Against Modern Football

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Нигде не го тврдам спротивното. За тебе знам дека си навивач и затоа неколку пати пишав досега дека ја почитувам вашата пасија. Акцијава дури и ми изгледа симпатично, кога би ја воделе некои навивачки групи од тимовите кои стварно постојат заради своите навивачи (како повеќето на Балканов). Но, навивачи на Ајакс да се жалат за влијанието на парите врз фудбалот е во најмала рака лицемерно.

За останатото треба да се согласиме дека не се согласуваме. :) Кој е во право, и дали воопшто некој е во право или тие паралелни светови на навивачи и фанови ќе продолжат да си постојат засекогаш и се повеќе и повеќе ќе се одделуваат еден од друг до ниво да не си сметаат, ќе покажат наредниве 10-тина години.

Тргни го на страна што сум навивач.
Тоа во врска со Тоти ти го пишав бидејќи долго време следам фудбал,од мали нозе и знам што значи Тоти за светскиот фудбал,што значат Гигс и Занети,што значи Кантона и што значи Роналдо дебелиот за светскиот фудбал.
Тоа никогаш нема да се промени,биле и ќе останат икони на светскиот фудбал засекогаш.
Никој нема да ги замени,сигурен сум.
Ни некојси рандом циркузант како Нејмар,ниту Керик,ниту некој момак како Ламела,ама буквално никој.


A и не знам дали знаеш,Ајакс,мислам на навивачите,ВАК 410 отсекогаш биле против модерниот фудбал.Навивачите на Ајакс не зависат од претседателот на клубот,никогаш не зависеле,никогаш нема ни да зависат.Ајакс како клуб отсекогаш зависел од навивачите негови.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
http://off.net.mk/offside/fudbal/uefa-kaznuva-za-font-na-zname-i-somnitelni-tetovazhi

Па поголеми криминалци и апаши од УЕФА ако постои, ја ќе го исечем...
Сега го читав ова и кога видов дека Полјаците биле казнети заради нацизам заради таа буква пукнав од смеа , па на нив за време на 2СВ им го ебаа мамето нацистите :pos: :pos:
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.282
Поени од реакции
6.544
Сега го читав ова и кога видов дека Полјаците биле казнети заради нацизам заради таа буква пукнав од смеа , па на нив за време на 2СВ им го ебаа мамето нацистите :pos: :pos:
Иначе во Полска е многу раширен нацизмот, особено кај навивачките групи.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363

Kajgana Shop

На врв Bottom