55 метарски крст во Бутел

Член од
20 јули 2014
Мислења
3.155
Поени од реакции
8.305
Им правам услуга или не, ја кажувам вистината, ова што го прават партиите од власта е валкана игра, таа порака ја праќам.
Никој член на Кајгана не се сомнева во твоите чесни намери.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Sega kece neka se izgradi.I toa neka bide golemo,za da moze cela opstina da ja sobira vnatre.

Posle poinventivno krst 100 metri ama vo akvarium.

I taka vo krug do slednite izbori.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.831
Поени од реакции
15.760
и волкот сит и козите на број:D... високи објекти се погодни да се населат таму црни орли... ете , бев лани на милениумски, дестина црни орли летаа пол сат околу крстот горе...
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.323
Поени од реакции
4.719
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
А да се договорат некако ни крст ни орел? Може ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.903
Поени од реакции
7.315
A koj ke go pogrebaat na kruzniot tek, sto ke stavaat krst ?!
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Ако може крстот да го стават поблиску до Шутка, за побрзо да биде демонтиран за старо железо.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.903
Поени од реакции
7.315
Барем крстот не се дере секое сабајле у 5 саат како ретардиран
Toa so vikas i mene vkraj mi smeta odzata so na maksimum go pusta ozvucvanjeto i cela Bitola se slusa po pet pati denot se osekam kako da sum sudiska arabija UPM ama znaes ne e kriv toj sto rika tuku toj sto mu dozvoli(politicarite) za da bide | ostane na vlast
Odnosno da odime obratno sega ako se klaj krst ete vo slucajot vo Butel sto togas nema da se slusa toj sto rika odnosno sto ke dobie narodot (crkovni kujni)a moze za tie potorseni pari pa i kraj kraeva eve kaj nas i vo prespa ima krstovi no vo dvorot na manastiri i na ridovi da se gledaat primer a ova sto ke bidi krst na kruzen tek kako nekoj grob
Da se vratam na toj so rika spomenav za Bitola i znaes nasite so napravija zedoja vo crkvite.kladoa isto ozvucvanje i vo 12 casot pustaat sluzba peenje na cel glas isto togas pocnuva i ovaj kaceniot i se e turlitava namesto da zemat da se dogovorat ko luge da ne se silat i provociraat tie pocnuvaat da se rezilat i garant Isus i Alah se stramat od ovie zemski ‘‘duhovni‘‘ vodaci pa i dvete veri prepovedaat za mir i stvaranje dobri dela a ne da si go merat koj ima pogolemo ozvucvanje ili pogolemo minare ili krst !

p.s.za kraj ke recam da ima prosti gospod oti ne znaat sto pravat !
amin ;)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Мене лично многу ми се свиѓа тоа што ќе постават крст. Кога може да се фрлаат толку пари за споменици и еден куп други небитни работи, зошто да не би можело крст да се стави. А и подобро крст да се стави, отколку џамија да се гради. Македонија е Христијанска земја.

И коментарите од типот ,,До кога ќе се натпреваруваме со споменици" ми се многу идиотско нелогични. Да направиш крст, да изградиш црква или да ставиш Македонско знаме да се вее во Македонија е нешто нормално, затоа што тоа е дел од нас и е нешто што не карактеризира со векови наназад, а не нешто со кое треба да се натпреваруваме со Чкљ за да докажеме кој е посилен.

Ааа..............., и сега ,,големите" Македонци се бунат/кажуваат зошто пари да се трошат за крст, зошто баш на кружен тек и уште еден куп други работи............, а ако лупнат џамија на сред улица, закачат Чкљ знаме да се мафта (што е пример во Чаир) или ако стават двоорловска железарија ќе им биде Ок и ќе остават тоа така да си стои, затоа што знаеш, ние сме културни и мораме да го запазиме лажниот соживот со Чкљ.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
Нека го заменат орелот со тој од Асном и нема да има крст.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
А зошто не се најди заедничко решение кое би обединило двата симбола, и крст и орел?

2000px-Coat_of_arms_of_Serbia_(1941–1944).svg.png

нек се постави ваков споменик или градба и ќе бидат задоволни и радосни и Албанци и Македонци
 

Kajgana Shop

На врв Bottom