A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
2 април 2012
Мислења
18
Поени од реакции
5
Imam sony bravia KDL 32EX320 so DVB ... Mi najde 44 programi a mozham da gledam samo MRT1,2,3 ALFA,Telma , SITEL,Kanal5,SITEL 2,i ALSATM.... Za drugite mi pishuva Scrabled service cannot be decoded... Dali nekoj znae dali moze nekako da se gledaat tie kanali...
--- надополнето: 2 јуни 2013 во 15:52 ---
Imam sony bravia KDL 32EX320 so DVB ... Mi najde 44 programi a mozham da gledam samo MRT1,2,3 ALFA,Telma , SITEL,Kanal5,SITEL 2,i ALSATM.... Za drugite mi pishuva Scrabled service cannot be decoded... Dali nekoj znae dali moze nekako da se gledaat tie kanali...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Imam sony bravia KDL 32EX320 so DVB ... Mi najde 44 programi a mozham da gledam samo MRT1,2,3 ALFA,Telma , SITEL,Kanal5,SITEL 2,i ALSATM.... Za drugite mi pishuva Scrabled service cannot be decoded... Dali nekoj znae dali moze nekako da se gledaat tie kanali...
--- надополнето: 2 јуни 2013 во 15:52 ---
Imam sony bravia KDL 32EX320 so DVB ... Mi najde 44 programi a mozham da gledam samo MRT1,2,3 ALFA,Telma , SITEL,Kanal5,SITEL 2,i ALSATM.... Za drugite mi pishuva Scrabled service cannot be decoded... Dali nekoj znae dali moze nekako da se gledaat tie kanali...
Тие останатите се од бум тв и можат да се кледаат со нивна картица.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.541
Поени од реакции
700
Тие останатите се од бум тв и можат да се кледаат со нивна картица.
Само со нивен ресивер и нивна картица,без нивен ресивер се уште не можат да се следат
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Дали земаат пари за приклучок т.е. кога ќе дојдат дома да ти поврзат дали наплаќаат?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.086
Поени од реакции
57.422
Дали земаат пари за приклучок т.е. кога ќе дојдат дома да ти поврзат дали наплаќаат?
Зашто тие да ти поврзуваат ?
Нема некој филозофија во поврзувањето... :)

Антенски кабел во приемникот;
Скарт кабел од приемникот до телевизорот;
Адаптер кој му дава струја на приемникот.

Со приемникот даваат и упатство како се поврзува, така да неможеш да погрешиш :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.086
Поени од реакции
57.422
Е незнам...
Јас имам 3Max, и бесплатна ми беше монтажата
А цената на рутерот и приемникот беа вклучени во претплатата (поделена на 12 месечни рати)

Можеби и тука е исто :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
Da. A otkako ke sklucis dogovor posle kolku dena idat za da te povrzat?
Е тоа малце ќе си почекаш, секаде е различно може и одма утре дента, а може и месец дена да те фати, коа ќе потпишеш договор, гњави ги секојдневно, ако остаиш на нив, ќе си почекаш.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Haha aj ke gi gnjavam...a ona sto go napisa clenot KNOPP1X ne go sfatif. Toj ima boomtv ama ne moxi da gi fati site kanali ili kako?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Зашто тие да ти поврзуваат ?
Нема некој филозофија во поврзувањето... :)

Антенски кабел во приемникот;
Скарт кабел од приемникот до телевизорот;
Адаптер кој му дава струја на приемникот.
Да,се е во ред во твоето објаснување,меѓутоа што ако се работи за постар ТВ без скарт-влез? Ние на работа пробавме преку видео(VHS) и успеавме да дојдеме само до оние 2-те тест бели линии кои служат за штел на сликата,а програми не успеавме да пронајдеме(можеби е до видеото,којзнае?) Јас си заминав предвреме,и не знам што имат направено колегите,па ако знаеш ти некој совет за поврзување на БУМ-ТВ преку видео,тогаш пиши овде,поздрав! ;)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.086
Поени од реакции
57.422
Да,се е во ред во твоето објаснување,меѓутоа што ако се работи за постар ТВ без скарт-влез? Ние на работа пробавме преку видео(VHS) и успеавме да дојдеме само до оние 2-те тест бели линии кои служат за штел на сликата,а програми не успеавме да пронајдеме(можеби е до видеото,којзнае?) Јас си заминав предвреме,и не знам што имат направено колегите,па ако знаеш ти некој совет за поврзување на БУМ-ТВ преку видео,тогаш пиши овде,поздрав! ;)
А пинови има телевизорот ?
Има кабли од едната страна скарт, а од другата пинови...мислам дека може со таков :)
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Да, јас се јавив вчера таму, ги прашував како одат тие работи со поврзвањето и ми рекоја дека можи да се поврзат сите телевизори ако имаа скарт и пин. Прво не ми беше јасно тоа ама сега ми се разјасни.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
А можи да се премотува наназад т.е. да се враќа снимката?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom