додуша многу понеизвесен и понепредвидлив, али за жал ќе остани за некоја година без величини очигледно
Автоматски споено мислење:

@Syn
Брат сам си правиш филмови мислам. Ако беше како што викаш(повреда), немаше коеф да биде 1.25 до пред почеток на меч. А и еве сеа при 2-1 во сетови, Тим е мал фаворит спрема кладилниците.

Сакаш да кажеш дека си видел нешто што букмејкерите не виделе? Бреј..
решиле да не збогатат со 4 квота на "очајниот" зверев иако знаеле дека преку ноќ оди пресадување на нов скочен зглоб на тим
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.335
@Syn
Брат сам си правиш филмови мислам. Ако беше како што викаш(повреда), немаше коеф да биде 1.25 до пред почеток на меч. А и еве сеа при 2-1 во сетови, Тим е мал фаворит спрема кладилниците.

Сакаш да кажеш дека си видел нешто што букмејкерите не виделе? Бреј..
Novak protiv istomin na AO imase kvota 1.01, pa izgubi.
Tolku od kvota ekspertizite druze. So wawrinka u finale na US open isto nizok koeficient a posle mec otide na operacija, so chung na AO isto.
Da ti davam li drugi vakvi primeri kade nekoj bil golem favorit spored kladilnicite a maka macel so povreda prethodno.

Thiem ne e na nivo denes, ima efekt toa so medvedev vrz negovata igra, ova ako ne go iskoristi zverev iskreno ja licno ke neam zborovi da dolovam kakva bruka ke e toa za nego. Ova e zicer penalce sto mora da go iskoristi, igraa pred nekolku meseci u full spremnost i dvajcata inace, na AO, ili i tamu nemal sto da izgubi thiem :))), mu ja rasplaka mamicata. Denes thiem e nivo pod ona negovo najdobro izdanie na koe u globala naviknavme godinava. Finalevo me potseka na Nadal i Wawrinka na AO, tamu nadal bese povreden, zema set, ali zagubi na krajot, poise od evidentno bese deka ne mozese da go dava svojot maksimum u tekot na mecot a wawrinka bese sposoben toa da go iskoristi..

Denes thiem e defekten isto, dali zverev toa ke go iskoristi ili ne ke vidime, Zverev ide od krajnost do krajnost, valjda nema da e na nivo na challenger u ostatokov od mecot, da istera nad 20 dupli i da prai neiznudeni 2 metri od linija.

p.s. ja ako se prasuem, sakam 5ti set ova i maksimalna neizvesnost, i dvajcata mi se edni od poomilenite new wave na teniseri, neam nisto nit protiv edniot nit protiv drugiot, ustvari kaj zverev me iritira bas toa sto go zboram, koga deluva na nivo na amater na teren i se srami javno.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.240
Поени од реакции
4.432
Џон и Патрик Мекинро еве ги на ЕСПН, никаква повреда не спомнаа 3 саата.
Дури ко играше со Медведев и Тим му рече на судијата дај му челенџ, па на почеток на втор сет малтене му поклони брејк на Медведев и се јавува Џон и вика He is fееling guilty about the break from half an hour ago. He is such a nice guy giving the break back.

Секако на шала беше, поентата nice guy=no killer instinct, али дека мизерното издание у првите 2 и пол сета беше ради некаква повреда нема теорија, туку влезе во мечот под голем притисок каде секој шо разбира тенис веќе го прогласи за шапион.
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Џон и Патрик Мекинро еве ги на ЕСПН, никаква повреда не спомнаа 3 саата.
Дури ко играше со Медведев и Тим му рече на судијата дај му челенџ, па на почеток на втор сет малтене му поклони брејк на Медведев и се јавува Џон и вика He is filling guilty about the break from half an hour ago. He is such a nice guy giving the break back.

Секако на шала беше, поентата nice guy=no killer instinct, али дека мизерното издание у првите 2 и пол сета беше ради некаква повреда нема теорија
Ене го се врати зверски игра сега тим се бори и стига на секој поен, проблем е далеку потценет александар и многу пристрасно се гледа, џабе дискусија овде..... На многу не им се допаѓа дефанзивната игра и полека градење на поенот на зверев и школската игра
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
Можи и 1.01 да е и да не побеи, во ред тоа. Ама ако е повреден Тим нема шанси да биде фаворит. не спијат кладилниците, тоа е муабетов. Еве го 2-2 повредениов че направи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.335
Ене го се врати зверски игра сега тим се бори и стига на секој поен, проблем е далеку потценет александар и многу пристрасно се гледа, џабе дискусија овде..... На многу не им се допаѓа дефанзивната игра и полека градење на поенот на зверев и школската игра
ti si mu ja pratel karierata na zverev, narocito slem karierata ? Nikakvo potcenuvanje ne e vo prasanje, zverev na golemi turniri znael da igra na nivo na amater, da rusi rekordi so dupli greski, do pred nekolku meseci ne mozese treto kolo na slem da pomine toa e vo milion navrati diskutirano i na temava.
Nikoj ne go potecnuva, narocito na slemovite bil katastrofalen, toa sto go glease denes u tret set koga izgubi servis a i set bilo karakteristika za nego u tek na cel mec, so smesni dupli i praenje auti 2 metra pozadi linijata od nigde nikade. Ima takvi strasni varijacii na igra sto ako bi bil negov fan bi se ubil na lice mesto, sto vsusnost e slucaj i u finalevo. Sea gleam statistika, 10 od 10 thiem na vtor servis u momentalniov set. Okej :)))
I normalno ne bi jadel brejk bez pritoa da naprai pak dupla. So sreka neka ti e ako navivas za zverev.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Остај сеа не видовме кога му пресадија нога на тим..... Играта во првите два сета на зверев воопшто не беше занемарлива, буквално го диктираше темпото, а сега со пресадена нога по 3 сати игра тим е одново фаворит.... Абе оди скриј се
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.335
Можи и 1.01 да е и да не побеи, во ред тоа. Ама ако е повреден Тим нема шанси да биде фаворит. не спијат кладилниците, тоа е муабетов. Еве го 2-2 повредениов че направи.
Ima razlika od povreda do povreda, i nacinot na koj toa go manifestira teniserot, ili patot do finale primer, ili treto, cetvrto kolo na slem, zavisi i od protivnici, sekako javno nieden teniser, narocito pred finale, nema da kazuva deka ima nekakov problem, ko nadal pred finaleto so wawrinka.
Nadal igrase povreden na ao u finale, zema set ama izgubi, ali izgubi od wawrinka koj na primer za zverev go ima izmisleno tenisot kako sport, da igrase protiv dilajla ko zverev koj vleguva u onoj meme moud, ke osvoese glatko togas..
Thiem moze da igra i bez raka, pak ke go pobedi zverev ako ovoj se ponasa ko sto se ponasa, na sto lici ova :), dupli frstat na site strani, smesni neiznudeni, ne uspea da zeme poen na vtor servis u cel set, ej, na vtor servis.

Posle sum go potcenuval zverev a glej go kako igra od sredina na tret set do sea, iskreno veruvav deka denes ke pobedi, uste mu davam sansi, ali stojam na toa deka ako zeme, zaedno so cilic se najslabite slem sampioni u zadnji 15-16 godini sigurno, i jace.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ова финале е најдобар приказ на кариерата, ликот и делото на Александар Зверев, убедливо најголемиот лузер во тенисот, единствениот легитимен наследник на Димитров. Менталитет НУЛА.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.335
Ова финале е најдобар пример за кариерата, ликот и делото на Александар Зверев, убедливо најголемиот лузер во тенисот, единствениот легитимен наследник на Димитров. Менталитет НУЛА.
ova sto go gleam zadnji set ipol e eden od onie momenti koa ke vidite nekoj na tv ili net kako se bruka, i tebe te jade tugj sram, ti ide da smenis kanal i nezgodno ti e da go gleas.
brej koe uzasno nivo na tenis e ova od sasha covece auuuuuuu :popce:
iskreno se molam da se opravi, i za dobroto na finalevo a i za negovo dobro :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom