A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
31 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
2
Od eden hrvatski sajt procitav deka filmovite i seiite koi sto Nova ke gi prikazuva a sto ne se od domansa produmcija ke bidat kodirani!!!
Sto znaci ili ke se zboguvame so Nova TV ili nasiot kablski operato ke pobara autorizacija za da mozeme da ja gledame Nova 24/7!!!!

Stvarno ke e zalno ako ni ja isklucat NOVA!!!!!!
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
DA SE VRATI PLAY TV POD ITNO I NOVA NEMA NEKOLKU DENA ABE TIE ZORA BEA KATASTROFA I SEA PA SE KATASTROFA SO CABLETEL ALI VAJLDA KE SE OPRAI
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ако некој од филмските програми се направи со македонски превод нема да би треба НОВА.
 
Член од
31 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
2
Za makedonski prevodi mislam deka ke treba da pocekame malku povece!!!!!
Tie uste si ja nemaat opraveno mrezata a ne pa da preveduvaat kanali!!!
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
bojan_boki напиша:
DA SE VRATI PLAY TV POD ITNO I NOVA NEMA NEKOLKU DENA ABE TIE ZORA BEA KATASTROFA I SEA PA SE KATASTROFA SO CABLETEL ALI VAJLDA KE SE OPRAI
И јас исто се нервирам последниве две-три недели и ги пцујам бугариве цело време :uvo: . Јас бев на Кадис у дебар маало иначе. Им давам рок до септември да ги средат каналиве,ако не, се надевам дека ќе ми дојде Телекабел и одма се префрлам. Ем ќе си гледам Нова , ем ОБН ем Play TV,плус и добар интернет ќе си имам.
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Bacillus gagous напиша:
Ако некој од филмските програми се направи со македонски превод нема да би треба НОВА.
Нова ТВ мене лично најмногу ми треба заради сериските филмови, а не играните! Нашиве телевизии купуваат сериски филмови по bargain bin-ови :) па после Нова им е крива што никој не ги гледа.Кај и да е бугариве ќе понудат и HBO со ептен нови филмови, ама ќе биде дупло претплатата.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
:vozbud::vozbud::vozbud:...........најпосле Нова ја пуштија повторно...се надевам дека веќе нема да има проблем.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
noviot напиша:
И јас исто се нервирам последниве две-три недели и ги пцујам бугариве цело време :uvo: . Јас бев на Кадис у дебар маало иначе. Им давам рок до септември да ги средат каналиве,ако не, се надевам дека ќе ми дојде Телекабел и одма се префрлам. Ем ќе си гледам Нова , ем ОБН ем Play TV,плус и добар интернет ќе си имам.
odma da se vrati play tv mnogu im e do septemvri da se pusti obn a nova denes ja pustija a na telekabel obn i nova nikogas ne gi ni trgnale i da se pustat slednive kanali htv 2 premieresport kanal + plavoto, kanal + crvenoto MTV germanskoto i drugi ne mi teknuva sega......
 
Член од
31 март 2007
Мислења
21
Поени од реакции
2
Pa HBO e vece pusteno vo PAYTV paketot a mislam deka najgolemi problemi za nova pravi A1 zatoa sto toj gi pusta polovina od seriite sto gi gledame na nova no nekolku ep na napred!!!!
A crvenoto i sinoto plusce mozeme samo da gi sonuvame!!!!
A germanskoto MTV ja u kumanovo go imam od otvaranjeto na kabelskiot operator a go imam i den deneska!
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
bojan_boki напиша:
odma da se vrati play tv mnogu im e do septemvri da se pusti obn a nova denes ja pustija a na telekabel obn i nova nikogas ne gi ni trgnale i da se pustat slednive kanali htv 2 premieresport kanal + plavoto, kanal + crvenoto MTV germanskoto i drugi ne mi teknuva sega......
Може и тие да ги пуштат, ама тогаш претплатата ќе биде околу 50 евра :)
 
Член од
16 март 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
Дечки а да си ставите сателитска со drimbox и на раат да си гледате све што сакате :zlo: . Бидејки кабловските се тапа. Гледав кај еден пријател што е на Телекабел и падни стани е цело време а да некажам дека се тапа програмите што ги нудат сите.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
е кае бе Кејбл нет.Уште долго ќе чекаме
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
iceman напиша:
Дечки а да си ставите сателитска со drimbox и на раат да си гледате све што сакате :zlo: . Бидејки кабловските се тапа. Гледав кај еден пријател што е на Телекабел и падни стани е цело време а да некажам дека се тапа програмите што ги нудат сите.
убаво е ова, ама кошта...
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
7
Многу се добри CableTel. Најдобри, барем во Бугарија. Јас ги користев нивните услуги. За 20 евра месечно имав 65 канали од кои 5 HDTV, интернет врска со брзина 512/256 Dwn/Upl - неограничен (мислам деак зборот ограничен го сретнувам само кај нас) и телефонски апарат+број+50мин бесплатно во градот. Инсталација бесплатна без обврзувачки договори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom