A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
da samo mn e loso majku mu sto nemas dinamicna ip adresa nema da mozam da siminjam filmovi od rapidshare a po torenti ne sum mn a moze nekako da se napravi od kablovski net da se smeni ip ili nesto taka a drugar znaes li?
 
Член од
13 март 2006
Мислења
103
Поени од реакции
4
Сега ми преостанува да се искршам од даунлодирање и да видам до кога ќе тера со оваа брзина, само работата е што веќе немам идеја што да даунлодирам :) Сите серии, филмови, туторијали и програми што ми требаат ги имам хехе
а као демек на кејбл тел можеш да симињаш од торенти со нормална брзина???
до сеа не сум чул такво нешто,али ако нема такво нешто у новиве пакети,нека се погребаат сами
 
Член од
15 септември 2007
Мислења
16
Поени од реакции
2
Супер си работат торренти на Cabletel. Eve ti primer za 2 meseca. Rank: Members ↑ 19.14 GB↓ 114.09 GBMoze stabilnosta im e losha ama barem torrenti idat.
 
Г

Гоццццце

Гостин
А оти не им се жалиш дека не се постигнува ни дупло побавна брзина од ветената?
 
Член од
29 ноември 2005
Мислења
125
Поени од реакции
0
update:

Новите пакети со зголемени брзини ќе бидат пуштени од 1ви Октомври, а постоечките корисници нема автоматски да бидат префрлени на истите. Треба да отидете до некој од наплатните центри и да пополните барање за промена на пакетот.
 
Член од
13 март 2006
Мислења
103
Поени од реакции
4
денеска немаше можда 2 саати нет,и вртев на 2050554,нема шанси да добиеш...се кријат ко педери некои:nerv:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
денеска немаше можда 2 саати нет,и вртев на 2050554,нема шанси да добиеш...се кријат ко педери некои:nerv:
:pos: Па ти добро е шо си имал, ја вчера од 4 попладне до денеска до 9.
И не одговара никој на ниеден телефон. И викам ќе в`ибам пиперот, им отидов у канцеларии кај Серпико у комшии :pos: и коа сум почнал да урлам као пензионер у поликлиника Идадија (каде обично е тивко и мирно), за на крај да добијам информација дека никој нема, проблем имало во целата мрежа. Кад оно... Фичо има, Виктор нема... денеска ќе идам пак да им се разурлам, не биле луди пензионериве, баш фино ми падна нервозата после тоа... :sakas_ust:
 
Член од
13 март 2006
Мислења
103
Поени од реакции
4
конечно денеска разговарав со некој од кејблтел(ми дадоа мобилен број од кабловската кај мене у ново лисиче),и го прашувам за новиве пакети што ги рекламираат,а он ми вика „колку знаеш ти од информативниот канал-толку знам и јас“.:pos2:хахаххаха,каков провајдер значи,на нивоу
 
Член од
29 ноември 2005
Мислења
125
Поени од реакции
0
конечно денеска разговарав со некој од кејблтел(ми дадоа мобилен број од кабловската кај мене у ново лисиче),и го прашувам за новиве пакети што ги рекламираат,а он ми вика „колку знаеш ти од информативниот канал-толку знам и јас“.:pos2:хахаххаха,каков провајдер значи,на нивоу
Ти дале број од обичен монтажер :)
 
Член од
13 март 2006
Мислења
103
Поени од реакции
4
Ти дале број од обичен монтажер :)
па толку се сериозни како провајдер.како и да е,ги мењам,поготово за ваква несериозност и нејавување на телефон.а и како причина плус ми е што разбрав во Бугарија биле доста слаби со квалитет
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Викторе, стегни ги таму за 5-6- дена се да средат.... зашо тогаш се враќам и ако немам нет полудечу од немира, а јако сам зајебан кад полудим од немира :pos:

Ангелче1 - монтажер на Кејблтел; Фичо81 - братучед на Трендо?

:smir:
 
Член од
13 март 2006
Мислења
103
Поени од реакции
4
не бре каков братучед,и нема да се пребацувам на он.нет,него на некој од пакетите на мт.нет.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Викторе, стегни ги таму за 5-6- дена се да средат.... зашо тогаш се враќам и ако немам нет полудечу од немира, а јако сам зајебан кад полудим од немира :pos:

Ангелче1 - монтажер на Кејблтел; Фичо81 - братучед на Трендо?

:smir:
:salut:

Иначе вчера бев у Кабелтел, и праев муабет со некој надлежен таму. Имаат акција спроведено колку ја сфатив за санирање на вакви проблеми (било какви проблеми). Ако имате проблем, отидете им лично, и они ќе ве запишат у еден лист таму, каков проблем има и да ви дојдат луѓе дома.
Телефоните заебете ги, лично!!! Попаметно е...

Иначе имаат пак нови пакети, ваљда знаете. За 450 + ддв, 2 гига лимит и 1500 мбпс со 512 аплоуд. Сите пакети поскапи се и подобри нормално. Али дека имаат проблеми е факт. Само како ќе ти се погоди...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Ја сеа од 29ти се селам у Ск заради факс....па ме интересира до кога трае таа акцијата со 0 ден за инсталирање на нет-от....оти има Cabletel кабловска во станот па белки не би требало дополнителни доплати ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom