81 издание на Оскар

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Го пратев Оскарот уз работа, па не успеав да видам се`, но тоа што видов беше добро и сум задоволна. За наградите, не можам да кажам што мислам, освен за филмовите кои ги имам гледано, а се малку.
Значи, апсолутно заслужен постхумен Оскар за Хит Леџер и многу тажен момент. Ме погодија солзите на сите познати личности, додека неговото семејство држеше говор. Голема штета ...
Покрај тоа, премногу сум задоволна од големиот број освоени оскари на Сламдог Милионер. Иако не ги гледав сите филмови, сигурна сум дека подобар немаше. Секоја чест за целата екипа!:pipi:
Ајде сега да излезат убави снимки од останатите, па да ги гледаме на раат. :vozbud:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Феноменални беа Оскарите, претходните 2-3 години беа помалку досадни. Оваа година имаше интересни настапи, презентери, харизматичен водител со добри шеги, и иако беше предвидливо кој ќе земе награда, сепак не направија некои големи грешки во доделувањето.

офФ: Дадовте линк за торент за Оскарите, но јас ги испуштив Греми, па ако може некој да ми прати линкче, не би сакал да ги гледам на А1 каде коментираат егоцентричните и субјективни водители на Антенна 5 кои не те оставаат да имаш свое мислење, ниту пак убаво да слушнеш што всушност зборуваат таму...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.368
Поени од реакции
25.099
Ај и другата година вака да се дружиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom