A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата Xak
  • Време на започнување
Т

Триптико

Гостин
Всичко една хора os:
Не може една хора :D Хора се луѓе, множина.
Един народ, две држави. Ако мислеше на ова :)
Инаку, ги изгубив каналите на ТВ. Преку ресивер супер, преку ТВ шипак. Ги наоѓа, ама ги дава кодирани?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Не може една хора :D Хора се луѓе, множина.
Един народ, две држави. Ако мислеше на ова :)
Инаку, ги изгубив каналите на ТВ. Преку ресивер супер, преку ТВ шипак. Ги наоѓа, ама ги дава кодирани?
Ќути брат, не ме бидува многу за јазици :D

Vo PP i BT, e skinat optickiot kabel nema nikakva usluga, od fiksniot del, taka me izvestija od Vip....katastrofa ovoj kabel do sega e 100 pati krpen ......neja biva vaka,
Сериозно, мислам дека поисплатливо е нов кабел да стават, доста крпат веќе :D
 
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Vo PP i BT, e skinat optickiot kabel nema nikakva usluga, od fiksniot del, taka me izvestija od Vip....katastrofa ovoj kabel do sega e 100 pati krpen ......neja biva vaka,
Чек оптичкиот кабел меѓу Битола и Прилеп е скинат така? А до Скопје како се повржани?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.278
Поени од реакции
3.652
Ќути брат, не ме бидува многу за јазици :D


Сериозно, мислам дека поисплатливо е нов кабел да стават, доста крпат веќе :D
treba 2 kabli dasi pustat, ne moze vaka..... vakov problem imase porano kabelnet,koga zemaja intenrnet od neotel samo, no potoa si stavija i beckUp,
na vip ne im teknuva....... samo da si zemaat pari sakaat....
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
Vo PP i BT, e skinat optickiot kabel nema nikakva usluga, od fiksniot del, taka me izvestija od Vip....katastrofa ovoj kabel do sega e 100 pati krpen ......neja biva vaka,
знам известен сум ама и од кога ке го поправат јас пак треба да внесам фреквенции пошто ми се ресетира ресиверот па ако знаете кои се фреквенциите да ми кажете да ги запомнам и за друг пат
сигурен сум ке ми требаат
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
[ 01.04.2016 ] Промена во дигиталните програмски листи на Близу – воведени три нови канали: Орландо Кидс, БНТ и Алсат М HD

Почитувани, од 1 април 2016 година, Близу воведува неколку промени во дигиталните програмски листи. Отсега, сите корисници на услугата дигитална телевизија ќе можат да ги следат каналите Орландо Кидс и бугарскиот национален канал БНТ, кои ќе бидат вклучени во основната листа, на позициите 24 и 76, соодветно. Каналот Алсат М HD ќе биде вклучен во дополнителните дигитални пакети Mini HD и Max HD, на позицијата 307.

Дополнително, од 1 април ќе биде воведена промена во позициите на македонските национални канали и каналите со детска содржина. Новонастанатите промени во програмските листи заедно со позициите на каналите можете да ги погледнете на следниот линк (линк до листи)

Со почит,
Близу ДООЕЛ Скопје
Извор: blizoo.mk

Чекајте малце другари, БНТ нели беше (е) веќе дел од понудата, како тоа два пати ја додаваат? :eek:
Другар работа, како бе Alsat-M HD можат веднаш да си ја пуштат, а нашиве македонски Алфа HD и Телма HD не?:sakasuste:
И уште нешто, пак го вратија каналот OK Orlando Kids што беше на македонски јазик. :)
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.421
Поени од реакции
2.767
Извор: blizoo.mk

Чекајте малце другари, БНТ нели беше (е) веќе дел од понудата, како тоа два пати ја додаваат? :eek:
Другар работа, како бе Alsat-M HD можат веднаш да си ја пуштат, а нашиве македонски Алфа HD и Телма HD не?:sakasuste:
И уште нешто, пак го вратија каналот OK Orlando Kids што беше на македонски јазик. :)
ОК де, и ние ќе воведеме промени. Има Телеком, Телекабел, Неотел, TotalTV, Dreambox... Ако продолжат вака у три лепе ќе ги отерам. Македонските канали не ги ставаат, а странските да... Ок, 170 канали, но третина дали им вредат и им ги гледаат..
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.278
Поени од реакции
3.652
ОК де, и ние ќе воведеме промени. Има Телеком, Телекабел, Неотел, TotalTV, Dreambox... Ако продолжат вака у три лепе ќе ги отерам. Македонските канали не ги ставаат, а странските да... Ок, 170 канали, но третина дали им вредат и им ги гледаат..
Definitivno nese salam, bnt ja imase a pisuvaat deka sega ja voveduvaat..... c.c.c.c. stramota.....
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.579
Поени од реакции
11.722
Извор: blizoo.mk

Чекајте малце другари, БНТ нели беше (е) веќе дел од понудата, како тоа два пати ја додаваат? :eek:
Другар работа, како бе Alsat-M HD можат веднаш да си ја пуштат, а нашиве македонски Алфа HD и Телма HD не?:sakasuste:
И уште нешто, пак го вратија каналот OK Orlando Kids што беше на македонски јазик. :)
А бе да, први април е, па можеби им текнало да бидат по малку креативни како за промена - за разлика од нивната вообичаена секојдневна пракса, но како што спомна @JB00F во пост #4020, има вистински новитети на македонскиот телевизиски и телекомуникациски пазар, па би можеле и ние постоечките корисници на Близо да воведеме по некоја телевизиска и/или телекомуникациска промена по дома, а да не биде сведена на купување на нов мобилен или фиксен телефон или на купување на нов телевизор.

И да, Orlando Kids не ја воведуваат, туку ја враќаат, откако претходно ја исфрлија, а истото за жал, се однесува и за бугарскиот ТВ канал БНТ. Уште да им текне да ја вратат и CBS Drama, па можеби ќе добијат благодарност и од мене.

А за Алсат М HD, кој ги знае Близо, можеби очекуваат да им се заблагодариме бидејќи досега не извршивме групно самоубиство со сечење на вените бидејќи досега Алсат М не беше достапна во HD резолуција.

Патем, што стана со Синестар, за кои толку бомбастично се крена врева на темава на форумов ?

Ајдете бре шваби од Дојче Телеком, фрлете ни по некоја коска од 5 до 10 евра намалување на месечните претплати на Optic пакетите, па да дочекаме и ние нешто асално за нашите пари.
 
Последно уредено:

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дали blizoo ќе го воведе Discovery Turbo Xtra (DTX) каналот, кој стартуваше пред неколку месеци, но за жал на Балканот мислам дека сеуште го нема на ниту еден оператор?
Прашувам, бидејќи го има на страницата на следниот линк: http://blizoo.mk/dtv_120.html
 
B

bngj45

Гостин
Дали blizoo ќе го воведе Discovery Turbo Xtra (DTX) каналот, кој стартуваше пред неколку месеци, но за жал на Балканот мислам дека сеуште го нема на ниту еден оператор?
Прашувам, бидејќи го има на страницата на следниот линк: http://blizoo.mk/dtv_120.html
А што даваат на тој Discovery Turbo Xtra
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
А што даваат на тој Discovery Turbo Xtra
Па колку што знам емисии за автомобили и такви работи. Дел од тие емисии ако не се лажам и имаат одено на обичниот Discovery канал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom