ATP тенис - општа дискусија

Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Рамото ја зезна работата денеска. Crossed fingers for US Open, дај Боже да не е премногу сериозно и да биде 100% фит за недела дена ..
 
С

сашенко

Гостин
Рамото ја зезна работата денеска. Crossed fingers for US Open, дај Боже да не е премногу сериозно и да биде 100% фит за недела дена ..
Не верувам дека е толку сериозно.Денес и заморот имаше големо влијание.Ке виде фит за недела дена..
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Шарапова...
При водство од 4-1 против Јелена Јанковиќ во првиот сет,изгуби 5 гема во првиот сет со ред...:tapp:
И еве сеа губи со 2-0 во вториот сет....:D
Ах Маре,Маре:pipi:
Edit:
Ете ја конечно по 7 изгубени сета,конечно прави брејк...:)
 
T

The Cryptkeeper

Гостин
Ко човек што не го сака Ноле ви кажувам дека од тоа што видов стварно не глумеше туку имаше проблеми со раката. А болка у десно рамо не е зафрканција, ова од искуство го кажувам, ха.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Едно прашање до фановите,навивачите на Џокович. Каде бевте пред 3 години да се палите да скокате вака за Ноле кога не можеше da мрдне од 3 место туку сега напраил некој рекорд го освоил Вимблдон и господ за муда го фативте а? Не го сметајте ова како провокација туку само чисто ме интересира. :)
Како голем фан на Новак, јас ќе ти одговорам на прашањето... Тенис гледам од поодамна, за Новак сум од кога знам за него, тоа е некаде почетокот на неговата блескава кариера и првите пробиви на АТП Листата, до пред него бев за Агаси (од тие постарите)... И скоро никогаш не се*ам по форуми за нешто кај што не сум компетентен, сакам да ти кажам дека ако навивам за Новак од оваа година, јас самиот не би се осудил да тупам по фан клубовите, оти едноставно не сум компетентен за тоа да зборувам :D
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Шарапова...
При водство од 4-1 против Јелена Јанковиќ во првиот сет,изгуби 5 гема во првиот сет со ред...:tapp:
И еве сеа губи со 2-0 во вториот сет....:D
Ах Маре,Маре:pipi:
Edit:
Ете ја конечно по 7 изгубени сета,конечно прави брејк...:)
По 7 изгубени сета конечно направи брејк? Добро бе пријателе до колку сета играт? :pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
По 7 изгубени сета конечно направи брејк? Добро бе пријателе до колку сета играт? :pos:
"ОЧИГЛЕДНА Печатна грешка"пријателе,не се возбудувај толку...;)
 
С

сашенко

Гостин
НАДАЛ РАЗМИСЛУВА ДА ГО НАПУШТИ ТЕНИСОТ???

Веста искочи вчера на ESPN, и како што пишуваат изворот е самиот Надал кој во својата автобиографија пишувал за повредите, за се што му се случува во тенисот моментално а и претходните години.Сите стравови, сите победи, порази, тешкотии, значи се и сешто има пишувано.Сега вели дека постои опција да почне професионално да се бави со Голф бидејки тешко дека ке може да ја надмине оваа повреда која го мачи веќе неколку години и која од време на време успева да ја смири со помош на својот тим но сепак нема да може уште долго да игра со неа.Го прочитав текстот и има убаво објаснето некои работи, се надевам ке има повеќе вести околу ова доколку е точно ама би било штета да го изгубиме човеков.Штета за тенисот зошто нема да дојде човек како него повторно.Вакви вести имаше и пред 2 години ама ги демантираше Надал кога се врати со одлична игра и освои три гренд слема во една година ама еве пак се појавуваат исти вакви вести незнам зошто.Ако изворот е Надал како што викаат можно е да постои таква опција и да размислува за тоа човекот ама стварно би било штета.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Сега набргу нема шанси да се случи тоа,Рафа е борбено момче и ќе успее се надевам да се врати во форма.Но сепак доколку не му успее тоа,ќе се откажи,тоа е сигурно.Против здравјето не се можи.Сепак Рафа не би бил тој ако не стегне заби уште еднаш како пред 2-3 години.:D
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Добро бе, кога почнува Ус Опен ? Од понеделник ?

Инаку ова за Надал не ми се верува дека е точно, не верувам дека ке се откажи барем до крајот на година.
 
С

сашенко

Гостин
Ако е точно, сигурен сум дека ке стегне заби и ке ја заврши годинава.Ако успеваше до сега, ке успее и понатаму да се крепи некако и да игра колку што може.Мислам дека работата е што него му е здосадено веќе вака и не сака да се малтретира повеќе со тие повреди.И он сака мирен живот и нормално да спортува.Ако се откаже најверојатно ке биде поради тоа а не поради тоа што воопшто не може да игра.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Нека се откаже ајде, како ќе биде Мареј во Топ 3 :pos:

*Се зезам, не мислам стварно, не рипајте одма :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.844
Поени од реакции
16.006
Реално Мареј може да биди за брзо време на третата позиција, како што се одвиваат работите со Федерер и со губење на бодови од секој турнир. Проблемот е во Мареј, не е константен на ниеден турнир и неможи да врзи два добри турнири едно по друго.

Иначе отворите тема за УС Опен:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom