Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Епа јас веќе го финиширав правењето на сајтот за мојот канал #gustin па може да го ѕирнете ваму: www.gustin.cjb.net, само уште е во бета верзија што значи е во доработка, па за некој ден ќе биде целосен.... :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.395
vodkamixx напиша:
Епа јас веќе го финиширав правењето на сајтот за мојот канал #gustin па може да го ѕирнете ваму: www.gustin.cjb.net, само уште е во бета верзија што значи е во доработка, па за некој ден ќе биде целосен.... :lol:
Доста солидно за страна наменета за ИРЦ канал. Повеќето се во World Art стил. Па и КАЈГАНА си ја слинкал! :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Водка микс, тебе ти закачив бан на #pletenje пред некој ден коа го рекламираше #gustin? :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Водка микс, тебе ти закачив бан на #pletenje пред некој ден коа го рекламираше #gustin? :)
хехехехехе, не го рекламирав јас, туку моите заморчиња... каналски шпиуни... :lol: :lol:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Acid напиша:
vodkamixx напиша:
Епа јас веќе го финиширав правењето на сајтот за мојот канал #gustin па може да го ѕирнете ваму: www.gustin.cjb.net, само уште е во бета верзија што значи е во доработка, па за некој ден ќе биде целосен.... :lol:
Доста солидно за страна наменета за ИРЦ канал. Повеќето се во World Art стил. Па и КАЈГАНА си ја слинкал! :wink:
Нека зафаќа место.... :lol: :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.395
Kleopatra напиша:
Сакам phоtpоshop, многу е интересен. Ќе ги обработам моите слики, некаде ќе додадам, некаде ќе намалам и ете така :shock: супер.

Ама имам еден проблем. Кажувајте бре луѓе каде да го најдам програмот за да го инсталирам. :D
Каде да најдеш Photoshop?
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
69
Поени од реакции
2
Acid напиша:
Kleopatra напиша:
Сакам phоtpоshop, многу е интересен. Ќе ги обработам моите слики, некаде ќе додадам, некаде ќе намалам и ете така :shock: супер.

Ама имам еден проблем. Кажувајте бре луѓе каде да го најдам програмот за да го инсталирам. :D
Каде да најдеш Photoshop?
Па што бе Ацид, што ми се чудиш. :oops: Ако знаеш кажи. :? Ако уште еднаш ме испосрамиш самата ќе си најдам. :roll: Ух, бе, каков си бил. :wink:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Kleopatra напиша:
Па што бе Ацид, што ми се чудиш. :oops: Ако знаеш кажи. :? Ако уште еднаш ме испосрамиш самата ќе си најдам. :roll: Ух, бе, каков си бил. :wink:
Провери си ПП Клеопатра, поодамна ти испратив линк од каде што ќе можеш да си го симнеш.
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
69
Поени од реакции
2
Има :D :shock: Фала ти humanoid :wink:

Ама едно не ми е јасно-зошто ми пишуваше ,,Немате нови пораки,, кога имав непрочитана порака од humanoid? Е, како тоа? Дали некој друг има пристап до моите ПП? Можеби му требало да си го симне Photoshop? Што ли ќе е?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Некој друг има пристап на твојот компјутер? ;)

Инаку, никој од администарторите нема пристап до приватните пораки.
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Kleopatra напиша:
Има :D :shock: Фала ти humanoid :wink:

Ама едно не ми е јасно-зошто ми пишуваше ,,Немате нови пораки,, кога имав непрочитана порака од humanoid? Е, како тоа? Дали некој друг има пристап до моите ПП? Можеби му требало да си го симне Photoshop? Што ли ќе е?
Кога си ја добила пораката, не си приметила, си се одјавила и на следното логирање не ти јавило дека имаш нова порака.
Внатре пораката сеуште ти стоела непрочитана, што е сосема нормално :wink:
 
Член од
7 септември 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
Photoshop zakon!!! zasto ni jas ne znam dodeka ne go otkrif photoshopot rabotef u paint i sea cat pat paint si go koristam ko sakam da si crtkam nesto bez vrska ako sakate adioni za Photoshop gi imam site (gazdata moj gi ima kupeno site za samo 499,99$) kull koj saka kakof adion za photopshop neka mi titne
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
PHotoshopt go simnav i mu staiv eden password so go najdov ama ne go prifakjase,a gjoa mi ti toa bese password bas za taa verzija so ja imav(mislam devetka verzija bese ,ne se sekavam).Mi pomina trial-ot i sea nemam photoshop.Prakajte paswordi ako imate :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom