Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
сега почнувам со учење на фотошопов, па сакав да прашам како можам да ја сменам бојата на позадината, пошто пробав на неколку начини, ама или има проблем неко, или јас не знам како да го направам тоа. :)
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
ctrl+ b и играј си со слидерите..
ама прво ке ја селектираш позадината..или ке мораш да ја извадиш позадината во нов лејер (layer)...
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
[MkD]Scout напиша:
ctrl+ b и играј си со слидерите..
ама прво ке ја селектираш позадината..или ке мораш да ја извадиш позадината во нов лејер (layer)...
ај да пробам. :)
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Еве конечно и мој придонес со туторијалчиња кон темава.
Туторијалчињата беа направени за еден наш драг коФорумџија TonInter.
Па си мислев дека би било добро да ги споделам и со вас..колку што приметив има доста почетници во Фотошопот и се надева некому драго ке му биде да ги искористи. Морав да ги поставам двете на рапидшер се надевам нема да ви биде проблем. (во случај на проблем пишете ми ПП со вашиот маил и ке ми биде задоволство да ви ги пратам по маил)
па да не го должам еве ги !
Првово е начин како да се стави слика врз автомобил или што би рекле некои VINYL на колата.
ЛИНК ТУКА

Второто е објаснување на долго и на широко за една од алатките во Фотошопот!

Со почит и срекно
Скаутот
 

Attachments

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
[MkD]Scout напиша:
Еве конечно и мој придонес со туторијалчиња кон темава.
Туторијалчињата беа направени за еден наш драг коФорумџија TonInter.
Па си мислев дека би било добро да ги споделам и со вас..колку што приметив има доста почетници во Фотошопот и се надева некому драго ке му биде да ги искористи. Морав да ги поставам двете на рапидшер се надевам нема да ви биде проблем. (во случај на проблем пишете ми ПП со вашиот маил и ке ми биде задоволство да ви ги пратам по маил)
па да не го должам еве ги !
Првово е начин како да се стави слика врз автомобил или што би рекле некои VINYL на колата.
ЛИНК ТУКА

Второто е објаснување на долго и на широко за една од алатките во Фотошопот!

Со почит и срекно
Скаутот
сепак, ако имаш подобар интернет, ако сакаш feli-ов upload-ирај го на некој друг share сајт, како на пример www.zshare.net, бидејќи имам иста IP адреса со скоро цела Струга што имат интернет, па кога некој спушта од на rapidshare неможам да спуштам, па можеби ќе му затреба и на некој друг. :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
ZIKS напиша:
сепак, ако имаш подобар интернет, ако сакаш feli-ов upload-ирај го на некој друг share сајт, како на пример www.zshare.net, бидејќи имам иста IP адреса со скоро цела Струга што имат интернет, па кога некој спушта од на rapidshare неможам да спуштам, па можеби ќе му затреба и на некој друг. :)
Повели тука
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Диме (и сите др) дај бе да ставиме некој тјуториал и сите да го правиме истио за после да видиме кој каде греши , ние поновиве, :) Може ли? :)
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Martin$ напиша:
Диме (и сите др) дај бе да ставиме некој тјуториал и сите да го правиме истио за после да видиме кој каде греши , ние поновиве, :) Може ли? :)
А која е поентата?
Јас не сфатив ама ништо од постов..
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
[MkD]Scout напиша:
А која е поентата?
Јас не сфатив ама ништо од постов..
Ај ќе ти објаснам малку ако не сфати :) Да ставиме некој тјуториал и сите да го правиме истио. После сами ќе си ги оценуваме меѓусебно направените слики (или било шо). Сега сфати ли? :)
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
Martin$ напиша:
Ај ќе ти објаснам малку ако не сфати :) Да ставиме некој тјуториал и сите да го правиме истио. После сами ќе си ги оценуваме меѓусебно направените слики (или било шо). Сега сфати ли? :)
Еми ок е де..Како и да е ..не верувам дека ке има напредок..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom