Android TV

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
На телевизорот кој има Android преку Es file explorer инсталирав апликации ама не ми покажува икони од апликациите на почетното Аndroid мени (надвор од Es file explorer) туку морам да влегувам преку Еs file explorer. Ме интересира дали може да се намести да се гледаат апликациите и на почетното мени ?

Се работи за Philips Android телевизор и морав преку USB и преку Еs file explorer да инсталирам апликации кој не ми се достапни на Google play бидејќи друга опција не најдов за инсталирање апликации надвор од Google play.
 
Последно уредено:

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Да прашам дали некој има ваков проблем или сличен.

До вчера имав инсталирано Mobdro на андроид боксот и супер работеше
Со новиот апдејт, каналите работат но цело време е црн екранот?

И дали некој зне друга слична програма како МОБДРО што може да ја инсталирам за да гледам тв?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Да прашам дали некој има ваков проблем или сличен.

До вчера имав инсталирано Mobdro на андроид боксот и супер работеше
Со новиот апдејт, каналите работат но цело време е црн екранот?

И дали некој зне друга слична програма како МОБДРО што може да ја инсталирам за да гледам тв?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Инсталирај го Torrent tv кој го нема на Google play па мораш преку линков да го симнеш па после да го инсталираш
http://soft.1ttvwidget.top/android/ru.torrenttv.app-latest.apk

А од Google play инсталирај Ace Stream media кој ќе мораш да го уклучиш да го активираш за да може да гледаш на Torrent tv телевизија.

На Torrent tv имаш доста спортски канали највеќе се Sky Sport. Eдно време ги имаше и како тест канали Arena sport и ја имаше и бугарската Diema sport Тие тест каналите често ги менуваат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Кој други канали ги има на Torrent TV?
Можеш да ги видиш на сајтот torrent-tv.ru исто и од таму можеш да ги гледаш. Претежно руски тв канали ама има и нешто од познатите тв канали Меzzo, MTV, NRJ, AMC, MGM, Eurosport, Sky sport, BT Sport, Travel Channel, Fashion, World Fashion, Nickelodeon, Disney, Food Network, Fine Living..
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Да прашам дали некој има ваков проблем или сличен.

До вчера имав инсталирано Mobdro на андроид боксот и супер работеше
Со новиот апдејт, каналите работат но цело време е црн екранот?

И дали некој зне друга слична програма како МОБДРО што може да ја инсталирам за да гледам тв?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ако ти треба за спортски канали симни mobile tv од playstore и плус ќе ти треба mx player ги има скоро сите спортски канали
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Зедов Андроид ТВ, кој е стабилен адон за Коди кај што може да се гледаат канали како Арена Спорт итн?

Благодарам однапред.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Зедов Андроид ТВ, кој е стабилен адон за Коди кај што може да се гледаат канали како Арена Спорт итн?

Благодарам однапред.
Инсталирај VAVOO тоа ти е некаква германска Kodi верзија на кој со една промена добиваш доста канали од светов меѓу кој има и балкански каде што се Arena Sport, неколку Sport klub канали и Sky sport. Сликата стакло.
Само следи ги инструкциите од видеово за да подесиш како што треба. Нека не те збунува на видеово е прикажано за на Windows ама исто е подесувањето за на Аndroid tv.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Ако ти треба за спортски канали симни mobile tv од playstore и плус ќе ти треба mx player ги има скоро сите спортски канали
Еј дури сега го гледам постов
Можеш ли да ми дадеш линк за која апликација поточно пишуваш. Зошто излегуваат многу на апсторе со тоа име?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Еј дури сега го гледам постов
Можеш ли да ми дадеш линк за која апликација поточно пишуваш. Зошто излегуваат многу на апсторе со тоа име?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ја менуваат со друго име на неколку месеци сега IPTV се вика на друг тел ми е и не може линк да се прати.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461

Kajgana Shop

На врв Bottom