Arrested Development

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ја догледав и последната сезона и премногу ми се допадна. Воопшто не сметам дека е послаба од претходните.
На имдб читам на форумот за серијава дека можно е да има и друга сезона или филм, точно е ова?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Ја догледав и последната сезона и премногу ми се допадна. Воопшто не сметам дека е послаба од претходните.
На имдб читам на форумот за серијава дека можно е да има и друга сезона или филм, точно е ова?
Точно е. Нели и во самата серија на неколку наврати се спомнува индиректно нешто вакво (последните зборови во сезона 3 беа "Maybe a movie ? " ама најверојатно после лошиот успех на филмот за Serenity меѓу другото тоа пропадна во вода. Рон Хауард изгледа сака филм а другиве се повеќе за серија (во четвртава сезона Маеби вика нешто во стил дека филмовите веќе не се кул туку серии се подобра работа)
Плус сезонава не заврши со wrap up така да мислам дека ќе има уште една сезона (или филм)
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Точно е. Нели и во самата серија на неколку наврати се спомнува индиректно нешто вакво (последните зборови во сезона 3 беа "Maybe a movie ? " ама најверојатно после лошиот успех на филмот за Serenity меѓу другото тоа пропадна во вода. Рон Хауард изгледа сака филм а другиве се повеќе за серија (во четвртава сезона Маеби вика нешто во стил дека филмовите веќе не се кул туку серии се подобра работа)
Плус сезонава не заврши со wrap up така да мислам дека ќе има уште една сезона (или филм)

Јас па цело време мислам дека ќе има некој closure бидејќи мислев дека е последна сезона. И пуштам последна епизода, проаѓаат минутите, ништо не се решава. Заврши епизодата, си викам епа дали е можно мајкуму стара. И трк на имдб.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Она iSkysoft ме потсети на ShowStealerPro Trial Version од четвртата сезона :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom