A1 TV Lite (ONE BoomTV/Vip TV Lite) безжична DVB-T телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Да почекаме тогаш нема многу до среда ке видиме што ке понудат има време искрено и мене ми се здосади од аналогна тв :toe:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
А зошто не се одлучите за Макс ТВ?

Според мене тоа е најдобрата телевизија што досега била понудена во Македонија. Во оваа на ОН.нет немам многу доверба.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
А зошто не се одлучите за Макс ТВ?

Според мене тоа е најдобрата телевизија што досега била понудена во Македонија. Во оваа на ОН.нет немам многу доверба.
абе тие што ме крадат цел живот (МТ) , пак да се одлучам за нив.нема логика
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
45 канали(вклучувајќи ги тука и македонските), за 500 денари е услуга која е колку да се рече.

За истите пари месечно, имаш сателитска со дримбокс со преку 1000 канали.

Не гледам некој успех во ова, освен на некои непристапни места кај што нема кабелска, кај луѓе што не се информирани за дримбокс.

Предноста е во тоа што уредот е пренослив. Ништо друго.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Нешто цени да кажете, што ќе има во понудата?
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
371
Поени од реакции
109
Би требало да има повеке пакети што би ги понудиле, досега со нивното повеке кратно одлагање сигурно смислиле некоја добитна комбинација со која ке не остават без здив, едвај чекам да видам што ке понудат најповеќе ме интересираат спортските канали сигурно нема да биде само на евроспорт 1 и 2 :nenene:и моторс :tapp:, би требало да пуштат и нешто поексклузивно од спортот :aplauz:само не ЕСПН класик и ЕXТРИМЕ. Ајде чекаме вие сте на потег.......:tv:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.398
Поени од реакции
584
Би требало да има повеке пакети што би ги понудиле, досега со нивното повеке кратно одлагање сигурно смислиле некоја добитна комбинација со која ке не остават без здив, едвај чекам да видам што ке понудат најповеќе ме интересираат спортските канали сигурно нема да биде само на евроспорт 1 и 2 :nenene:и моторс :tapp:, би требало да пуштат и нешто поексклузивно од спортот :aplauz:само не ЕСПН класик и ЕXТРИМЕ. Ајде чекаме вие сте на потег.......:tv:
А бе на г`з ке паднеме од понудата :pos2:
Нема шанси да идат со подобра понуда на канали а истовремено и со пониска цена во однос на Т-Хоме .
И они сигурно ке нудат пакети (интернет-Тв-Телефонија) за да може секој од потрошувачите да "се најде" во тие пакети .
А за спортските канали не се радувајте многу , бидејки "легално" нема шанси да пуштет некои добри канали , барем сега за сега , т.е ќе ги има Eurosport,Motors,Espn и слични срања .
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
45 канали(вклучувајќи ги тука и македонските), за 500 денари е услуга која е колку да се рече.

За истите пари месечно, имаш сателитска со дримбокс со преку 1000 канали.

Не гледам некој успех во ова, освен на некои непристапни места кај што нема кабелска, кај луѓе што не се информирани за дримбокс.

Предноста е во тоа што уредот е пренослив. Ништо друго.
Пишува некаде 45 канали дека ќе има и 500 денари или само претпоставуваш
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
А бе на г`з ке паднеме од понудата :pos2:
Нема шанси да идат со подобра понуда на канали а истовремено и со пониска цена во однос на Т-Хоме .
И они сигурно ке нудат пакети (интернет-Тв-Телефонија) за да може секој од потрошувачите да "се најде" во тие пакети .
А за спортските канали не се радувајте многу , бидејки "легално" нема шанси да пуштет некои добри канали , барем сега за сега , т.е ќе ги има Eurosport,Motors,Espn и слични срања .
Доста е да ги има sci-fi,hbo i axn пак се подобри од другите и плус не заборавајте дека најчиста слика ке има
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Доста е да ги има sci-fi,hbo i axn пак се подобри од другите и плус не заборавајте дека најчиста слика ке има
Ако има најчиста слика и шит програми, подобро ќе гледам боја како се суши на ѕид, почиста слика здравје.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.061
Поени од реакции
1.318
Доста е да ги има sci-fi,hbo i axn пак се подобри од другите и плус не заборавајте дека најчиста слика ке има
AXN Macedonia е бесплатен ваљда го ставиле тој во понудата...
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Толку ли нема некој крт што ќе извади информација за пакетите. Мора ли да чекаме до последен ден за да се информираме
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.061
Поени од реакции
1.318
Толку ли нема некој крт што ќе извади информација за пакетите. Мора ли да чекаме до последен ден за да се информираме
Сега за сега никој ништо не кажува...Да видиш да неверуваш.Пред да излезе iPhone или нешто друго од толкав публицитет секаде имаше rummors а не па за еден обичен провајдер на услуги никој да не кажува ништо:pos2:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Изглеа ќе нуделе нешто 4 во 1 (фиксен, нет, тв и моб)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom