A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.753
Имате проблем со сликата на СК6? 144p, мизерија кај мене.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Имам дома два ресивери, на едниот ги имам сите канали, на другиот ми пишува „не сте преплатени за тој канал“ на сите освен на МТВ 1, МТВ 2 и МТВ Собраниски. Се јавувам во НЕгрижа за корисници и тој еден љутви, не знае ни да збори и да ми објасни на крај дојде до заклучок дека е тоа така затоа што они не ни имале пријава дека имаме два ресивери дома за два телевизори. Му викам, добро, немате ама објасни ми како до сега, после потпишување на нов договор од 11ти месец имав тв а денес немам и ми вика „епа не знам, до сега течело проток ама сега еве не тече, мора да дојдеш во салон да си пријавиш“.

Абе, гроб да ви ебам, цела фирма сте мртваци.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
317
Од соработка со локален оператор нема ништо подобро. Толку!
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
317
Пинк ги имаше ама ги укина и на нивно место додаде Прва српска, Прва Макс, Прва World, Happy итн. Телма ХД ја нема и нема ни потреба да има. Сега само за ракометот.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Пинк ги имаше ама ги укина и на нивно место додаде Прва српска, Прва Макс, Прва World, Happy итн. Телма ХД ја нема и нема ни потреба да има. Сега само за ракометот.
I prva srpska se dobri kanali no sepak za moj vkus e podobar pink sepak se raboti za vkusovi
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
I prva srpska se dobri kanali no sepak za moj vkus e podobar pink sepak se raboti za vkusovi
Мене Prva ми е подобра затоа што не го тупи народот со реалните шоуа премногу како Happy и Pink на кој едно реално шоу луѓе затворени во куќа трае цела година а учесници се жени со пластични цицки, усти, газиња па и мозоци "пластични".
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Мене Prva ми е подобра затоа што не го тупи народот со реалните шоуа премногу како Happy и Pink на кој едно реално шоу луѓе затворени во куќа трае цела година а учесници се жени со пластични цицки, усти, газиња па и мозоци "пластични".
Za mene pink e podobar ima ami g sou kuka od srce a i zadruga realnoto sou na pink e mnogu podobro od parovi na happy tv pak ke recam ubavo e i pink i prva srpska kanalite da gi ima pa sekoj korisnik sto si saka toa da si gleda
Sepak se raboti za razlicni vkusovi.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
Za mene pink e podobar ima ami g sou kuka od srce a i zadruga realnoto sou na pink e mnogu podobro od parovi na happy tv pak ke recam ubavo e i pink i prva srpska kanalite da gi ima pa sekoj korisnik sto si saka toa da si gleda
Sepak se raboti za razlicni vkusovi.
klima ured ti ne si tocen.....
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Bez vreganje nema pricina za navreduvanje
Jas nikogo ne navrediv kazav koj kanali najmnogu gi sledam
Namesto da me navreduvas ti kazi koj tv kanali gi pratis.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Дури сега од вас дознав дега сум ги имал и Pink. Како сум го пропштил бе до сега.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Vo paket li ti se koja cena e paketot za pink paketot na vip
Na telekom ima dva paketa so pink kanali od 99den i od 199.
Вип трио м. Барем мислам дека беше така. Сега ми е истечен договорот а го немам продолжено.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom