Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.395
Aко девојката е од Скопје...






Ако сакаме да личи како тие суштествата од "Петтиот елемент"...




Алатаки:
Прочирај погоре во постот на humanoid. :wink:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
169
Поени од реакции
1
sakav da kazam deka Adobe Produktite kako Photoshopot site se so najvrvni kvaliteti kako Adobe reader , Adobe GoLive , Adobe TypeManager i taka nataka
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
DonVito напиша:
sakav da kazam deka Adobe Produktite kako Photoshopot site se so najvrvni kvaliteti kako Adobe reader , Adobe GoLive , Adobe TypeManager i taka nataka
Јас секојдневно користам Adobe програми. Освен Photoshop и Illustrator, користам Type Manager, Acrobat Distiler, In design...
Само, морам да признаам дека од пред една година па наваму, се поретко го користам Illustrator, кога се запознав со Macromedia Freehand, Illustrator го изгуби приматот.

Но, идеата на Acid беше, ако некој го користи фотошоп, да покаже што успеал да направи, како го направил, да се разменуваат мислења...
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
169
Поени од реакции
1
jas sakav da go ohrabram na acid i da kazam deka Adobe Products se site od dobri podobri!
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14


Ova mi bese forum signature na eden forum. Ne znam kolku opcijata na graphic signature e dostapna tuka...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.395
Достапна е, оди во профилот (горе десно) и во "потпис" стави
Код:
[img]http://hostot.toa.toa/slikata.gif[/img]
Инаку, би било добро барем да кажеше со помош на кој програм си го направи потписот, да дадеш некое објаснување... Сепак, за тоа е темата. :wink:
Јас за gif анимации користам GIF Construction Set и BannerShop GIF Animation, но за жал и двата само на free trial, па за некој ден ќе бидам и без нив.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
169
Поени од реакции
1
Acid напиша:
Јас за gif анимации користам GIF Construction Set и BannerShop GIF Animation, но за жал и двата само на free trial, па за некој ден ќе бидам и без нив.
ke najme crackz ili serialz
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.395


Aлатки:
Ликвифај. :D
 
Член од
5 февруари 2005
Мислења
100
Поени од реакции
121
Ejaaa, zakon. Komplicirano li e? Ima shansi sam da go naucam ili kursevi se preporaclivi?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.606
Поени од реакции
7.899
Почни сам, посвети време, види кај ќе стигнеш. Ако добро разбираш англиски, најди е-книги и туториали доста ќе ти помогнат.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.606
Поени од реакции
7.899
Погледнете ја оваа страница, добри обработки во Фотошоп на најпознатите звезди, музички и филмски.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.395
Анџелина Џоли :lol:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Одлични се :lol:
Освен многу работа што е најбитно, користени се текстури и плагини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom