Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Извинете ако баш нејасно сум објаснал некои чекори.... навикнат сум дека повеќе работи ми се појасни и ваљда не ги имам детално објаснато.... пробајте.... видете кај заглавивте... па кажете заедно ке решиме :icon_lol:

А иначе со која верзија од Photoshop работите вие?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Јас користам CS2, и ако не ти е мака сите чекори од микрофон да ги повториш постапно:)
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
deXterche напиша:
Јас користам CS2, и ако не ти е мака сите чекори од микрофон да ги повториш постапно:)
deXterche еве го пак микрофонот направен во CS2... малку понабрзина го направив.
Еве линк да го даунлодарате PSD фајлот директно со layeri: Микрофон.psd



Отворете го фајлот во Фотошоп и видете кој layer не ви е јасно како е направен... па ако се повеќе нејасни да пробаме пак од почеток со многу повеќе детаљи.

ПС: deXterche тебе барем ти е лесно ако навистина имаш мерак да видиш во живо како брзо сето ова се прави знаеш каде да ме најдеш :wink:

ППС: Ако навистина сте мераклии во учењето Photoshop да аплоадирам неколку книги за почетници.... многу ке ви помогнат доколку солидно го владеете англискиот јазик.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
A kolku vreme treba da se napravi mikrofonov za da znam dali voopsto da pocnam da gi pravam vezbive na forumov?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Abe vremeto ne e bitno dodeka se ima zelba :):):):)
 
P

Princ

Гостин
Plus, zenski povise ke fakjate otkako ke naucite da go rabotite Photoshop dobro. Zatoa jas glava ne mozam da krenam :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Посебно ако тјунирас коли на Photoshop како оваа, кај ќе ти е крајот:kez::kez::kez:

 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
WoooooW e vakov tutorial nekoj da naprai a ne planeti i mikrofoni da praite(zezancia ne me svakajte ozbilno) :):):):):)
p.s. Princ bi mozel vakva kola da naprais ???
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Не ќе е се правено во Photoshop, а и ако е многу работа има овде. Десет страни од форумов нема да стигнат за да се објасни постапно
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Princ samo kazi dali mozes da naprais takvo neso (ama iskreino) nemora da prais tutoriali ili taka neso :):)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
E ova ke me natera da ucam PhotoShop :):):):)
 
Член од
30 март 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
TEMAVA VI E SUPER! SAMO USTE NEKOJ DA MI OBJASNI KAKO DA STAVAM SLIGICKI DO TEKSTOV AKO SAKAM NESTO DA VI POKAZAM NA PR. FALA MNOGU:kajg:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom