A State of Trance

  • Креатор на темата Torchyrus
  • Време на започнување
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Многу ствари во животот не се фер. Една од нив е лајнапот за во Мајами ! :cenzura:

ПС - Најново од Армин ..
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Пак ли е на Ултра фестивалот ASOT бината ? Хахах погледни го целиот Line Up

Да да, пак го уклопија АСОТ со Ултра :) . Го разболуваат народот само со вакви фестивали, ќе си пукнеме од мака некој ден ние овде. Уште од мали нозе сите не' имаат учено 'Синко биди задоволен со малце' , ама што е многу - многу е .. :icon_mrgr:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.833
Поени од реакции
23.354
Епа децо, ова ви е д некст бест тинг после релативно понедостижните Ибици и Тумороуленди. Не викам дека шеесет и пет јурци се занемралива сума ама хеј тоа се 8 келнерски дневници без бакшиш и повеќето не смеете да се пожалите на цената. Поставата е добра, Фери и Даш се одлични е сега и јас би сакал да беа пред се Космик Гејт а ич немаше да се љутам и на Абов енд Бијонд, Али енд Фила, Алекс Морф и Маркус Шулц ама е тоа што е. Ако се биде во ред би требало да бидам таму. Душата ми зажали за добра журка како во златната доба на електронската музика во Скопје периодот 2004-2010 кога во Колосеум фатив скоро се што можеше да се фати и тоа по неколку пати. Кој го пропушти тој за жал неповторлив период ова му е идеална прилика за некаков си надоместок. Стегнете каишот и правац Софија. За некое време ќе се исповработите, ќе фанете озбилна врска, може дури и ќе се испомажите, испожените. Идете док сте млади и волови или волни беше. Годините да ви ги имам...
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Душата ми зажали за добра журка како во златната доба на електронската музика во Скопје периодот 2004-2010 кога во Колосеум фатив скоро се што можеше да се фати и тоа по неколку пати.
Одличен период беше тоа, комплетно се согласувам. Четврток и недела, културни денови со фина бројка народ.
Стегнете каишот и правац Софија. За некое време ќе се исповработите, ќе фанете озбилна врска, може дури и ќе се испомажите, испожените. Идете док сте млади и волови или волни беше. Годините да ви ги имам...
+1
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.927
Ах тој период кога ги гледавме Армин, Маркус, Фери и слични за 300-400 денари и коа имаше барем една топ журка речиси секој месец. Или пак во 2006та кога Тиесто на саем имаше 6000-7000 публика со 1000 денари карта. Сите одат напред ние 100 чекори назад
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Неодамна излезе АСОТ 2013 миксот, воочи почетокот на турата. Ако треба да се ориентираме и загреваме на тие траки од листата, тоа би било стварно лејм (n), многу малце успеав да ги најдам (а и тоа што го слушнав тенко звучи). Јес да нови хитови излегуваат нон-стоп, ама од сетовите на носителите ако бидат изоставени ланските хитови како Megalodon, Amsterdam, The Fusion, The ocean, Kepler 22, Turn the sound up, Go it alone, Jai envie de toa и т.д. би било стварно штета.
 
T

Torchyrus

Гостин
Неодамна излезе АСОТ 2013 миксот, воочи почетокот на турата. Ако треба да се ориентираме и загреваме на тие траки од листата, тоа би било стварно лејм (n), многу малце успеав да ги најдам (а и тоа што го слушнав тенко звучи). Јес да нови хитови излегуваат нон-стоп, ама од сетовите на носителите ако бидат изоставени ланските хитови како Megalodon, Amsterdam, The Fusion, The ocean, Kepler 22, Turn the sound up, Go it alone, Jai envie de toa и т.д. би било стварно штета.
Мислам дека нема да бидат изоставени во никој слушај ... од толку ДЈ во една вечер од нив никој да не пушта хитови од минатата година ... секој по 2-3 траки ете ги :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Мислам дека нема да бидат изоставени во никој слушај ... од толку ДЈ во една вечер од нив никој да не пушта хитови од минатата година ... секој по 2-3 траки ете ги :)
Чул те Господ .. Овааааај Армин :icon_mrgr:!

Бтв, налетав на ова пред пола саат, Топ листа по избор на фановите од 2011та : Mansion, Colours, Promises (оваа може да ја рокнат Мајон и Шејн), U belong to me, Brute, Be your sound .. Се' траки ипол !

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=oJT79lgqnWo&NR=1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom