Amazon (официјална тема)

  • Креатор на темата Гоццццце
  • Време на започнување

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
upload_2016-5-30_21-47-10.png
Една слика 1000 зборој....
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.962
Царина ќе платиш во зависност од тоа на која нога станал полтронот што е на смена тамо.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Друже гледај да не те начекаат на царината, мене за чизми од 3300д. со поштарина, ми земаа уште 2200д. така да, незнам што да ти кажам, од Кина да е пратката, и да е колку кревет голема, никому ништо, а од овие ,,појаките'' (Германија, горе скандинавија, некои поозбилни) и да е од 1 денар практата, ќе ти стигне писмо дома дека имаш пратка на царина, па принтскрин или извештај од банка колку си пратил, па праќај мејл на царината, па поштарина од царината до градската пошта околу 200д ќе те изгорат (и плус 2-3 дена ќе чекаш). курци палци, поарно ич не се чепкај, оти ако заглавиш, етварно си заглавен, од искуство ти кажувам. Ако пак не ти се даваат толку пари и сакаш да ја вратиш нарачката, може продавачот да ти побара тракинг број и поштарина за назад да му платиш, и што ќе испадне, 3+ месеци ебавање со телефони, мејлови, банки и + плаќање пари за курово здравје.
 
Последно уредено:
K

kalimer0

Гостин
Имам купони oд по $5 ако сака некој да му продадам за $3 нека пише. Засеа имам 10сетина па за $30 ќе си купите производи што вредат $50.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Дали има некој друг како мене шо му е одобрен акаунтот на Мтурк?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Дај жити бога некој нека стави линкови од селери шо праќаат до МКД, ногу ретко наоѓам и сите се минимум 50 долари шипинг.
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здр на сите,
Сакам да порачам 3 книги од amazon.com со вкупна цена од 33 долари што значи го испилнувам условот за free shipping, дали досега некој има вакво слично искуство и дали да се надевам на испораката?
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Бесплатната поштарина се однесува на адреси во САД. Стави ги книгите во корпа, оди на чекаут, внеси ја адресата и ќе видиш колку изнесува испораката до тука.
 
B

b3s1r

Гостин
@Mr.White mene mi e odobren akauntot vo mTurk... Imam edno prasanej kako mozam da gi transferiram parite direktno vo mojata karticka ili vo banka.. ?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Сака ли некој да му дадам пари на амазон, а он на мене пари на пеј пал
 
Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
Привремено сум надвор па за да ја искористам приликата за да си купам некои работи отворив акаунт на амазон. Сеуште не сум ја направил првата нарачка а гледам од амазон ми нудат некаква ревард картичка со 50$ бонус-награда. Ја обично на данајцине не им верувам дури ни подароци кога носат ама еве пак да прашам дали некој имал искуство со оваа Amazon.com Rewards Visa Card ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom