Ashampoo WinOptimizer 2013 бесплатна лиценца

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Насловот кажува се. На следниот линк можете да го симнете Ashampoo WinOptimizer 2013 бесплатно. Се работи за програмче за чистење и одржување на системот. Повеќе информации и симнување

http://www.ashampoo.com/uk/gbp/lpa/computeractive

Побрзајте додека трае!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Ок е со известувањата само мене ме интересира, уште верувате во вакви програми, регистри клинери, "убрзувачи" на компјутер, "поправачи" на грешки во оперативниот систем и сличо?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.756
Ок е со известувањата само мене ме интересира, уште верувате во вакви програми, регистри клинери, "убрзувачи" на компјутер, "поправачи" на грешки во оперативниот систем и сличо?
За бришење на непостоечки патеки во регистри и дефрагментација на хард-дискот добри се.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
дефрагментација се знае, defraggler
бришење на непостоечки патеки во регистри е еден голем мит
тестирано е од експерт, направени се намерно илјадници такви "непостоечки патеки" во регистри и не се осетило никакво успорување во работата на компјутерот
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.756
дефрагментација се знае, defraggler
бришење на непостоечки патеки во регистри е еден голем мит
тестирано е од експерт, направени се намерно илјадници такви "непостоечки патеки" во регистри и не се осетило никакво успорување во работата на компјутерот
Никаде не реков дека го убрзуваат компјутерот кога ќе се избришат.
За дефрагментација има многу програми, ама корисно е кога имаш една програма што освен дефрагментација може да прави и нешто друго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom