ATP тенис - општа дискусија

Член од
16 април 2014
Мислења
7.108
Поени од реакции
11.139
Федерер да глуми повреда? Изгледа слабо го знаеш стариот.
Добро ајде,изгуби од Милман за да не јаде срам од Џоко.
Абе разбирате вие дека поголем срам е испаѓање од Милман отколку 3-0 или 3-1 од Џоко?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.076
Поени од реакции
84.731
Ај да видиме дали ќе гледаме утакмичиште или Тием ќе се посере по кој знае кој пат :icon_mrgr:

Вамос!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Момци, Телеком сум не ја факам Еуроспорт, има некое стримче со коментатор, пошо гледам на една страна ама нема коментатор може да заспијам а така барем ке се инатам со него хаха.
некој ако можи плс?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
компири јадиме прв сет, ццц
врие рафа, врие ...
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
10.570
Prv kompir u kariera mu e ili ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Не, има повеќе пати губено сет со 6:0, конкретно на УС опен коментаторот спомна дека му е втор пат. Изгледа како да не се труди на противнички сервис, својот си го држи океј во вториот сет. Нешто не е како што треба, а и Тим игра вонземски тенис.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Prv kompir u kariera mu e ili ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
18ти.
Втор на УС после Родик 2004та.[DOUBLEPOST=1536123029][/DOUBLEPOST]Помизерен тајбрејк у живот нема одиграно.
Дај изгуби добиен меч и иди убиј се. Утна зицер волеј на 30-30 и се изгуби тотално. Каков чоук еј.. Раонич моуд.[DOUBLEPOST=1536127763][/DOUBLEPOST]Вамоооооссс! Каков шампион...
Жалам кој не го гледал мечов, страшно...
Тим каков борец е не хумано ова, посветеност... Од најголема мана, бекхендот го има претворено у оружје, 25-10 издоминира у бекхенд винери. Физички - животно, можеше уште два сета да одигра, а има стил (скока при секој удар) кој 95% од тенисериве да го имаат нема да издржат ни 3 сета на вакво ниво.
Прв пат го гледам Рафа со ваков респект да е кон некого, ни кон Федерер ова го нема, буквално му беше незгодно да се радува и при поените и на крај. Уште пред мечот кажа дека преголема почит има кон Тим ради ставот што го има ко играч, и професионализмот воопшто.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.298
Поени од реакции
108.484
Ако бегаше од Џоко ќе исценираше повреда вчера или првите 3 кола и ај укурац.Толку ви сечи!
Има нешто што се вика трка за место број 1, можеби затоа?

Него каков меч Рафа и Тим :cuc::cuc: Убеден бев дека ќе изгуби Рафа после 4-3 во тај брејкот и два пропуштени втори сервиси на Рафа кога сервираше Тим, али на 5-4 помогна Тием со лош ритерн, па на 5-5 ГОАТ поен Рафа и на 6-5 промаши смеч Тим.
Страшен, прејак меч, браво и за Доминик кој не пукна се до самиот крај.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ретко глуп играч е царов. По кој знае кој пат во кариерата, меч во кој е очигледно подобар, виси да го изгуби.
Лагано ова требаше да го добие во 3, максимум 4 сета.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.298
Поени од реакции
108.484
Немој така за Царот, ментална грамада е батето. :D Не знам зошто ама мене ретко одвратна појава ми е ликов, а стварно вака ништо лошо не прави на терен ама така мене лично ми е апла одвратен. Па оној поглед кога ќе земе поен или кога се спрема за ритерн, мислиш ладнокрвен убиец е, Џејсон Борн пропо, а уствари е пичка најголема на светот, сератор невиден. :D Мене Марин ми е од оној тип на луѓе што вака пред народот се фини, мирни и културни а уствари дома ја тепа и малтретира жена му пошо нема на кого да ги исфрли фрустрациите. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.076
Поени од реакции
84.731
Си гази Новак со ждребов, ниту еден топ 20 носител до финале нема да добие.

Него...утакмичиште вчера Тием-Надал..

Се надевам некако ќе смогне сили со Делпо да победи, ама и тоа ќе биде утакмичиште изгледа, очекувам јак тенис.

А за во финале..искрено мислам дека после толку тешки мечеви Надал не може со Новак. Па и без да играше така маратонски мечеви ќе беше фаворит Новак за лесна победа (без 5 сета), едноставно подобар е од Рафа периодов...ама ај...ќе видиме...[DOUBLEPOST=1536200646][/DOUBLEPOST]Што се дешава со Новак?

Делува ко ова да му е четврти саат од мечот......
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Што се дешава со Новак?

Делува ко ова да му е четврти саат од мечот......
Е делува ама ќе смисли сеа некој мто. Јер фер-плеј :)
Иначе ако не греши коментаторов, некои проблеми со желудникот имал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom