55 метарски крст во Бутел

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Членството на СДС се крсти од каде го ископаа таков неспособен.
Можеш ти подобро од вакви битушанец-курир коментари. Народор знае, народот го прочита, членството знае...

Ти не си ниту народот, ниту членството.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Можеш ти подобро од вакви битушанец-курир коментари. Народор знае, народот го прочита, членството знае...

Ти не си ниту народот, ниту членството.
Е па не знам ти дали имаш контакт со надворешниот свет ама јас си правам муабет и со членови на сдс и на вмро и со политички неутрални луѓе и не сум слушнал од некого позитивен коментар за него.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Е па не знам ти дали имаш контакт со надворешниот свет ама јас си правам муабет и со членови на сдс и на вмро и со политички неутрални луѓе и не сум слушнал од некого позитивен коментар за него.
Со цело членство на СДСМ исконтактира и ги праша за Оливер?

Тој начин на изразување води во Северна Кореа, дискурс на едноумие. Тоа е начинот на изразување кој го форсира гласилото на ДПМНЕ.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.970
Поени од реакции
11.609
Ја да ги ставам Оливер и Ременски, обратно ќе беше, Ременски за внатрешни, Оливер за труд (ако веќе мора он да биде).
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.499
Поени од реакции
2.782
Ја да ги ставам Оливер и Ременски, обратно ќе беше, Ременски за внатрешни, Оливер за труд (ако веќе мора он да биде).
Не. Боље маж и на Фросе. Тој што ќе купувал Голф 7 и ципела од 20 000 и на сите што ќе им врател што му направиле лошо во Мвр.
Така што по исфрустриран тоа подобро.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.970
Поени од реакции
11.609
Не. Боље маж и на Фросе. Тој што ќе купувал Голф 7 и ципела од 20 000 и на сите што ќе им врател што му направиле лошо во Мвр.
Така што по исфрустриран тоа подобро.
Не го знам маж и' на Форсе и ме заболе за него. Фросе предава на факултет за безбедност, тој во Идризово што е факултетот (ако не се лажам под УКЛО спаѓа).
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.093
Ја да ги ставам Оливер и Ременски, обратно ќе беше, Ременски за внатрешни, Оливер за труд (ако веќе мора он да биде).
На Ременски три овци на слика да и дадеш ќе ги изгуби, МВР ќе водела. Таа во ТиС со Диме Спасов над глава успеа да собере повеќе тужби од Оливер во МВР.

Инаку, после обидов да се измисли дека Владата ја укинала одлуката за крстот, треба да има нова мерна единица за ултимативен очај. СДСМ.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.499
Поени од реакции
2.782
Не го знам маж и' на Форсе и ме заболе за него. Фросе предава на факултет за безбедност, тој во Идризово што е факултетот (ако не се лажам под УКЛО спаѓа).
Ја го знам. Другарче има само пофални зборови за Фросе како Професор. Е сега што трча од една во друга на трета страна тоа е политика не се коментира. Да на УКЛО е.
Ама маж и е срам за Ѓорче. Сигурно го шамарале како мал па има последици типот. Зборел низ град ќе им врател на сите што му згрешиле и дека ќе купел Голф 7 и ципела од 20 000 и дека готово, дошло неговото време. Сега ќе виделе сите. Нека му ја мислат.
 
Член од
27 март 2014
Мислења
50
Поени од реакции
18


Дали ова најлево е албанското знаме пред зградата на владата? Некој да каже ако приметил при поминување во близина на зградата.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.970
Поени од реакции
11.609
Ја го знам. Другарче има само пофални зборови за Фросе како Професор. Е сега што трча од една во друга на трета страна тоа е политика не се коментира. Да на УКЛО е.
Ама маж и е срам за Ѓорче. Сигурно го шамарале како мал па има последици типот. Зборел низ град ќе им врател на сите што му згрешиле и дека ќе купел Голф 7 и ципела од 20 000 и дека готово, дошло неговото време. Сега ќе виделе сите. Нека му ја мислат.
Исфрустрирани ликови секаде има...

Иначе @Skopje10 мислам дека е албанско знаме тоа.
 
Член од
27 март 2014
Мислења
50
Поени од реакции
18
Исфрустрирани ликови секаде има...

Иначе @Skopje10 мислам дека е албанско знаме тоа.
Зарем и тоа го дочекавме во Македонија и пред зградата на владата да има албанско знаме? Очигледно не заслужуваме држава од барем 1 од овие 2 причини:

1. Секоја власт работи против интересите на македонците и на Македонија, во корист на албанците, грците, бугарите...Со цел еден ден целосно да се избрише постоењето на Македонија како држава.

2. Народот слободно кажано "го заболе" за државава, ама со право, заради се што се случува од властите против самиот народ. Колку и да си ја сакаме државава, можеме или да рушиме и влада и луѓето во неа и сите криминалци од властите и политичките партии да бидат казнети од самиот народ или едноставно народот да не се замара веќе никако и да си гледа да си го среди животот надвор од оваа држава и нека оди у к***ц се што ќе остане тука.[DOUBLEPOST=1457177744][/DOUBLEPOST]
@Skopje10 oва денес е? Да не има некоја посета?!
Не знам ништо, искрено. Ова го најдов на нет денеска, а јас лично досега не сум видел албанско знаме таму. Но, веќе не ме чуди ништо. Кога можат да никнуваат џамии, орли и знамиња и ништо да не превземаат властите затоа што се п***и, тогаш не ме чуди и албанско знаме пред Влада. Исто така не ме чуди ни да се забрани македонскиот јазик и се што е македонско и да им се поклони државата на племето што ја руши од 2001 па наваму, па и претходно во секоја прилика што им се пружаше.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.499
Поени од реакции
2.782
@Skopje10 хахахаха јас мислев ти да не си сликал да не си поминал покрај Влада. Чим кажа на портал, редно е да кажеш на кој портал и да го потврдам мислењето дека Соросоидчињата работат 24/7. Фотошоп цареви. Како прво не е законски и по ниту еден основ неможе да се стави знаме на друга држава да стои освен ако нема посета од таа држава. Не поминува ова. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom