A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Член од
13 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
26
После повеќе од една година конечно нов странски канал кај А1, Museum TV.

 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
После повеќе од една година конечно нов странски канал кај А1, Museum TV.

Замена за E! Entertaiment каналот.
Колку што проверив, нема никаков превод на каналов, сега не знам дали ќе стават во иднина, вклучително и македонски.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.211
Поени од реакции
3.594
Замена за E! Entertaiment каналот.
Колку што проверив, нема никаков превод на каналов, сега не знам дали ќе стават во иднина, вклучително и македонски.
frekfencija .. ??
Автоматски споено мислење:

Замена за E! Entertaiment каналот.
Колку што проверив, нема никаков превод на каналов, сега не знам дали ќе стават во иднина, вклучително и македонски.
frekfencija .. ??
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
26
Нови регистрирани канали:
MY ZEN TV HD, Museum TV HD, Fashion ONE, Trance Urban, Trace Tropical, Trace Gospel, RIC Internacional, Brazzers TV,
Reality Kings, Pure Babes, TRT Türk, TRT Sport, TRT 2, TRT HABER, TRT Belgesel, TRT Sport 2, TRT Music, TRT World, TRT Kurdi, TRT Arabic, OTV Valentino, OTV Muzika, Family Channel HD, Euro News Albania, T7, Zico TV, Rrokum TV

 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Нови регистрирани канали:
MY ZEN TV HD, Museum TV HD, Fashion ONE, Trance Urban, Trace Tropical, Trace Gospel, RIC Internacional, Brazzers TV,
Reality Kings, Pure Babes, TRT Türk, TRT Sport, TRT 2, TRT HABER, TRT Belgesel, TRT Sport 2, TRT Music, TRT World, TRT Kurdi, TRT Arabic, OTV Valentino, OTV Muzika, Family Channel HD, Euro News Albania, T7, Zico TV, Rrokum TV

Опа. Ќе учиме турски и арапски. БРАВО. БРАВО.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Нови регистрирани канали:
MY ZEN TV HD, Museum TV HD, Fashion ONE, Trance Urban, Trace Tropical, Trace Gospel, RIC Internacional, Brazzers TV,
Reality Kings, Pure Babes, TRT Türk, TRT Sport, TRT 2, TRT HABER, TRT Belgesel, TRT Sport 2, TRT Music, TRT World, TRT Kurdi, TRT Arabic, OTV Valentino, OTV Muzika, Family Channel HD, Euro News Albania, T7, Zico TV, Rrokum TV

Без врска се каналиве. Особено овие турскиве, дури 10 на број. Ќе гледаме еден наменет за курдите во Турција и друг наменет за арапите секако во Турција. Па дали овие од Близу се нормални? Нашиве турци наместо да бидат понапредни од тамошните турци живеејќи покрај европски народ, сега ќе се затупават уште повеќе гледајќи ја програмата што ја прави тамошната владејачка партија. Секако дека овие канали ќе одат во пакет со доплата, но сепак дали овие од близу се нормални? Освен ако во тој пакет не се и Brazzers и Reality Kings :)
Музичките канали правени се за други пазари, емтуваат црнечка, хип хоп и африканска музика, и секако мора и албански канали да пуштат, бидејќи постоечките се малку. Нормално би било и тие канали да бидат во некакви си пакети со доплата.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Нека бараат замени за Спорт Клубовите за догодина ова време. Ќе биде интересно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom