Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Adobe Photoshop CS3 Extended v.10 - Ако го симуваш овој фотошоп пиши и ПП за кракот, а ако ја сакаш CS4ка пиши ПП да ти дадам торент.
Ejj SkyDriver кога одам на страната одам Даунлоад и сега ми дава Софтве Мирор (ЕС)
Софвер Мирор (РО)
Кога одам на првото не ми се доунлоадире секундарно како да ми е доунлоадирано се доунлоадире, а кога одам на второто (РО) си се доунлоадире нормално во што е проблемот? Да го доунлоадирам второто ама не верувам дека е на англиски да не е на Романски ?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ejj SkyDriver кога одам на страната одам Даунлоад и сега ми дава Софтве Мирор (ЕС)
Софвер Мирор (РО)
Кога одам на првото не ми се доунлоадире секундарно како да ми е доунлоадирано се доунлоадире, а кога одам на второто (РО) си се доунлоадире нормално во што е проблемот? Да го доунлоадирам второто ама не верувам дека е на англиски да не е на Романски ?
Не е на романски бе, уживај:)
На англиски е се.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
ако некој најде крак за цс4 екстендед...одма пп ми...фората е ако сеа за сеа нема крак за цс4 екстендед...има за цс4 обичниот што нема многу додатио опции...радо би на цс3 екстендед...

разликата е тоа што цс4 екстенден има 3д рендеринг...чао чао 3д студио макс :)
Ха ха ха......*штурци*

Кога ќе го замениш МАКСот со Фотошоп значи дека допирни точки немаш со МАКС.
Тоа во СS4 е толку минимално и да не речам мизерно направено што дури и по малце смешно изгледа. Јес да илустраторот и индизајнот се ЕПТЕЕЕЕЕЕЕЕН подобрени. За фотошопот не толку, малце сум разочаран од тоа што е пишано и тоа што испадна
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Значи да го доунлоадирам да немам некој проблеми после?
Чекам официјален одговор?
Официјален одговор со печат и потпис од директорот може?
Аман симни го веќе, тоа е. Миророт ти е само серверот каде е закачен
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Не знам дали е за овде прашањево но вреди да пробам:toe:Епа вака:Треба да направам сложувалка но незнам со кој програм можам да го направам тоа но притоа треба и коа ке кликнеш на едно поле да се мести каде сакаш а ако стиснеш на друго поле и тоа да може да се мести:vozbud:Ве молам за помош и ако не е за тука прашањево модераторот нека го премести!!!!!
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Не знам дали е за овде прашањево но вреди да пробам:toe:Епа вака:Треба да направам сложувалка но незнам со кој програм можам да го направам тоа но притоа треба и коа ке кликнеш на едно поле да се мести каде сакаш а ако стиснеш на друго поле и тоа да може да се мести:vozbud:Ве молам за помош и ако не е за тука прашањево модераторот нека го премести!!!!!
Ова тешко дека би го направил со фотошоп, за ова ти треба Macromedoa Flash 8 али имај у предвид дека одкако ќе ја направиш сложувалката после тоа ќе треба да ја испрограмираш за да може да ги преместуваш деловите од слижувалката каде што сакаш со помош на маусот.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Не знам дали е за овде прашањево но вреди да пробам:toe:Епа вака:Треба да направам сложувалка но незнам со кој програм можам да го направам тоа но притоа треба и коа ке кликнеш на едно поле да се мести каде сакаш а ако стиснеш на друго поле и тоа да може да се мести:vozbud:Ве молам за помош и ако не е за тука прашањево модераторот нека го премести!!!!!
Јава ако знаеш да програмираш или полесно ти е флеш како што ти кажа скај драјвер. Има туторијали на нет можиш да го научиш колку толку и да го направиш тоа.
 

Miss.Stelliossa

♥ ♥ ♥ Princess anytime ♥ ♥ ♥
Член од
29 ноември 2008
Мислења
50
Поени од реакции
7
Хај дечки , ми треба малку помош! Не се разбирам многу многу во фотошоп, а пошто еве на форумов имаме (за среќа) многу кајганџии што се експерти, па решив да ве прашам , дали со фотошоп може да направам некои ефекти и џиџани детали на фотките, како на сликиве доле? Или можеби има некое друго програмче?

Тенкс енивеј :pipi:
Love Ya :back:













BTW сликиве ги најдов случајно, не знам чии се, али мн ми се свигаат џиџиве!
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Дајте некои туторијали за Photoshop 7 (Почетнички ако може :))
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Хај дечки , ми треба малку помош! Не се разбирам многу многу во фотошоп, а пошто еве на форумов имаме (за среќа) многу кајганџии што се експерти, па решив да ве прашам , дали со фотошоп може да направам некои ефекти и џиџани детали на фотките, како на сликиве доле? Или можеби има некое друго програмче?

Тенкс енивеј :pipi:
Love Ya :back:
BTW сликиве ги најдов случајно, не знам чии се, али мн ми се свигаат џиџиве!
Да. Ама греота е да палиш фотошоп за вакви слики. Поготово средните три.:jaj: За вакви прости работи подобро земи си еден друг програм, фотоедитор се вика, сите џиџани работи ти се на еден клик само. :)
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Така ми стои на компјутер, треба да нау4ам како да користам, ногу е моќна алатка :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom