ATP тенис - општа дискусија

Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
:eek:[DOUBLEPOST=1535060264][/DOUBLEPOST]
Се заебаваш? :D
Не знам емоџиво за првиов цитат што сака да каже :D

За второво..па и не баш :D Секако пишав во остатокот од пораката дека очекувам да тепа Надал...ама мислам заебан во смисла што од сите тенисери што може да ти се паднат во прво коло, за заебано го сметам тоа да ти се падне поранешен топ 5 играч што има играно на финале на ГС, и плус ќе гризе повеќе бидејќи ќе му е последен меч на ГС во кариера.

Од фаци ко Фухсович, квалификанти и остали 90то место играчи што ти знам....Ферер е зезнат, и сигурно би го изморил надал повеќе од некој од другиве Д класа тенисери :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
Моментално Ферер е фјучерс ниво, глатки 3-0 за Рафа.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Претерано е лесен ждребот за Новак.

Ако го тргнеме 1/4 финалет на страна, сите други кола има шупаци.

Првите 2 кола лагно во саат саат и 40 минути ќе ги реши.

Со Гаске нема да биде лесно ваљда, ама би требало исто лагано да го тепа.

Чарењо Буста и Пуиј....на грен слем...против Новак? А бе ајде...не би се изненадил и да не стигнат до 1/8 финале... 3-0 би ги тепал Новак.

1/4 финале...Федерер..е сеа....Федерер-Киргиос ќе биде ептен јако..не би се изненадил Киргиос да тепа, па после тоа Новак лагано да го победи изморен Киргиос ама ќе видиме..

1/2 финале...боза...се тоа се психолошки пациенти на тој дел..Чилиќ.....Зверев...Гофин...лол.

Надал уште од старт со зезнат меч...

Ова е последен ГС за Ферер во кариера така да..ако веќе губи..барем од Надал нека изгуби наместо од Фуксовиш или што ти знам..

Зезнато игра надал против сервери ко Посписил и Милер.... ваљда ќе го победи Качанов ако стигне до трето коло, а во 1/8 финале...ќе биде зезнато ако му тргне на Едмнд..плус друга опција е Сок...во америка...зезнато

Андерсон ако стигне до 1/4 финале е исто зезнат противник..
Не знам емоџиво за првиов цитат што сака да каже :D

За второво..па и не баш :D Секако пишав во остатокот од пораката дека очекувам да тепа Надал...ама мислам заебан во смисла што од сите тенисери што може да ти се паднат во прво коло, за заебано го сметам тоа да ти се падне поранешен топ 5 играч што има играно на финале на ГС, и плус ќе гризе повеќе бидејќи ќе му е последен меч на ГС во кариера.

Од фаци ко Фухсович, квалификанти и остали 90то место играчи што ти знам....Ферер е зезнат, и сигурно би го изморил надал повеќе од некој од другиве Д класа тенисери :D
Можно е да се ова двете најглупи анализи на сите времиња во потфорумот за тенис.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Што е со УС Опен ? Неможам да се сетам од кога пратам тенис на волку предадени мечеви? Огромни температури и спарност ли е причината? Или се пријавуваат повредени за да земат пари,друго не ми е јасно.Друго гледам овие повисокиве се мачат некако дали е поради временските услови во ЊЈ или нешто друго....
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
На каков пекол играат во дневниве термини, не е хумано ова. 37 степени, секој трет меч предаваат.[DOUBLEPOST=1535481411][/DOUBLEPOST]
Што е со УС Опен ? Неможам да се сетам од кога пратам тенис на волку предадени мечеви? Огромни температури и спарност ли е причината? Или се пријавуваат повредени за да земат пари,друго не ми е јасно.Друго гледам овие повисокиве се мачат некако дали е поради временските услови во ЊЈ или нешто друго....
Прво коло ако предадеш, не зимаш пари за учество.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Da ne ja gledav utakmicata i ja ke mislev mu drzi casovi za tenis ama me cudi kako Djokovic ne e spremen fizicki za vakvi uslovi,mada i problemot so zeludnikot kako so Mannarino ne go napustil.Greota go stavile u 14h po americko vreme koga puka sonceto najako :D :D[DOUBLEPOST=1535487675][/DOUBLEPOST]
Da ne ja gledav utakmicata i ja ke mislev mu drzi casovi za tenis ama me cudi kako Djokovic ne e spremen fizicki za vakvi uslovi,mada i problemot so zeludnikot kako so Mannarino ne go napustil.Greota go stavile u 14h po americko vreme koga puka sonceto najako :D :D
Eve go i Fucsovics so medical timeout,katastrofalni uslovi za igra... Greota za dvajcata a i voopsto na site sto igraat vo momentov...Na toa se dolzele i mnogute predadeni mecevi...
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
Da ne ja gledav utakmicata i ja ke mislev mu drzi casovi za tenis ama me cudi kako Djokovic ne e spremen fizicki za vakvi uslovi,mada i problemot so zeludnikot kako so Mannarino ne go napustil.Greota go stavile u 14h po americko vreme koga puka sonceto najako
Колку време тенис пратиш бе бот? :D Спремен си е он физички ама организмот не му поднесува вакво време и затоа секогаш се тегави на сонце.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Колку време тенис пратиш бе бот? :D Спремен си е он физички ама организмот не му поднесува вакво време и затоа секогаш се тегави на сонце.
Абе да му ебам мамицата на него :D :D Почна да се килави да клечи измеѓу поени ја си викам којзнае што е гарант не е физички спремен за топлово,кога она ваљда проблеми со дигестивниот тракт,се утепа од ждригање под пешкирот.А сега кога го фати после 2-4 у 3 сет за Фукс му еба мамицата,колку овој падна физички колку ноле играше ко ментален(бил спремен си се демантирам одма :D)Голтна од тоа апчето за желудац и после некое време му делуваше изгледа па се опраи :D
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Јужни неможеше тужније да ја заврши ваљда кариерата...Со грч во лева нога и десна рака се струполи како мртов човек у 4 сет .....
upload_2018-8-29_0-54-14.png
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom