A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
20 јануари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
5
po noviot update koj sto go napraviv vcera, gi snema kanalite tera i orbis, neka kaze nekoj ako znae koja e nivnata frekfencija na vip, blizoo, posto baram na stranata kaj niv gi nema i tamu, da ne gi isklucija celosno
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.453
Поени од реакции
2.800
po noviot update koj sto go napraviv vcera, gi snema kanalite tera i orbis, neka kaze nekoj ako znae koja e nivnata frekfencija na vip, blizoo, posto baram na stranata kaj niv gi nema i tamu, da ne gi isklucija celosno
Каков абдејт, на што абдејт? Ресивер користиш?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
po noviot update koj sto go napraviv vcera, gi snema kanalite tera i orbis, neka kaze nekoj ako znae koja e nivnata frekfencija na vip, blizoo, posto baram na stranata kaj niv gi nema i tamu, da ne gi isklucija celosno
Локални / регионални канали има во дигиталната телевизија на vip? :eek:
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
jas vo poslednive 14 meseci_ne sum gi videl tera i orbis na blizo( Vip) DTV, a gi nema ni na Analogna,....
Јас имав некои информации дека наводно требаше некаде јануари 2016та да ги пуштат сите локални и регионални канали во дигиталната понуда, но што се случи, не знам.
Требаше и МРТ да има нови канали тој период, но заради дупка во буџетот не ги пушти, иако пред некој месец на еден друг форум се вртеа истите информации, па ако сакаш и со пржинските договори исто така се збореше за нов канал од МРТ.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.748
Поени од реакции
1.175
Јас имав некои информации дека наводно требаше некаде јануари 2016та да ги пуштат сите локални и регионални канали во дигиталната понуда, но што се случи, не знам.
Требаше и МРТ да има нови канали тој период, но заради дупка во буџетот не ги пушти, иако пред некој месец на еден друг форум се вртеа истите информации, па ако сакаш и со пржинските договори исто така се збореше за нов канал од МРТ.
Какви нови канали на МРТ. Мислиш на албански или?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.671
Поени од реакции
11.895
Какви нови канали на МРТ. Мислиш на албански или?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Чаршиските муабети беа дека конечно ќе има втор канал на МРТ на македонски јазик, или дека МРТ 2 повторно ќе биде канал на македонски јазик, а за рамковнистите ќе се отвори нов МРТ канал.

Како и да е, чаршиски муабети или факти, воопшто не станаа реалност изминативе 2 години и сигурно нема да станат реалност во блиска иднина.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.453
Поени од реакции
2.800
Локални / регионални канали има во дигиталната телевизија на vip? :eek:
jas vo poslednive 14 meseci_ne sum gi videl tera i orbis na blizo( Vip) DTV, a gi nema ni na Analogna,....
Јас имав некои информации дека наводно требаше некаде јануари 2016та да ги пуштат сите локални и регионални канали во дигиталната понуда, но што се случи, не знам.
Требаше и МРТ да има нови канали тој период, но заради дупка во буџетот не ги пушти, иако пред некој месец на еден друг форум се вртеа истите информации, па ако сакаш и со пржинските договори исто така се збореше за нов канал од МРТ.
Корисникот пиша дека претходно ги имал но ми нема ни мене логика некако. :unsure: И пишал после абдејтот, но кој абдејт? Рисиверите воопшто немаат добиено софтверско ажурирање.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
430
Поени од реакции
181
дека претходно во битола вип т.е близу беше Бтв ги емитуваше локалните и регионалните телевизии во дигитална и доколку извршат промена на каналите ресиверот сам не се абдејтира т.е не го променува редоследот на канали
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.671
Поени од реакции
11.895
дека претходно во битола вип т.е близу беше Бтв ги емитуваше локалните и регионалните телевизии во дигитална и доколку извршат промена на каналите ресиверот сам не се абдејтира т.е не го променува редоследот на канали
Значи сепак Вип ТВ можат да понудат асални и квалитетни кабелски рисивери на користење.

Но очигледно проблемот е во нивната НЕзаинтересираност за асални и квалитетни кабелски рисивери.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.098
Поени од реакции
3.294
Значи сепак Вип ТВ можат да понудат асални и квалитетни кабелски рисивери на користење.

Но очигледно проблемот е во нивната НЕзаинтересираност за асални и квалитетни кабелски рисивери.
Да не се глупави да ти дадат саглм, се знае тоа што е шкарт (најефтиното)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.453
Поени од реакции
2.800
Информација кога ќе почнат да ги даваат и дали на старите корисници ќе им поделат?
Малце тешко дека ќе добиеш. Секако верувам ќе можеш да си доплатиш ако сакаш да го добиеш. :) Со нов договор ќе го добиеш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom