Alcatel OT-985 vs Samsung Galaxy Y

Mar[C]k

Gunner
Член од
11 јули 2010
Мислења
103
Поени од реакции
14
Дечки се двоумам помеѓу овие два телефони цените во глобала му исти...ваши мислења околу овие телефони :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.745
Поени од реакции
9.872
Дечки се двоумам помеѓу овие два телефони цените во глобала му исти...ваши мислења околу овие телефони :)
Имам от-991 3 мес. и сум мн задоволен. Скоро ист е и от-885,освен малку послабиот процесор,другото горе доле е исто..тачот е перфектен..итн,итн..се си е супер да не го урочам.
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
ajde da ve pitam jas tuka nesto na vip tarifa od 290 denari baram telefon so doplata do 4 000 denari, sto bi predlozile?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
ajde da ve pitam jas tuka nesto na vip tarifa od 290 denari baram telefon so doplata do 4 000 denari, sto bi predlozile?
одбирај кој телефон ти се допаѓа бидејќи не знам што цени имаат и каков имаат на вип тарифа?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ја го имам алкателот недела дена у главно за тие пари е добар телефон тапа е што има само 150 мега внатрешна меморија и кога ке симнуваш апликации некој неможеш да ги префрлиш на мемориска ( има 2гига коа ке го купиш ) и мора да пазиш што симињаш да чистиш кеш еднаш дневно и на гсм арена пишува дека има рам 256 а има 150 рам така да ако отвориш многу апликации наеднаш знае да си кочи така да и на тоа ке треба да пазиш да гасиш непотребни работи да не ти стојат пуштени нон стоп , боите му се убави 166 ппи има што е доволно за разлика од самсунгот само 133 и тоа помал екран што значи ке имаш доста неубава слика :D камерата му е океј преку ден навечер ништо посебно моја оценка 6.8 / 10
 

Mar[C]k

Gunner
Член од
11 јули 2010
Мислења
103
Поени од реакции
14
ја го имам алкателот недела дена у главно за тие пари е добар телефон тапа е што има само 150 мега внатрешна меморија и кога ке симнуваш апликации некој неможеш да ги префрлиш на мемориска ( има 2гига коа ке го купиш ) и мора да пазиш што симињаш да чистиш кеш еднаш дневно и на гсм арена пишува дека има рам 256 а има 150 рам така да ако отвориш многу апликации наеднаш знае да си кочи така да и на тоа ке треба да пазиш да гасиш непотребни работи да не ти стојат пуштени нон стоп , боите му се убави 166 ппи има што е доволно за разлика од самсунгот само 133 и тоа помал екран што значи ке имаш доста неубава слика :D камерата му е океј преку ден навечер ништо посебно моја оценка 6.8 / 10
воглавно за тие пари добар е телефонот
ме интересита тачот дали е убав?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
некој се жалат дека вифито не се се конектирало на сите рутери потоцно на рутерите од T-Home
дали имаш ти некој таков проблем?
ја имам trendnet рутер и нема гајле а иначе тој проблем е за 995ка ко што читав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom