A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Има ли некоја од вие програми на cabletel ?

Десно ! :)
Зарем со цел ум мислиш дека ставаат вакви канали за кои треба да се плати денар? :) Има право Дарк Кинг, со вилушка ќе фатиш поквалитетни канали. Сите овие што ги пренесуваат се фри.
 
А

Анноун

Гостин
денес бев да платам сметка , и за прв пат бев среќен што чекав 5 души пред мене на шалтер . Знаете зошто ? Оти беше милина да се слушаат како кажуваат дека се Откажуваат од Кејблтел . Овие ботовите што работат ги прашуваа зошто се откажуваат , и кога ги слушав одговорите од типот ТАКА , НЕ СУМ ЗАДОВОЛЕН и слично , кажани со огромен бес , едноставно се топев. Којзнае колку многу корисници се поизоткажаа последниве неколку месеци . Им ибам племето бугарско стиснато. Нека не става Спорт Клуб, да се откаже цело скопје , после нека квичат од мака.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Стајте си Тотал тв или Макс тв ,или пак ако имате пари стајте некоја добра сателиска и не се замарајте со ова;)
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Сега ќе земам кабловска од CableTel, па ме интересира дали може да се примаат дигиталните канали преку интегрираниот тунер во телевизорот, или мора преку нивниот рисивер? Знам дека они даваат некаква смарт картичка, но телевизорот има слот(CI+) на него кој е доста поголем од таа картичка.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
mislam deka kretenite od cable tel ja isklucija taa opcija edno vreme se gledase sega ne samo so nivniot priemnik....:(
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
377
Поени од реакции
183
Сега во текот на месец Ноември можно е и од 1 cabletel ќе се ребрендира во Blizoo со тоа што ќе започнат и со нови HD канали и збогатување на платформата со други канали. Поздрав
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
abe kakvo rebrendiranje za k.r ne gi biva ni blizo n i butur cim ne pustaat sport klub za be e sve..daj boze da propadnat..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.926
Поени од реакции
7.586
Сега во текот на месец Ноември можно е и од 1 cabletel ќе се ребрендира во Blizoo со тоа што ќе започнат и со нови HD канали и збогатување на платформата со други канали. Поздрав
Од кај ти е информацијава? а и ја приметив баш имаат иста реклама со Blizoo со тие минијатурните фигури кој паѓаат
Добро е да се ребрендираат,барем ќе им текне и на другите оператори тогаш да се подобрат ,и да стат некој канали поинтересни
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
377
Поени од реакции
183
Од кај ти е информацијава? а и ја приметив баш имаат иста реклама со Blizoo со тие минијатурните фигури кој паѓаат
Добро е да се ребрендираат,барем ќе им текне и на другите оператори тогаш да се подобрат ,и да стат некој канали поинтересни
Имам пријатели што работат во Cabletel веднаш штом се ребрендираат ќе бидат пуштени нови ресивери со HD поддршка од марката Topfield црни. Се најавуваат и нови филмски канали, можно е и пред нова година а може и после нова година како и HD канали. Се што останува е да почекаме и да видиме :D
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Сега ми пишаа е-маил од КабелТел, еве го:
- Во најблиска иднина ќе бидат пуштени HD канали. Кејблтел е во преговори со Спорт Клуб да биде дел од програмската шема. -
Па сега останува да видиме што ќе излезе од се ова, мада сум малку скептичен, заради тоа што Спорт Клуб е во најава од летото и ништо немаше до сега. А ова со ХаДе каналите е доста добра работа, само доколку условите останат исти, да не мора да плаќаме Ресивер, или пак најдобрата варијанта е да даваат само Конакс карта, која после се убацува во телевизорот, само под услов телевизорот да има дигитален ресивер, вграден.
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
Колку што видов на бугарскиот Cabletel.bg (blizoo), каналите кои ги нудат се слични на нашиве. Не очекувам некоја голема промена, но времето ке покаже ;)
http://cabletel.bg/all_channels.html ова е листата на канали кои ја нудат во Бугарија. Ако ги тргнеме бугарските канали, сите останати се слични на моменталните кои ги имаме. Е сеа доброто е што ке има HD канали, али нормално за нив ке се доплаќа. Исто како и за СпортКлуб ако ја донесат.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
377
Поени од реакции
183
Колку што видов на бугарскиот Cabletel.bg (blizoo), каналите кои ги нудат се слични на нашиве. Не очекувам некоја голема промена, но времето ке покаже ;)
http://cabletel.bg/all_channels.html ова е листата на канали кои ја нудат во Бугарија. Ако ги тргнеме бугарските канали, сите останати се слични на моменталните кои ги имаме. Е сеа доброто е што ке има HD канали, али нормално за нив ке се доплаќа. Исто како и за СпортКлуб ако ја донесат.
Не се баш исти... Има HD канали, има спортски канали, има HBO HD,HBO COMEDY,HBO +1,CINEMAX I CINEMAX 2 зар малце канали има добри
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Ако го раскинам предвреме договорот треба нешто да платам?? Или пак дали може да го ставам во мирување и дали треба да ги вратам рутерот и ресиверот?
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
Не се баш исти... Има HD канали, има спортски канали, има HBO HD,HBO COMEDY,HBO +1,CINEMAX I CINEMAX 2 зар малце канали има добри
И на МАХ тв ги има ХБО, ама не во основниот пакет. Јас ти викам дека каналите во основниот пакет се скоро исти како моменталните. Напоменав горе дека HD каналите и HBO каналите ке се наплакаат, исто како сто се наплакаат во МАХ тв како посебен пакет, како и СпортКлуб ако ја пуштат :cautious: Еве доказ дека и во Бугарија се наплакаат посебно тие канали http://cabletel.bg/hdtv.html
А еве ги и филмските како посебен пакет со доплата ако сакаш да ги гледаш http://cabletel.bg/hbo_cinemax.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom