9/11 Терористи или сепак не?

Кој ги урна кулите

  • Терористи

    Гласови: 130 20,8%
  • Американски владини структури

    Гласови: 408 65,3%
  • Појма немам

    Гласови: 87 13,9%

  • Вкупно гласачи
    625

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Сметаш дека Zeitgeist е документарец. Со други зборови бегајќи од тоа што го наведе во цитатот си го заменил робувањето на секојдневието со робувањето на самобендисаната идиотштина.
Da Zeitgeist e dokumentaren film, ne e crtan film niti vesti vo 19:00.Neznam sto ne ti e jasno tuka.I toa dokumentarec koj e zdravo obmislen i ne se bavi samo so 9-11 tuku i so mnogu drugi temi kako sto e 'sto se pari i kako se pravat' tema koja sekoj treba da ja znae bidejki site trcaat po pari i celiot zivot im e podreden na parite a neznaat sto se toa pari. Zeitgeist na ednostaven nacin demonstrira sto se toa pari i kako se pravat, a dava i presek na bankarskiot i finansiski sistem.
Ako si ucel na skolo za ova bravo, jas na taa planeta ne sum bil, izgleda ti si vonzemjaninot tuka.
Demek koj sum jas Zeitgeist mi e ispod k*rac seto toa obrazlozeno so dve recenici polni so frazi.Filmot bil idiotizam!Kazi ja tajnata na tvojata superiornost pa da naucime.Osven ako tvojata genijalnost za koja filmot e idiotizam si ja nasol vo :

CNN,gledaj A1,Sitel,Kanal 5,MTV,Alfa,Pink,Planeta,Nova ,citaj Utrinski,Vecer,Dnevnik.....
kako sto ubavo ti kazuva firewall.
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
Da Zeitgeist e dokumentaren film, ne e crtan film niti vesti vo 19:00.Neznam sto ne ti e jasno tuka.I toa dokumentarec koj e zdravo obmislen i ne se bavi samo so 9-11 tuku i so mnogu drugi temi kako sto e 'sto se pari i kako se pravat' tema koja sekoj treba da ja znae bidejki site trcaat po pari i celiot zivot im e podreden na parite a neznaat sto se toa pari. Zeitgeist na ednostaven nacin demonstrira sto se toa pari i kako se pravat, a dava i presek na bankarskiot i finansiski sistem.
Ako si ucel na skolo za ova bravo, jas na taa planeta ne sum bil, izgleda ti si vonzemjaninot tuka.
Demek koj sum jas Zeitgeist mi e ispod k*rac seto toa obrazlozeno so dve recenici polni so frazi.Filmot bil idiotizam!Kazi ja tajnata na tvojata superiornost pa da naucime.Osven ako tvojata genijalnost za koja filmot e idiotizam si ja nasol vo :

kako sto ubavo ti kazuva firewall.
Zeitgeist ме изгуби на првиот филм на првиот дел. Накратко, методологијата која се користи во филмот за побивање на религијата е базирана на истиот принцип на кој креационистите ја побиваат теоријата на еволуција.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
ај од толку прашања кога нема факти

цивил инженеринг и не е баш градежен туку се занимава со дизајн,планирањепотоа менаџирање со згради нивен апгрејд а истите ги има и во фабриките за вода....карактеристика им е заштитата на околината.thermobaric reacton е виновна што главнината од авионот изгоре а ти кажав има и зрачење од осиромашен ураниум кој авионите го кристат ко баласт.
јас ти покажав дел од авионот...потоа има и делови од моторите

за реакцијава ПАЗИ ПРОЧИТАЈ 3 ПАТИ И КЕ РАЗБЕРЕШ
Thermobaric reaction distinguish themselves from conventional explosive weapons by using atmospheric oxygen.....povtori They produce more explosive energy for a given size than do other conventional explosives, but have the disadvantage of being less predictable in their effect being influenced by weather.


The post detonation aerobic combustion reaction, milliseconds in duration, is the combustion of fuel rich species as the shock wave mixes with surrounding air. The post detonation aerobic reaction characteristics define the system’s personnel / material defeat capability: Impulse and Thermal Delivery. Aerobic combustion requires mixing with sufficient air to combust excess fuels. The shock wave pressures are less than 10 atmospheres. The majority of aerobic combustion energy is available as heat. Some low pressure shock wave enhancement can also be expected for personnel defeat.
Thermobaric materials can provide significantly higher total energy output than conventional high explosives. The majority of the additional energy is available as low pressure impulse and heat.


и треба многу експлозив...ти кажав на подземјето кај темелите потоа во центарот и на секои три ката

ДО ВРВОТ...а цајтгејст ве лаже...БАШ ВРВОТ НА ЗГРАДАТА ПОЧНА ПРВ ДА СЕ РУШИ А НЕ ОДОЗДОЛА-немаше експлозии ниту сеизмички бранови!!!!!!!

па еднаш велат Ц4 е користен еднаш јавелин па некој термите АБЕ ВРСКА НЕМА...муабетов........

пази имало термит па алуминиум хахахха па Ц4 па против оклопни боеви глави цццц свашта....ЕТЕ ТИ THERMOBARIC REACTION!!!!!!!


da bev vernik ke recev gospode oprosti mu...ama aj ti oprostuvam:vozbud:

вака една работа те гледам неупатен
неможеш мене да ми објаснуваш што значи цивил инженеринг не ме смеј
едноставно не си компетентен со мене да правиш муабет за градежништво многу добро јас знам што се подразбира под тоа и како не ме смеј аман
и дај ми одговор не туку кружи по незнам ни сам кој пат прашувам
кај е остатокот од авионот и не зезај остатоци нема освен тоа парче она се мотори од мотокултиватор а не боинг 757
кај е штетата
и како е можно толку неискусен и неписмен и ндоветен пилот кој појма нема од летање така да маневрира и да го спушти толку ниско и да удри во Пентагон
и зграда кога се руши без експлозив неможе толку брзо да падне постојат сили од катовите кои ја намалуваат таа брзина
ама кому објаснувам јас
значи без кружење дај одговор ако имаш ама гледај да ти бидат добро издржани а не со кружење и нешто безвезе како досега
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Prvata recenica se kosi so faktite taka da e bespredmeten celiot tekst koj sleduva i saka da gi ubedi lugeto deka ete taka Boeing-ot se smalil vo razmer! Edinstven slucaj vo istorijata kade cel avion isparuva bidejki za del od sekunda se pretvoril vo 'aerosolna' bomba!

Abe ne gi lazi lugeto termo-bar eksplozija treba soodvetno upotrebeni sredstva proizvedeni vo fabrika za da ima takov pritisok inaku se gubi vo atmosferata, toa se vikaat 'Fuel Air Explosive Weapons' tipicen primer e CBU-55 americka bomba.
Gorivniot del e pod pritisok i pri akticiranje se rasprsnuva vo vozduh vo mali cesticki (aerosoli - zami eden sprej za muvi i prsni, toa e aerosol) i potoa se aktivira eksplozivno zapalivo polnenje (propan,etilen-oksid,propilen-oksid,aluminiumski prav) so pomos na klasicen eksploziv so pomala jacina.
I samata eksplozija se siri sprema reljefot i go koristi kislorodot vo vozduhot za sogoruvanje.


Ima takvi boevi glavi za 'Tomahavk'

si zame[al zaboravi gorivoto da go pises:pos2:

Izjava lisena od bilo kakov proces na razmisluvanje, verojatno se raboti za osoba koja golta se sto ke i se servira bez nikakov misloven proces.
Samo napred druze mozda ke doteras i do gradonacalnik ili nesto takvo...
dobro de pecatni gre[ki primetuvas....i najinteresno thermobaric reaction ja zamesa so bomba....DA IMA FUEL BOMBS...ama ima razlika ti sporeduvas bomba so taa reakcija:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

вака една работа те гледам неупатен
неможеш мене да ми објаснуваш што значи цивил инженеринг не ме смеј
едноставно не си компетентен со мене да правиш муабет за градежништво многу добро јас знам што се подразбира под тоа и како не ме смеј аман
и дај ми одговор не туку кружи по незнам ни сам кој пат прашувам
кај е остатокот од авионот и не зезај остатоци нема освен тоа парче она се мотори од мотокултиватор а не боинг 757
кај е штетата
и како е можно толку неискусен и неписмен и ндоветен пилот кој појма нема од летање така да маневрира и да го спушти толку ниско и да удри во Пентагон
и зграда кога се руши без експлозив неможе толку брзо да падне постојат сили од катовите кои ја намалуваат таа брзина
ама кому објаснувам јас
значи без кружење дај одговор ако имаш ама гледај да ти бидат добро издржани а не со кружење и нешто безвезе како досега
gleda[ deka pocna da se gubis koga i sam
kaza ima ostatoci...PONATAMU IMA OSIROMA{EN URANIUM go ima vo aAVIONITE....ABE DA CRTAM LI!!!!!!!!!

prijatele za pilotot zeitegeist veli deka e neiskusen...bez nikakva dokumentacija isto taka velat vo 93 pa vladata napravila napad...am ajjjj


da be zgrdada udrena od boing kineti;ka energija thermobaric reaction:toe:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ovaa tema treba da ima drug naslov.....i malo dete ke sfati deka ova ne se napadi od teroristi....... tuka treba da se zaprasame ...koj tocno go napravi ova ? voena struktura od SAD?....Belata kuka?...izmetnati mokni senatori i kongresmeni ? korporacii ? ........

ajde malo dete da ti pojasnam...oti imam postavuvano TNT!!!

znae[ li ti vo kolkav radius ostava miris......

A VELIS IMALO TONI EKSPLOZIV VO ZGRADITE EPA MILO CEL MENHETN KE SE OTRUEL!!!!!!!

i alex ke mi slapa civil in\enering hahahhahha


jas vi dadov fakti ama vie gi ignorirate ETE TOA SE VIKA ISPRAN MOZOK EVE!!!!!!:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Само едно ќе кажам. САД без војна не може да опстои и мора да прави ситуации во кои светското население ќе мисли дека тие се цвеќе за мирисање и дека тие се загрозени од терористи и поради тоа и постои нато за да може сад да креира светски војни за пари и продавање на оружје.
Со еден збор сад се правите терористи на овој модерен свет.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
RAYTHEON23 врска немаш шо зборуеш ...
ни пак се обиде да ги погледнеш фактите кои ти беа презентирани ...
си се затупил у Зајтгеист ...
нема веза ..
фала за твоиве „факти“ едноставно премногу беа и не убеди ...
ај сега не не замарај со тие па тие наводни факти и сликичката од остаток (минорно делченце од цел авион од кој ни моторите ги нема) тебе ти е испран мозокот ...
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Само едно ќе кажам. САД без војна не може да опстои и мора да прави ситуации во кои светското население ќе мисли дека тие се цвеќе за мирисање и дека тие се загрозени од терористи и поради тоа и постои нато за да може сад да креира светски војни за пари и продавање на оружје.
Со еден збор сад се правите терористи на овој модерен свет.

recisi pola svet e pod zakana od teroristi...eve ETA IRA ITN....i oni li vojni pravat....tezata za prodazba na oruzje e promasena....a najgolema laga...posle taa za zgradite E DEKA IMAME TEHNOLOGIJA ZA SITE DA SI GO PRCIME I DOBRO DA ZIVEEME(VENUS PROJECT-BULLSHIT)

RAYTHEON23 врска немаш шо зборуеш ...
ни пак се обиде да ги погледнеш фактите кои ти беа презентирани ...
си се затупил у Зајтгеист ...
нема веза ..
фала за твоиве „факти“ едноставно премногу беа и не убеди ...
ај сега не не замарај со тие па тие наводни факти и сликичката од остаток (минорно делченце од цел авион од кој ни моторите ги нема) тебе ти е испран мозокот ...

se prepozna...ZNAEV!!!

ajde malo dete da ti pojasnam...oti imam postavuvano TNT!!!

znae[ li ti vo kolkav radius ostava miris......

A VELIS IMALO TONI EKSPLOZIV VO ZGRADITE EPA MILO CEL MENHETN KE SE OTRUEL!!!!!!!

i alex ke mi slapa civil in\enering hahahhahha


jas vi dadov fakti ama vie gi ignorirate ETE TOA SE VIKA ISPRAN MOZOK EVE!!!!!!:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

citaj ponovo

a osiromaseniot uranium be???

Овие теории на завера ви се како Евангелистичка Библија да читам. Уште малку ќе испадне и дека вонземјаните ги срушија кулите.
zajtgejs gi u;i deka brodot lucitanija bil namerno praten za da bide potopen pa amerika da vleze vo vojna(nitu dokumentirano nitu evidentirano) isto tvrdat deka amerika e vinovna i za vtorata svetska vojna:vozbud:

A NAJINTERESNO KAKO LAZAT velat i taa vo vietnam bila namestena I PAZI VO FILMOT TVRDI

slednive naredbi
NE UNI{TUVAJ NEPRIJATELSKI STRATESKI POZICII!!!

2.NE UNISTUVAJ PROTIVVOZDUSNA ODBRANA:pos2::pos2::pos2:

a pazi jas znam deka toni napalm bea frleni tamu a pola vietnam denes strada od hemiskoto oru\je koe amerite go upotrebuvaa.

(i nekoi bez dokument taka im velat na filmot i VERUVAAT)...me cudi dali korejskata vojna i kosovo se od niv:vozbud::vozbud:

i najjako bankarite kradele od graganite....pa kako bre narode amerika e najsilna ekonomija VO SVETOT A?????????????????????


velat ako imas pari od city bank izvadi gi(a posle ke gi stavis vo druga banka-finansier na filmot):toe:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
dobro de pecatni gre[ki primetuvas....i najinteresno thermobaric reaction ja zamesa so bomba....DA IMA FUEL BOMBS...ama ima razlika ti sporeduvas bomba so taa reakcija
Objasneta ti e RAZLIKATA megju eksplozija na aerosolna bomba i onaa na navodniot Boeing koj udril.

tezata za prodazba na oruzje e promasena
700 mil.$ sekoja godina samo SAD za oruzje i 'odbrana', celiot svet 2 trilioni.
SEKOJA GODINA.

So tie pari ne ti treba Zeitgeist. Moze da se iskoreni cela siromastija na planetava.

zajtgejs gi u;i deka brodot lucitanija bil namerno praten za da bide potopen pa amerika da vleze vo vojna(nitu dokumentirano nitu evidentirano) isto tvrdat deka amerika e vinovna i za vtorata svetska vojna
Vidi 'Zimemmermann telegram' na tvojata omilena wikipedia.

A NAJINTERESNO KAKO LAZAT velat i taa vo vietnam bila namestena I PAZI VO FILMOT TVRDI
Vidi 'Gulf of Tonkin incident'

a pazi jas znam deka toni napalm bea frleni tamu a pola vietnam denes strada od hemiskoto oru\je koe amerite go upotrebuvaa.
Da, ima uste luge,deca,zeni koi sekojdnevno stanuvaat invalidi ili ginat od 'bombite' koi ke im nosele sloboda i demokratija.Viet Nam,Laos,Kambodza...

Znaci sprema tvojata logika vojnata vo Irak e so cel 'da se donese demokratija i mir' na irackiot narod... Ne se ponizuvaj sebesi do tolku, nema potreba. Znam deka se palis na voena oprema i oruzje taka da temava e kako da razgovaras so vernik za religija. Ti veruvas ona sto ti go servira vladata, a ignoriras ona sto ja pobiva. Isto kako vernicite.

i najjako bankarite kradele od graganite....pa kako bre narode amerika e najsilna ekonomija VO SVETOT A?????????????????????
Trcaj po kredit v banka. Ke ti dadat i sokce, i formulari i penkalo...
Sekoj amerikanski gragjanin e vo prosek e zadolzen so po 300.000$.
Vnatresen i nadvoresen dolg.

Nekoj ke sfati porano, nekoj pokasno a nekoj...nikogas!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
gleda[ deka pocna da se gubis koga i sam
kaza ima ostatoci...PONATAMU IMA OSIROMA{EN URANIUM go ima vo aAVIONITE....ABE DA CRTAM LI!!!!!!!!!

prijatele za pilotot zeitegeist veli deka e neiskusen...bez nikakva dokumentacija isto taka velat vo 93 pa vladata napravila napad...am ajjjj


da be zgrdada udrena od boing kineti;ka energija thermobaric reaction:toe:

јас не се губам ти се губиш не кажав дека има остатоци туку ти ми покажа некоја слика од некое парче метал
затоа те прашувам кај е остатокот од авионот не се прави мутав сосила
значи кај е остатокот боинг 757
за пилотот не да бил неискусен туку бил со тапија и недоветен така да нема шанса таков пилот да го направи тоа нешто
а кога сме до Пентагон дај не кружи и не одбегнувај кажими кај е штетата што би ја направил еден боинг 757 кога би удрил во неа
и немој некој глуп коментар во врска со тоа како е изградена оти ти кажав не си компетентен со мене да правиш муабет за градежништво
и не ми одбегнувај одговори дај ги ако ги имаш по незнам кој пат те прашав истото а ти немаш одговор
 
R

RAYTHEON23

Гостин
по шо заклучи бе дека не сум компетентен-јас убаво ти кажав каде треба да биде поставен експлозивот за да се урне таква зграда а ти????? телепатија да не имаш.

инаку градежнику досега највисока демолирана зграда е со 47 ката еве малце да те подучам....и читни малце со експертите подоле или прато мајл...јас пратив и тоа поодамна.

АДИОС



ти армирач ли бесе на пентагон:pos2::pos2:

ти кажав има остатоци не е само тој дел зошто цајтгејс ве лаже.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
по шо заклучи бе дека не сум компетентен-јас убаво ти кажав каде треба да биде поставен експлозивот за да се урне таква зграда а ти????? телепатија да не имаш.

инаку градежнику досега највисока демолирана зграда е со 47 ката еве малце да те подучам....и читни малце со експертите подоле или прато мајл...јас пратив и тоа поодамна.

АДИОС



ти армирач ли бесе на пентагон:pos2::pos2:

ти кажав има остатоци не е само тој дел зошто цајтгејс ве лаже.
не заебавај пак ми одбегна одговор
затоа што НЕМАШ
значи муабетот беше Пентагон и ти викам затоа што сум многу покомпетентен од тебе за градежништво ти викам да не тропаш зелени жими експертиве твои
и не се сите безделничари како тебе по интернет некои имаат други знаења освен да дремат на интернет затоа не се смеј и не мисли дека немам врска со градежништво да не се расправаме кој што е некогаш лично ќе си поправиме муабет со пивце
си се запнал за некои теории а на две едноставни прашања кои ти ги поставив немаш одговор
 
R

RAYTHEON23

Гостин
прочита нли тони експлозив цел менхетн ке му дадат арома....

а деловите сакаш да ги остават........ете ви дел од авионот рдујте се огромен процент од структурата е стопен...а дека е авион ти кажав при голема температура осиромашениот урааниум станува радиоактивен...тоа е потврдено и кај кулите и кај пентагон.....ајде вие гласајте за вагина проект па на цел свет да му биде подобро.

И ПАК ОДГОВОР СО ПРАШАЊЕ!!!!!!

досадни сте аман:toe:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
и не е само пентагон Алекс ..
кулите се урнаа врз своите темели без да се настранат ... 3 кули ... 2те близначки и зградата 7 .... ТОА НЕ Е МОЖНО
да не навлегуваме во детали видејќи наводниот сезнајко погоре не се ни труди да погледне нешто ...

@RAYTHEON23
и не кажа зошто на ББС известуваат дека зградата 7 се урнала а позади на кадарот стои цела?

го гледаше ли Loose Change или нееее тоа не е доказ а ... тие стручњаци таму шо даваат аргументи не се доказ нели :tapp::tapp:

уживај читај си википедиа и не се замарај да истражуваш ОЧИГЛЕДНИ НЕЛОГИЧНОСТИ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom