A1 Net Lite безжичен Интернет - генерална дискусија

Член од
10 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
Али PetarKH јас до истекот на договорот имам уште 218 дена ако чекам да дојде до 15 ден ехехеееееееее има да се изначекам за да променам компанијата некое друго решение :(
Чаре друго без да платиш пенали тешка работа.
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
zdravo
imam interent od ONE i sega kupiv ruter linksis i ne mozam da gi povrzam se napraviv samo nem mozam od mojot kompjuter da se konektiram na net za da imam net na kompjuterot a i so wi fi nemam net ne mozam da otvaram stranici vo sto e problemot kako moze da go resam
pozdrav Vi blagodaram
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
zdravo
imam interent od ONE i sega kupiv ruter linksis i ne mozam da gi povrzam se napraviv samo nem mozam od mojot kompjuter da se konektiram na net za da imam net na kompjuterot a i so wi fi nemam net ne mozam da otvaram stranici vo sto e problemot kako moze da go resam
pozdrav Vi blagodaram
Јави се на 181.
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
fala mnogu zavrsiv rabota pozdrav do vas
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.598
Поени од реакции
749
Денес Oне пуштја нов пакет XL 1899,00 денари вклучени 500 GB и 100 денари разговор замена за Дуо ехтремот барем така велат во Оне ,а и постојниве пакети го зголемија лимитот http://one.mk/default.aspx?SectionID=923
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
134
Поени од реакции
4
Денес Oне пуштја нов пакет XL 1899,00 денари вклучени 500 GB и 100 денари разговор замена за Дуо ехтремот барем така велат во Оне ,а и постојниве пакети го зголемија лимитот http://one.mk/default.aspx?SectionID=923
Па неможе да се каже дали е замена или повторно пробуваат нешто да не изпоз***ат. Не кажуваат ни брзина ни дали може да иде у пакет со мобилна или тв. Се некако округло па на ќуше. Немаат стаено брзина на ниеден интернет пакет.

Код:
Еве споредба.
ДУО Ексрим                                         Новиот XL
10Мбит                                             Непознато ????
Неоганичен трафик                                  500 ГБ
Беслатни сите јавувања кон 51ххххх (Онтел)         Нема
Вклучени 300 мин кон телеком                       100мин (вкупно за сите мрежи)
И сега замена било, жими мајка :drk::drk::drk:
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Па неможе да се каже дали е замена или повторно пробуваат нешто да не изпоз***ат. Не кажуваат ни брзина ни дали може да иде у пакет со мобилна или тв. Се некако округло па на ќуше. Немаат стаено брзина на ниеден интернет пакет.

Код:
Еве споредба.
ДУО Ексрим                                         Новиот XL
10Мбит                                             Непознато ????
Неоганичен трафик                                  500 ГБ
Беслатни сите јавувања кон 51ххххх (Онтел)         Нема
Вклучени 300 мин кон телеком                       [COLOR="Red"]100мин[/COLOR] (вкупно за сите мрежи)
И сега замена било, жими мајка :drk::drk::drk:
100 денари, не минути :pipi:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
Дали кај некој од вас е променет лимитот на првиот пакет што е само интернет кој беше 10GB а сега е зголемен на 20GB. На сајтот за проверување на сметката сеуште ми пишува дека е 10GB.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
И кај мене е десет а од каде сега ова дека пакетите со 10ГБ ќе станат 20 од каде оваа информација дали може некој да ми каже ? И зошто кај некои сеуште е 10ГБ (како кај мене на пример) ?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И кај мене е десет а од каде сега ова дека пакетите со 10ГБ ќе станат 20 од каде оваа информација дали може некој да ми каже ? И зошто кај некои сеуште е 10ГБ (како кај мене на пример) ?

http://one.mk/default.aspx?SectionID=923

Да не треба да потпишите нов договор??

И да прашам АДСЛ от дали е стабилен, сака брат ми да стави во Дебар.
Иначе телефонската врска е одлична (фиксната)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.747
Поени од реакции
4.985
АДСЛ-от e одличен исто,ретко да има некогаш прекини - има само кога телеком ќе зезнат работа,пошто нели овие се прекупци =)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
А што е сега финтава со ова тие што имаме 10GB ќе добиеме сега 20GB нема да добиеме дали ќе го направат постабилен нетот нема да гонаправат не можам да ги сватам баш
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
А што е сега финтава со ова тие што имаме 10GB ќе добиеме сега 20GB нема да добиеме дали ќе го направат постабилен нетот нема да гонаправат не можам да ги сватам баш

Ако имаш 10гб, а сакаш да имаш 20гб, треба да склучиш нов договор:smir:

Е сега зошто немаат уште ставено брзини на интернетот на сајтот незнам, се надевам ке стават, ваљда не е некој трик:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom